relva ja jahieksami sooritajatele abimaterjalid

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Vasta
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: relva ja jahieksami sooritajatele abimaterjalid

Postitus Postitas TiitR »

muig kirjutas:§ 32. Ühisjaht

(1) Ühisjaht on mitme isiku osavõtul korraldatav jaht võimaldamaks jahist osavõttu jahiluba mitteomavatel isikutel ning tagamaks jahi ohutu ja eesmärgipärane korraldamine. Ühisjahi korraldamiseks valitakse jahist osavõtvate isikute hulgast jahijuhataja.

(2) Ühisjahti korraldatakse jahijuhataja juhtimisel ning ühisjahil vastutab jahi nõuetekohase korraldamise eest jahijuhataja.

Tõid küll paragrahvi kenasti välja, kuid kas sellega ka küsimusele vastasid? :D
muig
Postitusi: 33
Liitunud: K Juul 09, 2008 8:25 pm

Re: relva ja jahieksami sooritajatele abimaterjalid

Postitus Postitas muig »

b
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: relva ja jahieksami sooritajatele abimaterjalid

Postitus Postitas unt »

muig kirjutas:§ 32. Ühisjaht
:M

Kui ikka mõtlesite Jahiseadust, siis §32

§ 32. Jahitunnistuse kehtivuse peatamise tagajärjed
Ühisjahiga pole sellel § küll mingit pistmist.

Aga nüüd teemast: kakk püstitas küsimuse, milline ejs kodulehel üleval variant 1 all 124s kontrollküsimus

124) Ühisjaht on:                    
a)vähemalt kolme jahimehe osavõtt
b)vähemalt 2 jahimehe ühine jahipidamine atesteeritud jahijuhataja juhtimisel
c)jahinimekirja alusel, millele on  lisatud ulukiküttimise luba (load) 

Siin peab olema kaks õiget vastust või muidu . . .
Jahiseadus
§ 45. Ühisjahi korraldamise nõuded
(1) Lisaks käesoleva seaduse §-s 44 sätestatud nõuetele järgitakse ühisjahil nõuet, et seda peetaks:
1) atesteeritud jahijuhataja juhtimisel;
2) suurulukile jahist osavõtjate nimekirja alusel, millele on lisatud vähemalt üks suurulukiküttimise luba, mis peab jahijuhatajal jahi ajal kaasas olema;
3) teistele jahiulukitele jahist osavõtvate isikute jahilubade alusel, millele on lisatud osavõtjate nimekiri, mis peab jahijuhatajal jahi ajal kaasas olema.


Seaduse järgi on tegemist ühe §-i ühe ja sama lõike võrdsete punktidega. Ühesõnaga - ühisjahil peab olema jahijuhataja ja ka jahinimekiri. Ei saa ega tohi ühte punkti teisele eelistada. Mõlemad peavad olema! Seega õige vastus kakk`ule saab olla vaid b) ja c)
Kui see aga testiküsimuste vastuses on teistmoodi . . . no miks ma küll ei imestaks :D
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
klem
Postitusi: 73
Liitunud: E Mai 11, 2009 9:12 pm

Re: relva ja jahieksami sooritajatele abimaterjalid

Postitus Postitas klem »

unt kirjutas:
muig kirjutas:§ 32. Ühisjaht
:M

b)vähemalt 2 jahimehe ühine jahipidamine atesteeritud jahijuhataja juhtimisel
c)jahinimekirja alusel, millele on  lisatud ulukiküttimise luba (load) 

Siin peab olema kaks õiget vastust või muidu . . .
Jahiseadus
§ 45. Ühisjahi korraldamise nõuded
(1) Lisaks käesoleva seaduse §-s 44 sätestatud nõuetele järgitakse ühisjahil nõuet, et seda peetaks:
1) atesteeritud jahijuhataja juhtimisel;
2) suurulukile jahist osavõtjate nimekirja alusel, millele on lisatud vähemalt üks suurulukiküttimise luba, mis peab jahijuhatajal jahi ajal kaasas olema;
3) teistele jahiulukitele jahist osavõtvate isikute jahilubade alusel, millele on lisatud osavõtjate nimekiri, mis peab jahijuhatajal jahi ajal kaasas olema.



Kui seda seadust nüüd täpselt vaadata, siis juttu on "osavõtjate nimekirjast". Kas see on sama, mis "jahinimekiri" jäägu igaühe enda mõistatada. Kui ma õigesti mäletan, siis oli eksamil iga küsimuse kohta ainult üks õige vastus, seega valik B tundub turvalisem.
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: relva ja jahieksami sooritajatele abimaterjalid

Postitus Postitas unt »

Jah, kah õige tähelepanek, mille mina kahe silma vahele jätsin.

Aga ikkagi - ei meeldi mulle sellised "tõmbega" ja ma ei tea kustkohast välja imetud küsimused. . . no kohe üldse ei meeldi! Aga keegi neid kaifib?
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: relva ja jahieksami sooritajatele abimaterjalid

Postitus Postitas TiitR »

klem kirjutas: Kui ma õigesti mäletan, siis oli eksamil iga küsimuse kohta ainult üks õige vastus, seega valik B tundub turvalisem.

