Koprajaht kal. 222 Rem

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Koprajaht kal. 222 Rem

Postitus Postitas kakuke »

Olen noor ja roheline selle aasta väljalaske jahimees, kes tunneb huvi, et mida arvata koprajahist kaliibriga .222 Rem ja millist moona teadjamad mehed soovitavad :?:
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Oleneb millise firma moona kasutad, kui Norma oma, siis valik on siin.Mina kasutan Norma padruneid .222 Rem. Soft point 4.0 grams 62 grains .Jätkub energiat ka kitse- ja sokujahis, surmab kiirelt ka puhta kopsu lasuga, kuigi enamjaolt lasen kindluse mõttes kaela, siis ei ole käevääratuse juhul põdemist, loom pääseb terve nahaga. :idea:
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Mis tootja relv on?
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

See venelaste ühelasuline on kuulujärgi üsna normaalne, mul endal küll alles sileraudne, aga sõbral see vene püss ja vist rahul.
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Tegelikult koppraga ongi nii- et said pihta või mitte.
Ehk- käes või lännu- teist pauku arva lasta saab- eriti vintrauast.
Arvan, et igati sobiv kaliiber ja paraja ~ 50-100m kaugusepealt täpselasupuhul on saak samaäste, kui kotis. Kui just eilastud suvaliselt kogupihta või vee/jääauguserval istuvat looma.

Püss püssiks- a optika ka hea peab olema ja rahulik meel, mis tuksuva südame ja külmast väriseva keha võnked korraks summutab...
tsuks nigu ma olen...
vollike
Postitusi: 62
Liitunud: P Dets 07, 2003 7:36 pm

Postitus Postitas vollike »

222rem on tiba lahja noorele mehele kuna laske kogemus oleneb päris paljust .veest küll ei soovita sellega lasta kuna on halbu kogemusi kuna ise oman ka sellist kaliibrit ja on äralinud paar looma ja rohkem ei laseks raipeid .sellega soovitan lasta rebast ja jänest .kitse ainult kas kaela või pähe .rindkeresse selel juhul kui on olemas hea koer kes selle looma ülesse leiab kuna sokk enamus juhul läheb sada kuni viis sada meetrit metsa ja siis sureb ära.aga igamees valib ise millega laseb mida ja keda.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Tõsi ta on ,kauge vahemaa pealt ikka kaela,pärast vähem jama ja loom kindla peale käes.Distantsilt 100-150 võib rahulikult kopsu lasta,kukub ka samasse kohta,kus seisis ,kui ei tabagi heasse kohta,siis jõuab mingi 30-50m ja jääb maha ikka.Kasutan Norma moona ja valikust kõige raskemat kuuli,senini pole probleeme olnud.Normal lihtsalt hea trajektooriga,sellepärast sai valitud see moon.
vollike
Postitusi: 62
Liitunud: P Dets 07, 2003 7:36 pm

Postitus Postitas vollike »

ma vaidleks selle kopsu paugu peale miks lasta esimesed kintud minema siis võiks juba suurema kaliibriga lasta ja keskpaika kere siis on soolikad maas ja loom ka maas siis nuga välja ja kõri läbi lõigata kui on elus seda on ainult harva ja kolm ämbrit vett leidub ka
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

.222 REM kopsu lastes,jääb liha puhtaks,ma ei mõelnud õlalasku,peale mida esimene rümba pool raisus.Lasta tuleb kohe esijala taha,kui õige kõrgus,siis läheb südamesse,kui ei siis kopsu,ribid ja pehme kude pidurdavad kuulilendu piisavalt,et vajalik energia looma jääks.Sa vist näinud 7,62 lastud loomi,kus praktiliselt loom pooleks lastud.Sellepärast ma individuaaljahiks ostsingi .222REM-i,et surmab kiirelt ja ei lõhu nii ära.
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

No kuulge, lasta kobrast 100m pealt kas jala taha või jala sisse, see on ikka õnne küsimus. Kui veel laskmine toimub hämaras siis vaevalt keegi aru saab kas läheb jala taha või sisse, hea kui silm seletab kas rindkere.
Vabandan teravuse pärast.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Sorry!!Ma ei vaadanud üldse,mis teema pealkiri!!! :oops: Siin põigati kitse peale ja ma siis kohe ka kirjutasin,mis arvasin.
vollike kirjutas:sellega soovitan lasta rebast ja jänest .kitse ainult kas kaela või pähe .

Kopra laskmise kohapealt hoian suu kinni,pole ühtegi kobrast lasknud,seega ei tea öelda kuidas .222 REM seesugusel jahil on.Mis puutub aga metskitsejahti,siis jään enda jutu juurde :) .
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas shikaree »

kasutan kopra laskmiseks 222Rem IŪ-18MN, moonaks S&B 3,24g FMJ. kuna kõik lasud olen lasknud pähe, siis negatiivset kogemust selle kuuliga pole, kolju muidugi lõhub ära, trofeest ei maksa unistadagi. pähe laskmisel tegelikult vahet ju pole, võid kasutada ka SP kuuli. aga distantsi (olen lasknud kuni 30m kauguselt) suurenedes arvan, et targem on lasta SP-ga.
seal on teine rebane!
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas shikaree »

tsuks kirjutas:Tegelikult koppraga ongi nii- et said pihta või mitte.

tegelikult arvan, et on nii, et kas said hästi pihta või siis muud variandid. ehk siis tõesti-käes või lännu, haavatud kobrast juba nii lihtsalt kätte ei saa. kui üldse saab.
tsuks kirjutas:Kui just eilastud suvaliselt kogupihta või vee/jääauguserval istuvat looma.

ma ei kujuta ette, et kus neid kopraid veel lasta saab kui mitte veekogu lähedalt/servalt, lihtsalt lask peab olema sooritatud kindalt, ka ujuva looma saab hea lasuga kätte. kehva lasu korral võib ka veest paarikümne meetri kaugusel olev loom vette jõuda. ja kes suvaliselt kogu pihta laseb- no ma ei tea :evil:
seal on teine rebane!
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

vollike kirjutas:222rem on tiba lahja noorele mehele kuna laske kogemus oleneb päris paljust

võib- olla tõlgid, mida sa sellega öelda tahad
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas shikaree »

Anonymous kirjutas:
vollike kirjutas:222rem on tiba lahja noorele mehele kuna laske kogemus oleneb päris paljust

võib- olla tõlgid, mida sa sellega öelda tahad

vabandust, unustasin sisse logida
seal on teine rebane!
Vasta