relva ja jahieksami sooritajatele abimaterjalid

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Vasta
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Postitus Postitas kaalikas »

hulluarstiga pole siin tänapäeval midagi pistmist,eelmine aasta vahetasin relvalube,perearst kirjutas 15 minutiga tõendi välja ja padavai politseisse!!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

relva ja jahieksamisooritajate .....

Postitus Postitas jorr »

No eks perearst ka ikka jagab veidi seda sinu seisundit ja kui tundud ohh-ohh olevat siis ikka ulluarsti juurest ka läbi.Ja kui relvaluba pikendad siis ikka juba perearstil sinu haiguslugu olemas.Viinavea olemust tuleks rohkem autojuhtidel kondrollida ehk muutub liiklus nati rahulikumaks, eriti noorte osas.Jahimeestest mõni üksik vääratab reeglite vastu aga teedel ikka täitsa jama.
noorus on ilus aeg
enki
Postitusi: 143
Liitunud: E Mai 08, 2006 11:27 am

Postitus Postitas enki »

Kuidas sai ise mõne aasta eest relvaluba tehtud.
Helistasin perearstile, et tervisetõendit relvaloa jaoks oleks vaja & panin aja kirja (olin värskelt arsti vahetanud). Õigel ajal astun siis tema uksest sisse & õde ulatab mulle kohe juba valmiskirjutatud tõendi & kasseerib 300 eeku. Visiidi pikkus tõendi saamiseks oli u 2,5 minutit & arsti nägin vaid korraks üle ukse.
Järgmine nali oli politseiga. Kuskil nädal peale neile relvaloa taotluse esitamist helistab mulle mobiilile üks noor naishääl & tutvustab, et on politseist. Siis esitas ta mulle kolm küsimust.
1. Kuidas teil joomisega lood on?
2. Ega te mõne naabriga tülis ei ole?
3. Kas oskate öelda mõnda põhjust miks me teile relvaluba ei peaks andma?
Peale minupoolseid usuavasti ammendavaid vastuseid tänati ja pandi toru hargile. :shock: Kogu lugu.
Kahe nädala pärast oli luba taskus. Lausa pahviks lõi nn tervislik kontroll perearsti juures, sest olin juba tükk aega seda kartnud (näen tegelikult ainult ühe silmaga) ja ka politseipoolne konroll oli kuidagi ............ :?: Ma võisin ju igasugu jama kokku rääkida aga mitte kudagi minu juttu ei kontrollitud.
järeldus. Eestis võib ametlikult relva kätte saada praktiliselt iga hull või joodik.
Ega mul tegelikult midagi sellevastu ju ei saa olla, et bürokraatiamasinast nii kergesti pääsesin :P lihtsalt üllatas see, et kõik ametkonnad uskusid minu juttu, et olen viks ja viisakas (tegelikult olen ju ka :wink: ) ja ei kippunud seda eriti jõuliselt kontrollima.
Viimati muutis enki, K Juul 26, 2006 9:45 pm, muudetud 1 kord kokku.
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

To enki.Järgmist relvaluba ürita Järvamaal taotleda ja kommenteeri siis!Ootan huviga!
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Kasutaja avatar
Tiide
Postitusi: 39
Liitunud: E Mai 08, 2006 8:02 pm

Postitus Postitas Tiide »

Ega kellegil pole relvaloa näidisküsimuste vastuseid olemas? Mõnele ei leia mitte vastust.
Julged teha, julge tunnistada!
frukt
Postitusi: 164
Liitunud: N Jaan 11, 2007 9:34 pm

Postitus Postitas frukt »

saada küsssa eks vastame,ma ise tegin aasta tagasi ja aint pool oli tuupimise vaev teine pool loogika aga tookord 24 tegiat ja aint 4 pääsesid läbi ,ma ka aga kuna oli hoiatatud et asi raske ja nõutakse vastuseid pisi tetailideni, siis enam vähem siiani meeles
redfox
Postitusi: 13
Liitunud: T Okt 11, 2005 9:01 am

Postitus Postitas redfox »

Leidsin arvutist 3 aastat tagasi olnud eksamiküsimused koos vastustega,kellel vaja võin meilida.
Kasutaja avatar
sülekiisu
Postitusi: 8
Liitunud: K Okt 18, 2006 1:36 pm

