Jaht optikata vindiga

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Postitus Postitas kaliiber »

Minu soe soovitus on et laskmistreeninguid võiks algaja alustada ilma optikata vindiga. Eks hiljem võib selle peale osta kui juba ilma enamvähem tulema hakkab. Nähtud mõndagi jahimeest, kes kohe alguses optikaga harjutama hakkasid ja tiirus lihtsalt piinlik vaadata siiamaani, hoolimata et mehed juba kümmekond aastat aktiivsed jahimehed... Ilmselt on siin mingi psühholoogiline moment - kui on vinge optika (loomulikult seejuures veel vingem püss), siis loodetakse ehk liialt, et hea tehnika laseb ise.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

kaliiber kirjutas:... Nähtud mõndagi jahimeest, kes kohe alguses optikaga harjutama hakkasid ja tiirus lihtsalt piinlik vaadata siiamaani, hoolimata et mehed juba kümmekond aastat aktiivsed jahimehed... Ilmselt on siin mingi psühholoogiline moment - kui on vinge optika (loomulikult seejuures veel vingem püss), siis loodetakse ehk liialt, et hea tehnika laseb ise.


Asi vast pigem selles, et kõikidel piinlik vaadata, aga keegi nõu ei enna. Sel juhul pole sest optikata püssist ka kasu midagi kui niisama summitakse, või on see tiirus laskmine pigem mõne paugu teema rohkem, mitte tõsisem harjutamine. Ise küll seda mõtet ei toeta, et lahtist sihikut optikale eelistada kuna muidu ei tule laskmisest midagi välja, kui tahtmist on, siis võib õhukaga niisama sadu klõpse teha, aga karabinist.... :M kui optikat kasutades pihta ei saa, siis pole kindel, et niisamagi saavad. Rohkem trenni ja kasulikke näpunäiteid, ja selgub, et optika ei ole halvas lasus süüdi.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Postitus Postitas kaliiber »

Nojah, see oli lihtsalt minu tagasihoidlik arvamus, ei pretendeeri 100% tõele.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Vahet ju pole, kas optikaga või ilma, harjutamata tulemused ei tule. Ja ka optika endaga peab harjuma.
Mäletan hästi esimest aastat optikaga. Esmalt oli selline mulje, et kui loom juba optikast paistis, oli see niisama hea kui tabatud. Ja läks hulk aega, enne kui hakkasin stabiilselt tabama.
Optikaga laskmise juures on kindlasti hädatarvilik pärale teha mistahes moel kõrgendus, mis tagab kindla kontakti põsega.
Olen seda seda nii mõnelegi tühja tümpsutajale rääkinud aga selle peale ei liigutata kõrvugi mitte. Rääkimata sellest, et midagi siis ette võetaks. Arvatakse just nõndamoodi, mul niigi head riistad küll.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

optikata vint

Postitus Postitas jorr »

Jah, harjutama peab kindlasti.Mõni mees tõesti arvab, et kui kallid riistad olemas siis täpsuskütt valmis.Nagu Puukoigi ütles, et püss, olgu ta nii kallis kui tahes, tuleb endale parajaks sobitada ja õigesti enda käe järgi jooksma saada.Sihtimisel ju mõni sajandik eksimist viib kuuli 100 m peal juba tükk maad kõrvale.Lase sa siis opikaga või ilma nagu Feengi rääkis.Harjutamine on see, mis meistri teeb,mitte aint riistad ja mõni ei ole suuteline ka siis täpselt laskma kui kõik nipid ja nõksud on teada.Olen näinud meest kes looma nähes sattub nii hasarti et lausa käed värisevad.
noorus on ilus aeg
Vasta