jahiluba

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Vasta
piirikas
Postitusi: 3
Liitunud: T Mai 16, 2006 5:43 pm

jahiluba

Postitus Postitas piirikas »

tere on selline küsimus ,kui on oma maa ja olemas väikeulukiluba ja ma pole kuskil jahiklubis sellesmõttes seal kus mu maa on kas on võimalik osta keskonnateenistusest suuruluki luba ,et oma maal jahti pidada.
Kasutaja avatar
Tiide
Postitusi: 39
Liitunud: E Mai 08, 2006 8:02 pm

Postitus Postitas Tiide »

jah kui sinu maa-ala on vähemalt 20 000ha suur.
kindlasti on siit veel palju juttu puudu.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Piisab siiski 5000ha aga see peab asuma ringpiiris, ehk ühes tükis.
enki
Postitusi: 143
Liitunud: E Mai 08, 2006 11:27 am

Postitus Postitas enki »

Lihtsam ja odavam oleks ikka vist kohalikku jahiseltsi astuda- ühisjahis saab suuri loomi paugutada nii mis tahad. Kohalik jahiselts võib niikuinii sinu maal jahti pidada kui sa ise seal ka paugutada tahad. Seaduse järgi saab jahipidamise oma maal ainult täielikult ära keelata või lubada. St ei saa keelata kõigi loomade va kopra laskmist ja ei tohi öelda, et see mees võib mu maal käia ja too ei tohi või ainult mina ise tohin. Kui endal on oma maa peale väikeuluki luba siis peaks olema jahirendileping seltsiga tehtud & suuruluki loa saab neilt. Äkki ei pea seltsi liikmekski astuma kui raha piisavalt välja köhid 8)
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: jahiluba

Postitus Postitas baddmann »

piirikas kirjutas:tere on selline küsimus ,kui on oma maa ja olemas väikeulukiluba ja ma pole kuskil jahiklubis sellesmõttes seal kus mu maa on kas on võimalik osta keskonnateenistusest suuruluki luba ,et oma maal jahti pidada.


Ei, keskkonnateenistus ei müü suvalisse kohta suuruluki ega muid lube, vaid ikka jahipiirkonna kasutaja.

BM
enki
Postitusi: 143
Liitunud: E Mai 08, 2006 11:27 am

Re: jahiluba

Postitus Postitas enki »

Võibolla jäi eelmine jutt segaseks- teen lihtsamaks.
Kui sa ei oma vähemalt 5000ha ühes ringpiiris maad saad suuruluki loa osta kohalikult jahiseltsilt vastavalt nende poolt kinnitatud hinnakirjale (kui nad tahavad müüa).

baddmann kirjutas: Ei, keskkonnateenistus ei müü suvalisse kohta suuruluki ega muid lube, vaid ikka jahipiirkonna kasutaja.

BM

Nad ei müü jah aga iseendale saavad nad küll lambist loa välja kirjutada oma piirkonnas. Panevad aga ulukile kuuli kopsu ja lasevad oma inimestele vorstiks teha. Õnneks nad nii eriti tihti ei tee aga korra aastas jahikirg ikka nii suureks läheb. Palk riigiteenistujatel ka nii pisike, et sellest RMKst trofeepulli luba ikka ei osta. :wink:
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

enki kirjutas:Lihtsam ja odavam oleks ikka vist kohalikku jahiseltsi astuda- ühisjahis saab suuri loomi paugutada nii mis tahad. Kohalik jahiselts võib niikuinii sinu maal jahti pidada kui sa ise seal ka paugutada tahad. Seaduse järgi saab jahipidamise oma maal ainult täielikult ära keelata või lubada. St ei saa keelata kõigi loomade va kopra laskmist ja ei tohi öelda, et see mees võib mu maal käia ja too ei tohi või ainult mina ise tohin. Kui endal on oma maa peale väikeuluki luba siis peaks olema jahirendileping seltsiga tehtud & suuruluki loa saab neilt. Äkki ei pea seltsi liikmekski astuma kui raha piisavalt välja köhid 8)


Äkki sa, tarkpea, oled nii lahke ja viskad selle seaduse konkreetse aadressi ja koha kah, kus kirjas, et võib ainult keelata või lubada? Ma olen jahiseadust usutavasti kordi enam lugenud ja sellist kohta seal küll tähele pannud pole.

