Vintrelv ja Kaliiber

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: niisama

Postitus Postitas honkomees »

Arles kirjutas:Mulle kohe ei meenugi keskit, kes 30-06 abil laskma oleks suutnud õppida, kohutavaid liigutusi tegema küll....Ikka tasa ja targu :)

Bravo, arvata on et mõne paugu jahis kannatab ikka ära, aga kui tiirus summida, siis on varsti õlg valus ja hakkad seda hoidma ning imeasendit sisse võtma ... Aga kui mees varem laskmisega suht sina peal, noh spordika või jahikaga, siis ju võimalik.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

ainarh kirjutas:See 6,5 kitse jutt on võetud täpp-täpilt Jahimehest (aprill 2006 lk48 Lemmikkaliiber põdra-, hirve- ja seajahiks)

no vaata,kes selle loo autor on :wink: ,aga jah see ,et 6,5aint kitsele kõlbab on päris jabur jutt,nimesid ja kaliiibrit ehk ei nimeta,aga mõni vennike laseb jeebi katuselt 18gr kuuliga kitse, kaks pauku ja pärast läheb ikka nuga vaja :wink:
243win
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

jahemees kirjutas:
ainarh kirjutas:See 6,5 kitse jutt on võetud täpp-täpilt Jahimehest (aprill 2006 lk48 Lemmikkaliiber põdra-, hirve- ja seajahiks)

no vaata,kes selle loo autor on :wink: ...


Ma arvan, et alamfoorumis "Noored ja rohelised" ei ole eriti tõenäoline antud küsiva sisuga teema algatanud kasutajalt oodata tugevat, sisulist ja põhjendatud allikakriitikat EJ artiklite autorite suhtes ;)

Algajale võiks esmase ülevaate saamiseks soovitada vaadata mõne padrunitootja, nt Sako koduleheküljelt (http://www.sako.fi) alamjaotust Laskemoon/Padrunid (Cartridges). Seal on toodud küllaltki lihtsakoeliste tabelite kujul erinevate kuulitüüpide, kuuliraskuste ja ka kaliibrite kaupa välja ulukid, mida soovituslikult kõlbaks teatud kaliibri teatud raskusega kuuliga, mis on ka teatud konkreetset tüüpi, üldse lasta (seda siis antud juhul konkreetse tootja poolt laetud padrunis). Kuigi need soovitused ei ole kes teab mis "jumala sõrm", aga eks nad ikka mingisugust tootjapoolselt kogutud kogemuslikku ja teaduslikku informatsiooni kajastavad küll ja esmase ettekujutuse nende baasilt peaks saama.

BM
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Sellessamas artiklis räägitakse ka edukast jänesejahist 9,3x74R pukkpüssiga. Noh, jooksvat jänest sellise kaliibriga pähe lasta...
Tundub, et osadel inimestel on tajulävi nii kõrge, et ei saagi õiget jahitunnet kätte ilma korraliku tümakata. Aga iga inimese valik on vaba.
Ja üleüldse on kõnealune artikliseeria minu meelest algajale jahimehele pigem segadusttekitav, kui selgitav. Aga see ka ainult minu arvamus.
Vasta