Postitus Postitas sülekiisu »

siis kui mina käisin relvaeksmail, siis oli mingi küsimus, et mida peab esitama, et relvaluba saada, või kes võib saada... ei mäleta täpselt. siis kõik vastasid et avaldus, ja arstitõend, ja foto jne. ja kõikidel jäi märkimata et peab olema tasutud riigilõiv :) aga pinnimise peale ikkagi kõik tunnistasid selle piisikese paberikese (pangatädi annab) olemasolu vajalikust. peale seda kui oli ülesloetud enamus kriminaalkorras karistatavatest teodest millal ei anta,... sest mis sa ikka vastad kui küsitakse, et kelele siis ei anta luba, sest küsimus kellele antakse - õiget vastust ei too :)... õnneks oli laual virn pangapapreid, siis nagu tuli meelde, lõppuks :) vot nii! komisjon oli vist hea :)
õigekirja meister on nagu kung fu meister. kasutab oma oskust vaid hädaolukorras :)
simon24
Postitusi: 6
Liitunud: T Veebr 08, 2005 5:42 pm

Postitus Postitas simon24 »

Mehed,jube tänulik oleks kui keegi näeks vaeva ja saadaks mulle relvaeksami küsimused :wink:
mariok
Postitusi: 5
Liitunud: T Mai 22, 2007 8:36 am

Re: relva ja jahieksami sooritajatele abimaterjalid

Postitus Postitas mariok »

kui kellelgi värsket infot relvaeksami kohta tallinnas siis oleks vahva kui jagaks seda infot :wink:
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

Re: relva ja jahieksami sooritajatele abimaterjalid

Postitus Postitas serx »

No parim materjal ju lausa politsei dok. registris saadaval :-) Siin siis konkreetselt Lõuna PP relvaeksami küsimused

http://politsei.ee/assets/adr/public/2011/0/Lisa1_001.83221.10003.pdf
Rassu
Postitusi: 12
Liitunud: P Mai 02, 2010 2:22 pm

Re: relva ja jahieksami sooritajatele abimaterjalid

Postitus Postitas Rassu »

serx kirjutas:No parim materjal ju lausa politsei dok. registris saadaval :-) Siin siis konkreetselt Lõuna PP relvaeksami küsimused

http://politsei.ee/assets/adr/public/2011/0/Lisa1_001.83221.10003.pdf


Ida prefekturis on samad kõsimused ainult, et paragrahvid on ka taga ära toodud, vähemalt nendel küsimustel, mis minule anti.
[img]http://www.album.ee/files/45/958/orig/15345958_tzgs.png[/img]
kakk
Postitusi: 66
Liitunud: K Jaan 19, 2011 10:04 pm

Re: relva ja jahieksami sooritajatele abimaterjalid

Postitus Postitas kakk »

Mul üks küsimus jahieksami kohta ja selleks on

Ühisjaht on:
a)vähemalt kolme jahimehe osavõtt
b)vähemalt 2 jahimehe ühine jahipidamine atesteeritud jahijuhataja juhtimisel
c)jahinimekirja alusel, millele on lisatud ulukiküttimise luba (load)

Et kumb ta nüüd on kas b või c?


Ette tänades.
muig
Postitusi: 33
Liitunud: K Juul 09, 2008 8:25 pm

Re: relva ja jahieksami sooritajatele abimaterjalid

Postitus Postitas muig »

§ 32. Ühisjaht

(1) Ühisjaht on mitme isiku osavõtul korraldatav jaht võimaldamaks jahist osavõttu jahiluba mitteomavatel isikutel ning tagamaks jahi ohutu ja eesmärgipärane korraldamine. Ühisjahi korraldamiseks valitakse jahist osavõtvate isikute hulgast jahijuhataja.

(2) Ühisjahti korraldatakse jahijuhataja juhtimisel ning ühisjahil vastutab jahi nõuetekohase korraldamise eest jahijuhataja.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: relva ja jahieksami sooritajatele abimaterjalid

Postitus Postitas TiitR »

kakk kirjutas:Mul üks küsimus jahieksami kohta ja selleks on

Ühisjaht on:
a)vähemalt kolme jahimehe osavõtt
b)vähemalt 2 jahimehe ühine jahipidamine atesteeritud jahijuhataja juhtimisel
c)jahinimekirja alusel, millele on lisatud ulukiküttimise luba (load)

Et kumb ta nüüd on kas b või c?


Ette tänades.

Kui 2 varianti ei saa korraga õiged olla, siis pakuks varianti B, kuna ühisjaht määrab kindlalt ära jahijuhataja, mida aga variandis C pole mainitud? :roll:
Vasta