Mis kuulid sul seal kopsu lendavad, nii et vorstid RMK hinnakirja järgi riigiteenistujal enam kurku ei mahu??? Sa tahtsid sellega öelda, et keskkonnateenistused kirjutavad endale oma piirkonna lube välja kui neil jahikirg suureks läeb :?: Krt, äkki seletad ikka kenasti lahti, kuskandis need keskkonnateenistused endale vorsti nõnda teevad... Läänemaal??? Aru ma ei taipa, suur soga jälle..
enki
Postitusi: 143
Liitunud: E Mai 08, 2006 11:27 am

Postitus Postitas enki »

jahinduseksamil käisid mei igasugu targad loenguid pidamas ja seaduseid tõlgendamas & keskkonnainspektsiooni mingi kõrgem inspektor seletas meile selle niimoodi lahti- saab ainult täielikult lubada või täielikult keelata (keelamise korral ei saa ulukikahjude hüvitamisest juttugi olla). st see ei pruugi niimoodi täpselt kirjas olla aga keskkonnateenistus & inspektsioon lähtuvad sellest printsiibist.

Siinmail on küll KT & KI igaastane ühisjaht kombeks nn- Inspekteeritakse mõne jahipiirkonna jahti. Kirjutavad endale jahipiirkonna limiidi väliselt põdra või paar siga loa peale. Pärast visatakse loom oma jeebi kasti & sinna ta kaob. Vähemalt paar aastakest tagasi olen ise niimoodi näinud & teiste piirkondade meestega rääkides on nad sellist asja siiamaani teinud. Kuidas täpselt juriidiliselt see loa väljakirjutamine käib ei tea. Arvatavasti küsitakse luba ka kohalike jahimeeste seltsi esimehelt aga mis tal vaesekesel ikka üle jääb- peab head nägu tegema ja lubama. Kuidas sa ikka toitvat kätt hammustad- võidakse paar üllatusvisiiti äkki teha & paberitööst ikka mõne vea võib leida, kui hästi otsida. Niiet heade suhete nimel....... :?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

See lubamiste-keelamiste teema oma maal jahipidamiseks on päris asjalikult läbi jahutud teises teemas. Nn. ulukikahjustuste kompenseerimine on ainult suusoojaks räägitud "blondiinidele". Seadus kehtib, kuid "kord" on kehtestamarta. Hiljuti ütles Reiljan välja mõtte, et "kaitse" all olevate kiskjate kahjustuste kompenseerimise kord tuleb paika panna, muidu "tapetakse" nad lihtsalt maha. Kitsed-põdrad-hirved-sead-haned jne. jäävad veel oma aega ootama. Minu jahipiirkonnas on mitu inimest kirjutanud lepingusse sisse, et tema maal kitse ei tohi lasta. See lepingu lisatingimus.
Mis aga puutub keskkonnameeste jahti, siis asi tundub rohkem sinna müstika poolele kirjelduse järgi minema. Kui ikka looma ei ole, siis sinna piirkonda luba ka ei anta. Viimastel aastatel muidugi on arvukus suur ja igaaastaselt on ka minu piirkond saanud juurde lisalube nii põdrale-seale kitsest rääkimata. Ainult lase enne enda load ära ja siis küsi. Hind ongi loal odav, kui selts ise juurde ei pane. Aga see, et minnakse "suvalist" piirkonda "revideerima" ja "hirmust" lubatakse kõike teha, siis on nende seltside juhatus kaasaarvatud liikmed "väga suured Mökud". Aga see eraldi teema, kui kellegil on "eriline" huvi seda aretada. Pealegi meil olid ka nõuka ajal "võrdsematest võrdsemad" ehk nomenklatuur, seda enam praegusel ajal oleks imelik, kui ei oleks nn. eliiti. Nõuka ajal sellest lihtsalt ei julgetud rääkida niipalju.
ikka lõbusalt
Vasta