relvaluba

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Kasutaja avatar
Voog
Postitusi: 20
Liitunud: N Sept 07, 2006 11:28 am

relvaluba

Postitus Postitas Voog »

kus saaks relva luba teha Läänemaal, kes teab palun aita
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Küsi R-Kioskist.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Kui sa oled jahimehe kursustel käinud või siis viitsinud läbi lugeda selles samas foorumis, noored ja rohelised teema all(sama koht kuhu oma postituse tegid) kirjutatud nii 6-7 teemat relvaloast, siis peaksid teadma, et RELVALUBE VÄLJASTAB JA EKSAMEID VÕTAB VASTU POLITSEI.

Vaidlesin siin varem otsingu kasutamise üle, aga kui üle päeva tuleb siia küsimus, kus saab relvalube ja kust leida relvaeksami küsimusi, siis tahaks küll öelda, no K***T küll.
Kasutaja avatar
Troll
Postitusi: 158
Liitunud: E Mai 05, 2003 3:41 pm

Postitus Postitas Troll »

Rahu, rahu, ei maksa esimese postituse teinud inimesele kohe sedasi turja hüpata! Loomulikult tuleb soovitada otsingut, aga palun mitte sellises toonis.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

relvaluba

Postitus Postitas jorr »

Uus seadusemuutus relvaloa saamisel tulekul.

Uusi relvaloa tahtjaid ootab psühhiaatriline kontroll (2)
16. september 2006 kl 00:10
Paber | Trüki Autor: Sigrid Laev Praegu on relvaloa hankimisel kohustuslik perearsti tehtav arstlik läbivaatus.

Kahe aasta eest vaimsete häiretega inimestele ja kurjategijatele relvaloa andmist võimaldava relvaseaduse pärast häirekella tõstnud riigikontrolli argumendid on nüüd jõudnud seadus- eelnõusse, mis kohustab tulevikus hindama uue relvaloa taotleja psüühilist seisundit.

Siseminister Kalle Laaneti sõnul peab relvaloa taotleja praegu riigikogu menetluses oleva relvaseaduse eelnõu järgi tegema läbi psühhiaatrilise ja muu tervisekontrolli. “Ja kui viie aasta pärast relvaloa kehtivuse aeg lõpeb, siis peab ta samamoodi tervisekontrolli läbima,” lisas Laanet.
noorus on ilus aeg
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Kuradima hea, et omal relvaluba olemas-mine sinna "psühhi" juurde ja äkitse tunnistavadki kiiksuga olevaks... :oops:
Aga Eestis hakatakse ikka peale kaklust kätega vehkima- eks Laanetki peab näitama kui "karmi" käega mees ta on- siis hea öelda, et mina olen endast kõik oleneva teinud ja tagasi astuma hakata ei kavatse.

PS relvaluba Läänemaal pidi saama teha lähimas printeriga arvutis, äärmisel juhul trükikojas. :lol:
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

aivar00 kirjutas:Kuradima hea, et omal relvaluba olemas-mine sinna "psühhi" juurde ja äkitse tunnistavadki kiiksuga olevaks... :oops:

Ära unusta et
“Ja kui viie aasta pärast relvaloa kehtivuse aeg lõpeb, siis peab ta samamoodi tervisekontrolli läbima,” lisas Laanet.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Kui nüüd keegi viitsiks seadusetähel näpuga järge vedada, siis mu meelest võiks pea veerand praegustest jahimeestest oma relvaloast ilma jääda.
Keegi pole lihtsalt viitsinud asjaga jännata. Vähemalt seni, kuni mõne riigiametniku elu ohus pole nende punktide järgi. Kui riigiametnik ise patune, siis pole asi veel nii hull.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Kusjuures kui mina relvaluba taotlesin pidin seal ''psühhi'' juures ära käima, küsis mõned küsimused, mingi neist, ei mäletagi enam mis küsimus, aga täiesti jabur küsimus oli, võttis vähe kokutama. Mõtlesin, et nüüd on asi... ja paneb diagnoosi ära :D ja adjöö relvaluba.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Mart kirjutas:Kusjuures kui mina relvaluba taotlesin pidin seal ''psühhi'' juures ära käima, küsis mõned küsimused, mingi neist, ei mäletagi enam mis küsimus, aga täiesti jabur küsimus oli, võttis vähe kokutama. Mõtlesin, et nüüd on asi... ja paneb diagnoosi ära :D ja adjöö relvaluba.