...krdi hea oli ikka mõnel eksmait sooritada kui valikvastuseid anda võis - minul näiteks lükati ette tühi A4 paber ja pliiats ja anna tuld! :D
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: relva ja jahieksami sooritajatele abimaterjalid

Postitus Postitas honkomees »

Kuna mul tütar hiljaaegu kah selle eksami tegi, siis sai neid küsimusi vaadatud IMHO kolmveerand neist on täiesti mõttetud, mina oma eas ei näe neil mingit seost meie praktilise jahindusega ja ega ei oskaks küll vastata.
Samas on need alttõmbamise valikvastusega küsimused ikka palju viletsamad vastata kui oma sõnadega kirjutada igale küssale 2-3 A4 lehekülge vastust - komisjon ei viitsi lugemagi hakata :lol:
Veel parem on suuline eksam, seal saab rääkida nii hoolega et keegi ka lisaküsimust vahele ei saaks pista, siis ei saa vahele võtta.
Ühesõnaga, valikvastused on kõige s..m variant. Kui antud küsimuse puhul kirjutad ikka kõik mis tead ühisjahi korraldamisest paberile (jahijuhataja, nimekiri, load, suuruluki ja väikeuluki ühisjahi erinevuse), siis on ka komisjonile su teadmised näha aga samas need mõttetused jäävad ära...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: relva ja jahieksami sooritajatele abimaterjalid

Postitus Postitas aivar00 »

Ikka ainult variant B. Praeguse seaduse järgi peab jahijuhataja olema atesteeritud. Uues enam seda sees ei ole. Samuti 2 inimest on juba grupp, mis sellest, et 1 nendest on jahijuhataja. Tema osaleb ju samuti jahis.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: relva ja jahieksami sooritajatele abimaterjalid

Postitus Postitas honkomees »

aivar00 kirjutas:...1 nendest on jahijuhataja. Tema osaleb ju samuti jahis.
Selle juhtumi valguses pole ma enam kindel, et jahijuhataja osaleb alati ühisjahis http://www.lounaleht.ee/index.php?page=1&id=8068
kohtu arvates võib ka juhatada ühisjahti selles osalemata ja ise samal ajal nt pidada väikeulukijahti vintrelvaga
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: relva ja jahieksami sooritajatele abimaterjalid

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kas see koer pole mitte sinna maetud ,et ei tohi osa võtta suurulukijahis kütinaa/püssi laadida!? Tühja püssi ühes tassides ,mis katset see ikka nõuab,ole v jahijuhataja.Ei viitsi seadust välja otsida,kuidas seal se täpselt kirjas on.Samas kui olen tulnud hommikul väikeuluki jahti ja sealt sujuvalt liitunud suuruluki jahtimise kambaga ,siis on minuarust suurem eksimus püssi valveta autosse jätmine ,kui tühja püssi ajus kaasa tassida. :M Huvitav oleks muidugi teada saada millega see asi ikkagi lõpeb ,kellele õigus jääb ja mis põhjusel.
kalvi
Postitusi: 1
Liitunud: T Nov 29, 2011 8:04 pm

Re: relva ja jahieksami sooritajatele abimaterjalid

Postitus Postitas kalvi »

Rassu kirjutas:
serx kirjutas:No parim materjal ju lausa politsei dok. registris saadaval :-) Siin siis konkreetselt Lõuna PP relvaeksami küsimused

http://politsei.ee/assets/adr/public/2011/0/Lisa1_001.83221.10003.pdf


Ida prefekturis on samad kõsimused ainult, et paragrahvid on ka taga ära toodud, vähemalt nendel küsimustel, mis minule anti.


ma ei suutnud ida prefekturist neid leida ehk oled abiks siin ja viskad lingi. tänud ette :)
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: relva ja jahieksami sooritajatele abimaterjalid

Postitus Postitas aivar00 »

Eks selle juhtumi peab ära ootama. muidugi ajakirjanik on järjekordselt "eriti tark". Huvitav oleks teada mis ajast on Tartus hakatud väljastama "kriminaalõiguse alal juristidiplomeid" :lol:

Minu mälu järgi ikka juristi diplomeid :lol:
Kuna kohtu põhjendus on teadmata, siis miskit ennem öelda ei saa. Samas ajalugu on näidanud, et riigiasutused on üsna tihti kohtuvaidlustes alla jäänud. Ja seda enamjaolt enda tegemata jätmiste pärast. Ei osata või lihtsalt ei viitsita kõiki tõendeid korrektselt vormistada.
ikka lõbusalt
kakk
Postitusi: 66
Liitunud: K Jaan 19, 2011 10:04 pm

Re: relva ja jahieksami sooritajatele abimaterjalid

Postitus Postitas kakk »

Veel üks küsimus, et jahilindude aastaringset laskmist elanikkonna ohutuse huvides võib lubada kas keskkonnaminister v keskkonnaamet?

Tean et võõrliigile otsustab jahipidamise keskkonnaminister kas kehtib ka sama siin?
kakk
Postitusi: 66
Liitunud: K Jaan 19, 2011 10:04 pm

Re: relva ja jahieksami sooritajatele abimaterjalid

Postitus Postitas kakk »

Sorry keskonnaamet ikka.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: relva ja jahieksami sooritajatele abimaterjalid

Postitus Postitas honkomees »

aivar00 kirjutas:Eks selle juhtumi peab ära ootama. ...

oodatud, kodumetsas toimunule on kohtulahend olemas.
Manused
jahireeglid.pdf
(983.79 KiB) Allalaaditud 462 korda
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vasta