IZ-12 laskekaugus?

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Vasta
minaise
Postitusi: 3
Liitunud: P Mai 28, 2006 6:43 am

IZ-12 laskekaugus?

Postitus Postitas minaise »

Tervitus,
Hiljuti soetasin endale IZ-12 ja sooviks nüüd selle kohta kogenud meestelt infi saada. Et siis laskekaugusest jms. Käisin tiirus proovimas ja tundub igati asjalik ost olevat. Kuuliga, toe pealt, vahemaaga 120 meetrit olid tulemused +- 15 cm täpist kõrval või siis pihtas. Eelmise kal 16 -sega lastes ei saanud 60 m pealt sinna ligi lähedalegi kuigi sellel torud pikemad? Ja veel, et mis maa pealt siis kogenud jahimehed 12sega looma võtnud on?
Sokujahi tulemustest võiks kah midagi kuulda :)
Ette tänades.
Viimati muutis minaise, N Juul 20, 2006 10:16 pm, muudetud 1 kord kokku.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: IZ-12 laskekaugus?

Postitus Postitas kakuke »

minaise kirjutas: Kuuliga, toe pealt, vahemaaga 120 meetrit olid tulemused +- 15 cm täpist kõrval või siis pihtas.

Tead, tule ja näita seda värki ka foorumlaste laskepäeval http://www.marandi.fie.ee/foorum/viewtopic.php?t=2222 , muidu jääb imelik mulje sellest postitusest. Ma usun, et peale minu on ka teisi ahhetajaid ja ohhetajaid. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Ma hoidsin oma reaktsiooni niigi veidi tagasi, teema algselt oli "Laskemoona" all ja liikus minu abiga siia. Tahtmine oli muidugi X- nuppu vajutada ;)

BM
minaise
Postitusi: 3
Liitunud: P Mai 28, 2006 6:43 am

Postitus Postitas minaise »

Võtaks hea meelega sellisest üritusest osa kuid mulle jääb vahemaa natuke pikaks. Kui leian kellegi asjast huvitatu veel, kellega tulla, siis võtaks osa küll.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Kas see on mingi modifitseeritud relv, ei oskagi kohe midagi kirjutada, sügan kukalt ja kohe kuidagi ei leia õigeid sõnu. Mis moon sinna püssi sisse siis käib ja optika ikka ka peal või kuidas see sihtimine välja näeb?
minaise
Postitusi: 3
Liitunud: P Mai 28, 2006 6:43 am

Postitus Postitas minaise »

tegemist oli mingite vanade vene padrunitega, rohelistes papp-kestades.
Kuul ise väiksemat sorti, plastik kestad ümber. püss on ilma optikata.
Ütlen ausalt, et minugi reaktsioon oli selline: :shock: :wink:
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

laskekaugus

Postitus Postitas jorr »

No kui nii hästi kuuliga jookseb, siis pole sul vinti vaja ostagi.A siledaga ja kuuliga üle viikümne põhiliselt ei lasta.Isegi kui kuul täpselt jookseb üle 100m ei pruugi löögijõud enam tappev olla.Jutust tundub alakaliibriline kuul olevat millega lasid.Sile rohkem haavlipüssiks tehtud ja tapmiseks haavliga 30m ringis.Oleks muidu küll hea, kui teed nagu Kakuke ütles, et tuled selle imeriistaga laskepäevale, siis teistel ka võimalik imeriista katsuda.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Mustlesk ka Virumaalt ja m6tleb just samal teemal, et kuidas seal punt kokku ajada.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
enki
Postitusi: 143
Liitunud: E Mai 08, 2006 11:27 am

Postitus Postitas enki »

Jahipüssi kuul pidi 40 kraadise nurga all lastes u 1,5 km lendama & teoreetiliselt on võimalik sellisele kauguselegi mingi matemaatikaga märklehele pihta saada. Jahis kehtib aga kirjutamata reegel, et üle 50 m ikka eriti ei hakata siledaga üritama, sest pihta võib küll saada aga kas ka tapab. Kellel peale rebaste ja kotkaste neid raipeid metsa alla ikka vaja.
Kasutaja avatar
KeegiVeel
Postitusi: 120
Liitunud: T Okt 04, 2005 11:09 am

Postitus Postitas KeegiVeel »

kui kuul oli plastik kapslis, siis tegu ilmselt 16 cal. kuuliga. Vanasti laeti pidevalt 12 cal'i nii, pidavat parem olema. Toepealt on muidugi hää lasta, mina lasen ka oma vindiga 50 m kauguselt kuulid 3x3 cm ruutu, aga käepealt on asi nutune... Aga ikkagi mina kasutan optikat... ikka kõva sõna ilma optikata siledaga nii mürtsutada! pole midagi muud öelda: KÕVA mees oled!
Austage ka teisi jahimehi!
Allar
Postitusi: 1
Liitunud: K Nov 22, 2006 5:44 pm

Postitus Postitas Allar »

Mul ka IZ 12 aga max laskeulatus 50m ja korraliku kuuliga. 120m pealt peab tollega vist juba nagu kahurist laskma kaarega :) Aga isegi, kui ta pihta läheb on väga suur oht, et see tekitab nt. seale ainult sinika :lol:
Vasta