Koprajaht kal. 222 Rem

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

kobras on vintske loom

Postitus Postitas tsuks »

Lp. Shikaree.

Vastuseks Teie arupärimisele 12.23.2003. 9:03:pm ja
eriti 12.23 2003.9:28: pm

arvan vastata, et Teil on täielik õigus:

Tsuks kirjutas justnimelt nii, nigu ta arvas.

Teil oli igati õigus tsuksi tsiteerida.
Teil on igati õigus tsuksi kritiseerida.
Teil pole õigust tsuksi mõtet moonutada.

Kogupihta laskmist praktiseerivad paljud siletorudega jahirelvaomanikud- sest hämar esiteks ja kannatus otsasaamas ja loomapead veel hakata tagaotsima- haavlipüssiga?
Mädahaavlite ja isegi kartetsiga nahaall kopraid olen nülginud küll- eriti vastu kevadet!!!
Seega ei ole tsuks sugugi nõus, et Teie leiate- et ma sellega nõus oleks.

Siiski, arvan, et leidub siin foorumis piisavalt mõtlemapanevaid arvamusi ja argumente, et koprajahti mitte siledaraudsega halvustada. Saab. Kui hästi tahta. Aga see pole selle foorumijutt.
Jutt on siiski 222.REM -ist.

Ei oska sugugi kahelda Teie laskmisosukses, aga tundub, et Teie olete ainuke, kes kopra kindla lasuga Emajõest viimase veel ka kättesaate- eriti veeserval oksa vedava või kaldal näriva isendi. Tahaks kogeda jahti -kust ja kuda õnnestub 222.Rem-i kasutada- suurveekogul. Oleks Teie alandlik õpipoiss.

ps. kas jääauguserval surmavalt tabatud kobras ikka tuleb igakord kotti?

pss. ehk julgeb Lugupeetud oponent väita- et kõik temapoolt lastud on ka ärasöödud?

...heh- a tegelt mul eila just viimane kints sügavkülmast ahju läks...
peab vist uuel aastal minema... lõdisema kolm-nelitundi- kuni kui kama2 sest kopra passimisest akkab...
tsuks nigu ma olen...
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

kobras on ikka tõesti üks vintske loom. ja tark ka.

Postitus Postitas shikaree »

tere Tsuks ja teised Jahimehed!

no vaatasin oma kritseldused üle- ei leidnud küll, et oleks Tsuksilt aru pärind või mõtet moonutanud, kui see siiski sündinud on ,siis vabandust! aga see selleks.
aga sellega, et suvaliselt kogu pihta ei tohiks lasta, olen nõus. loodan, et Tsuks on ka sellega jätkuvalt nõus. pole ka koprajahti siledaraudsega halvustanud. kevadel kui optika nässu läks, küttisin ise ka edukalt sileraudsega.
mis laskmisoskusesse puutub, siis järgin põhimõtet, mida kakuke vapralt propageerib- kui kahtled, jäta sõrm sirgeks (see peaks igal kütil meeles olema, enne kui vajutab), niisama ehku peale ma küll torkima ei hakka. Emajõe ääres ka pole jahis käinud, kuigi see võiks täitsa huvitav olla. ega seal pole tõesti mõtet vees ujuvat looma lasta- vool ju suur ja jõgi ise sügav jne või mis mina emajõest kah tean. minu tagasihoidlikud kogemused piirduvad magistraalkraavidega, mõne järve ja väiksemate jõgedega ning suhteliselt lühikeselt distantsilt.
jääauguservalt ja veest lastud koprad on seni ikka kätte saadud. keegi kuskil juba mainis, et enne põhjavajumist kobras veidike hulbib kas siis pinnal või kuskil põhja ja pinna vahepeal- nii ongi saand neil vees järel käia, pärast endal ka hea meel märgade riietega mõned kilomeetrid kobrast tassida. ka jääaugust saab kopra kätte kui jää ära lõhkuda, sest ega see väga paks ole, muidu ei saaks kopraonu ise sealt välja, vist.
no koprad on küll kõik ära söödud (hetkel veel on mõni tükike), iseasi, kelle poolt :lol: kui ise hakkama ei saa, küll sõbrad välja aitavad. või pidas Tsuks küsimises seda silmas, et kas kõik koprad, kelle pihta on lastud, on ka kätte saadud? pean kurvastusega mainima, et noore tatikana (ega ma nüüdki suurt parem pole) sai siiski mõned praagid tehtud. tagantjärele muidugi hea kogemus.