Täiesti tuttav tunne - mu käest küsiti ka midagi, ma ei saanud küsimusestki aru. Oskasin selle peale ütelda, et kuidas palun?
Küsimust ei korratud ja nii oligi see väike asi aetud.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

relvaluba

Postitus Postitas jorr »

Vahepal oli jah see hulluarstinõue aga ega see minu arust küll midagi anna.Ka perearst võib kahtluse korral tema juurte saata.Eks jahimeestel ole relvaluba vaja just hobiga tegelemiseks ja nüüd muidugi muretsemiseks põhjus olemas.Samas jäi kuskilt silma,et jahimeeste käes relvalubasid kuskil 13000, sama ka sportlastel aga talumeestel enese ja vara kaitseks üle kümne korra rohkem.Inimesi on igasuguseid ja see hulluarstinõue küll kedagi ei hoia ka pärast relva saamist segi minemast.Ja nagu keegi siin mainis,et see nõue rohkem härra Laanetil üldsuse rahustamiseks ette võetud ja nagu sellisel juhul ikka, kõik on hästi tehtud aga tulemus on nii nagu on.Ning peale hobirelvade on ju veel Kaitseliit ning sõjavägi kus arstlik kommisjon ka hulluarstiga ja ikka sattub kiigsuga rahvast sisse.
noorus on ilus aeg
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Kui nüüd keegi viitsiks seadusetähel näpuga järge vedada, siis mu meelest võiks pea veerand praegustest jahimeestest oma relvaloast ilma jääda.

Olen puukoi väljaöelduga nõus, kuid reaalsus on selline, et antud hetkel kui politsei keeldub relvaluba väljastamast, siis läheb taotleja kohtusse ja seal saab õiguse relvaluba saada. Takistuseks ainult relvaseaduses loetletud juhud (kasvõi joobes juhtimine). See teadmine, et kutt on kohalik parm ei ole takistuseks. Hiljuti küsis relvainspektor minult ühe parmu kohta mis ma temast arvan. Vastasin, et meie seltsi jahimees ta ei ole ning 99 % tõenäosusega hakkab salakütiks. Veidi aega hiljem inspektoriga kohtudes küsisin, et kas see mees sai relvaloa sain vastuseks, et taotleja kirjutas avalduse ümber (algselt jahipidamiseks ja vara kaitseks) vintraudse jahikarabiini ostuloa saamiseks enese ja vara kaitseks...
Pidi olema mingi kohtukeiss analoogse olukorra kohta ning politsei ei saa lihtsalt õelda, et see on parm ja talle ei anna. Seda parmu peab olema karistatud ja mitte üks kord. Tavaliselt aga oskavad sellised vennikesed silma mitte paista enne kuni pauk käes on. Eks see Tallinna lugugi nii oli. Huvitav oleks minul teada, kes kipub 70 a. penskari elu kallale, et viimane peab endal püstolit taskus kandma. Oleks veel mingi ärikas- see aeg aga ammu läbi, kus raha kilekotiga veeti. :twisted:
ikka lõbusalt
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Kui seadus võimaldab enese ja vara kaitseks soetada jahikarabiini, no tule taevas appi...
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Postitus Postitas kaliiber »

Mäletan siiani hästi oma käiku jämejala nimelisse raviasutusse seoses relvaloa taotlemisega nii 12a. tagasi. Ei olnud eriti meeliülendav kogemus. Kuigi olin kutsutud kindlaks kellaajaks, siis selleks et ette saada tuli üle 2 tunni ooteruumis oodata koos nn. "vabakäiguhulludega" kes siis mingi aja järel tohtri juures pidid käima. See seltskond oli ikka hirmus, pärast kui tulema sain oli tunne et ka enda kupli all on mingid muutused tekkinud :lol:
Igaljuhul tundusid pärast terve päeva jooksul normaalsed inimesed ebanormaalsetena...
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

puukoi kirjutas:Kui seadus võimaldab enese ja vara kaitseks soetada jahikarabiini, no tule taevas appi...

Praegune seadus on oma sõnastuses selle koha pealt tõepoolest kahjuks mitmeti mõistetav, seega võimaldab. Muudatuste eelnõus aga on selgesõnaliselt öeldud, et jahitulirelva jaoks on vaja ka jahitunnistust. Samas nähakse ette võimalus siledaraudse relva omamiseks enese ja vara kaitseks ehk turvalisuse tagamiseks - ju siis tüübikinnituste erisustega lüüakse lahku siledaraudsed jahirelvad ja siledaraudsed mittejahirelvad.

BM
Vasta