nii et jätkuvalt häid pühi ja head vana- aasta lõppu kõigile!
ning kivi kotti ka uuel aastal!
seal on teine rebane!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Tänud vastuste eest. Tekkisid ainult mõned küsimused.
shikaree kirjutas:aga distantsi (olen lasknud kuni 30m kauguselt) suurenedes arvan, et targem on lasta SP-ga.

Kas siit tuleb välja lugeda, et oled lasknud FMJ kuuliga kuni 30m kauguselt, või üleüldse? Huvitab, et kui kaugelt keegi üldse on kobrast lasknud, st. tahaks õppida teiste vigadest.
tsuks kirjutas:Jutt on siiski 222.REM -ist.

Ei oska sugugi kahelda Teie laskmisosukses, aga tundub, et Teie olete ainuke, kes kopra kindla lasuga Emajõest viimase veel ka kättesaate- eriti veeserval oksa vedava või kaldal näriva isendi. Tahaks kogeda jahti -kust ja kuda õnnestub 222.Rem-i kasutada- suurveekogul. Oleks Teie alandlik õpipoiss.

Kas mõne teise (suurema) kaliibri kasutamisel suurveekogul oleks tagatud edu? Suurveekogul vist distantid suuremad ja see eeldab ju täpsemat kaliibrit. Antud kaliiber peaks seda ka olema. :?
Kuna välja tuli fakt, et mõningased oskavad kopra lihaga edukalt ümber käia, siis oleks tore, kui mõni saladus sellest oleks ka kokkamise foorumis paljastatud (ka endal veel ühtteist sügavkülmas alles) :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas shikaree »

kakuke kirjutas:
shikaree kirjutas:aga distantsi (olen lasknud kuni 30m kauguselt) suurenedes arvan, et targem on lasta SP-ga.

Kas siit tuleb välja lugeda, et oled lasknud FMJ kuuliga kuni 30m kauguselt, või üleüldse?


kobrast olen seni lasknud kuni 30 m pealt ja ainult FMJ- ga. koprale pähe tabades pole ju vahet kas kuul on täis- või poolmantel, ühtemoodi on tulemus ikkagi. (nt .222Rem FMJ ja 6,5X55SE Vulkani lasu tulemus tabades kobrast pähe, mõlemal dist 15m, olid purustused täpselt ühesugused) distantsi suurenedes tuleks minu arvates hakata SP-d kasutama seepärast, et sihtmärk ju läheb väiksemaks ja tuleks sihikule võtta juba rindkere ja kobras peaks asuma juba veest/urust väheke kaugemal.
aga ma usun, et lasen edaspidigi ikka lühematelt distantsidelt, lihtsalt võimalus tabada looma on suurem. ja nahk jääb ka terveks. koljusid saab raudadest isegi.
seal on teine rebane!
mango
Postitusi: 149
Liitunud: E Dets 27, 2004 1:45 am

Postitus Postitas mango »

See on ju lahe küll kui kellelgi koprad nii avaras maastikus möllavad, et õnnestub 50-100m pealt lasta. Oma kogemused ütlevad, et 30m on juba soliidne vahemaa, sest nad armastavad rätsikuid ja võsastunud kohti. Olen iga kord pidanud endale laskesihid tegema - muidu pole mõtet pauku tehagi, võsa viib kuuli ära - ja kuidagi pole nood üle 30m ulatunud, maastik ei võimalda. Laskmisest niipalju, et looma ja looma vahel on vahe - sarnaselt tabatud loomad käituvad erinevalt. Mõni möllab vees nagu valaskala enne kui vagusi jääb, teine on kohe küpse ja ei liiguta oimugi. Ära pole ükski läinud. Olen lasknud esijala taha, muidu ei jää peast suurt miskit järele. Kui aga liha tahta, siis vist on õigem ikka pähe, nagu siin teadjamad soovitavad. Kasutan 22-250Rem-i 55grainist PMC poolmantlit ja kopra jaoks on tundub too just õige olevat, see on ikka väga tihke ja elujõuline loom.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Elagu Suprerman

Postitus Postitas Arles »

vollike kirjutas:222rem on tiba lahja noorele mehele kuna laske kogemus oleneb päris paljust .veest küll ei soovita sellega lasta kuna on halbu kogemusi kuna ise oman ka sellist kaliibrit ja on äralinud paar looma ja rohkem ei laseks raipeid .sellega soovitan lasta rebast ja jänest .kitse ainult kas kaela või pähe .rindkeresse selel juhul kui on olemas hea koer kes selle looma ülesse leiab kuna sokk enamus juhul läheb sada kuni viis sada meetrit metsa ja siis sureb ära.aga igamees valib ise millega laseb mida ja keda.

noneh, ühe vana kommentaari siit loetelust rabasin.
Vollike meil siis ka kõva mees - kohe kaela ja pähe laskma. Või valiks, kas lasta vasakusse või paremasse silma?
Halvad kogemus on reeglina ikka omad vead ja 222 eip ole lahja noorele mehe ... no mida veel, et saadaks kahurväkke :)
Seega siis eip midagi personaalset Vollikese või kellegi teise vastu, lihtsalt torgib see, kui keegi sõnades imelaskja on...
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
vollike
Postitusi: 62
Liitunud: P Dets 07, 2003 7:36 pm

Postitus Postitas vollike »

terekest .Ma mõtlen lahja all seda et sellel kuulil pole erilist kaalu ja ta tappev omadus on ka selline mis tahab suht täpset kätt saada .Olen ise rebast ka lastnud saja meetri peal ja mis on ära jooksnud kuna pole õigesse kohta tabanud kui olen lasknud 308 win siis on kõik rebased maha jäänud ja kui olen mööda lasknud siis on ka nad ära läinud .
Jutt käib ju kopra jahist ja kui olen lasknud 222 kobrast siis ainult pähe ja mitte kuhugi mujale .Kuna kaks kord lasksin käpa peale ja need laksid minema suure verega ja ei leidnud loobusin koheselt raipeks laskmisest.Eks igal ühel ole oma arvamus asjast .Vabandan kui olen kellegile selle jutugaliiga teinud
vaata selja taha et keegi ei luusiks seal ....
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

vastuolud

Postitus Postitas Arles »

kirjas ju oli, et kitse kaela või pähe ... ja seda enam, et kopra puhul täpset kätt.
Ega paha pole kui täpselt lastakse, paha on kui jutt asjatu hooplemisena tundub, isegi kui seep seda pole mitte.
Ma siis püüangi inimesi korrale kutsuda :)
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Jah,et siinne jutt nüüd värskematel .222 meestel käsi jalgu värisema ei võta,siis kitse võib sellega raskema kuuliga rindkeresse ka tulistada.Ei jää küll kohe maha,kuid puhta kopsu lasuga jookseb napp kolmkümmend meetrit ja sinna jääbki.Padruniks norma soft point 4g.
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

trucker kirjutas:Jah,et siinne jutt nüüd värskematel .222 meestel käsi jalgu värisema ei võta,siis kitse võib sellega raskema kuuliga rindkeresse ka tulistada.Ei jää küll kohe maha,kuid puhta kopsu lasuga jookseb napp kolmkümmend meetrit ja sinna jääbki.Padruniks norma soft point 4g.

.222 rem 4.0g SP norma ja 60gr HP hornady kuuliga eiole peale lasku midagi otsida :wink: seda on küll juhtunud ja koera tarkust tarvitatud lapua 3.3g HPCE puhul :cry:
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

eeru kirjutas:
trucker kirjutas:Jah,et siinne jutt nüüd värskematel .222 meestel käsi jalgu värisema ei võta,siis kitse võib sellega raskema kuuliga rindkeresse ka tulistada.Ei jää küll kohe maha,kuid puhta kopsu lasuga jookseb napp kolmkümmend meetrit ja sinna jääbki.Padruniks norma soft point 4g.

.222 rem 4.0g SP norma ja 60gr HP hornady kuuliga eiole peale lasku midagi otsida :wink: seda on küll juhtunud ja koera tarkust tarvitatud lapua 3.3g HPCE puhul :cry:

Kõike võib juhtuda, eriti selle kaliibriga. Endal on isegi .308 9,7 Lapua Megaga juhtudnud, et esijala tagant ribist läks kuul suunda muutes läbi kopsu, mao ja soolikate ning tuli välja teiselt poolt enne tagakintsu ning sokk pani 100-150 m edasi :wink:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Mulle on jätnud väga sümpaatse mulje 222 Rem puhul 3,2g Sako SP kuul. Sokuga pole mingit muret, langeb kohe! (samas mehed räägivad õudusjutte kus täiskaliibriliste relvadega tehtud täpa taha paugu järel läheb sokk veel 50-70 m!) Arvan, et küsimus on kineetilise energia ülekandumises, kus 3,2g SP on suhteliselt ekspansiivne ja pehme kuul ja annab momentaalselt kogu energia üle kehale, sellest piisab! 22-250 Rem mehed on (ülisuure kiiruse tõttu) täheldanud poolmantelkuuli tabamiskohal nn "plahvatusefekti" kus sisenemisava meenutab tavalise kuuli väljumisava! 222 Rem kui oluliselt aeglasema kuuli lennukiiruse juures seda nähtust ei kohta.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

tahaks ka kobrast näha kellele 222-ga on antud ja seejuures ellu jääb või rebast,juhul kui muidugi mööda ei lasta,eile lasin 22ga rebase umbes 60m pealt,sihtisin otse abaluusse,rebane ei astund sammu ka mitte,kusjuures kuul jooksis läbi,222rem on aga ju hoopis teisest puust,üldse kui postitusi lugeda ,siis tundub mõnede loomade laskmine üsna võimatu olevat,keegi leiab soku kellel kolm päeva tagasi südamest läbi lastud ja seejuures elab,keegi lasi põtra kolm korda pähe ei taht ka ära surra ei ta kas mul on kuidagi vedanud,aga loomad mis ma last olen ja mis on pihta saanud on üsna hõlpsasti ära surnud.
243win
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

eeru kirjutas:.222 rem 4.0g SP norma ja 60gr HP hornady kuuliga eiole peale lasku midagi otsida :wink:

Jah,ma ei tahtnud kohe sedasi öelda,et vältida väiteid,et kas siis kogu aeg ongi nii,et kohe maas :D .Lihtsalt vahest mingite asjaolude kokkulangemisel ei jää kohe loom tabamiskohta maha.
Ja Kaupoga igati nõus, kuul jõuab enamuse oma energiast kehasse jätta ja purustused on kah väiksemad.Mulle meeldib selle kaliibriga (.222 REM) kitsejahis käia.
Siis veel selline moment asja juures.Kui siis õnnestunud lask sooritatud.Näed et loom jäi maha ja õnnelikuna eduka jahi üle astud lastud looma poole.Vaatad looma ja loomulikult oma tabamise koha üle,veendumaks,et lask ikka sedasi välja tuli nagu soovisid.Väikse oksa looma peale ,istud maha ja popsid suitsu ja mõtled niisama,kõik nagu olema peaks.
Nüüd siis asja iva.Kujuta nüüd ette eelnevat lõiku,kui relvaks oleks olnud näiteks 30-06 .Minu jaoks natuke jõhker vaatepilt ja toredast jahielamusest ei jääks suurt midagi järgi.
See kõik muidugi puht minu enda arvamus .222 -ga metskitse jahist.
Viimati muutis Mart, L Jaan 22, 2005 8:49 pm, muudetud 1 kord kokku.
R12345
Postitusi: 22
Liitunud: T Jaan 18, 2005 7:37 am

Postitus Postitas R12345 »

Ei tea aidata küll ei oska kuna pole ise 222 lasknud aga eks ta kopra maha ikka võtab! 8)
Vaata et sa mööda ei lase;)
Vasta