Jahis osalemise vanuse alammäär jms (Oli:Küsimus??)

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

revulsion-Ma saan aru,et noor,aga isa võiks teda nats õpetada vms 8)
kuro
Postitusi: 132
Liitunud: L Dets 30, 2006 8:31 pm

Postitus Postitas kuro »

Meil käivad samuti noored jahil ja ikka saak kõigile võrdselt. See on meeldiv, et järelkasvu tuleb. Mees peab endale selgeks tegema, mis see jaht tegelikult on. Siin on abi: isast, jahikaaslastest ja raamatutest. Ennem põhitõed selgeks, siis juba edasi. See, kes püssiga metsas laseb, pole veel jahimees. Kõik me oleme noored olnud.Kui on küsimusi, siis foorumlased kindlasti aitavad. Siiani oled jätnud mulje, et Sinule küll loota ei või.
kuro
metsavaht
Postitusi: 37
Liitunud: P Jaan 14, 2007 12:51 pm

Postitus Postitas metsavaht »

revulsion kirjutas:
Anti kirjutas:
metsavaht kirjutas:suvel passisin kella1-2ni puki otsas et ehk mõni loom ka peale kitsede ja rebaste. muidu põdrad olid küll üle kartullipõllu käind aga krt peeale pole sattund.


Muarust on suvel põdra laskmine keelatud :?: jumal tänatud,et sa neile peale ei ole sattunud :lol: ja sa võiksid jahikalendrit uurida vahelduseks..

metsavaht kirjutas:minu esimene õhupüssiga lastud loom/lind oli leevike vist


Leevikest lasta on muarust väga NÕME..lasknud vareseid siis kasvõi..
Ja kuna ma lugesin,et sa isaga tiirus käinud oled,siis arvan ma,et sul isa on jahimees..eksju?? :roll: ...kas tema siis sul säänseid nõmedusi teha ei keela wä :?:
Ta on alles noor ja käis pukil niisama passimas ja vaatamas ilma püssita, et looma näha mitte, et lasta.
isa jh jahimees. kui ma selle leevikese lasin siis ma olin veel noor ja loll. lasin tavaliselt siis kui kedagi kodus polnud.aga jh nüüd ma olen juba targem. lasne vareseid ja tuvisid viljakuurist.
revolusion ega mulle pole veel nii vara püssi (va õhukas) mitte kätte antud. vähemalt järelvalveta mitte.
kindel käsi, kindel saak.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

jahis osalemise vanuse alammäär?

Postitus Postitas jorr »

Pakuks siis vanuse alammääraks metsas jahis käimiseks kuus kuud,aint siis tuleb isal rohkem kola seljakotti toppida(mähkmed ja lutipudel jms.).Ajama sellises vanuses oleks täitsa mõtekas minna(koos isa või emaga), kui selline ajaja ikka metsas kisa lahti lööb siis metsloomad kohe kaovad kaugemale.Aint kiskjad paganad võivad sellise hädakisa peale küll kohale tulla ja selleks peaks laetud püssiga mees ligidal olema.
Ise olen siledaga esimese paugu teinud nelja aastaselt ,aga siis ka ikka mõlemad rauad korraga lahti tõmmanud.Oli vene püss(marki ei mäleta) ja ei juhtunud midagi muud kui lakke nagi kohale tekkis auk ja laastukatusest viskas heinatuti välja.
(Laetud püss rippus välisukse kõrval nagis ja mina ulatusin juba käega päästikuni)
noorus on ilus aeg
Metzanotzu
Postitusi: 3
Liitunud: L Dets 15, 2007 9:09 pm

Postitus Postitas Metzanotzu »

Ma hakkasin ka hiljuti nagu jahis kaasas käima. ja see punt kellega ma käin on päris tore. Ja meil on tihti olnd see mure, et ega keegi nii-väga seda saaki ei tahagi, :lol: sest meestel on kõigil kapid liha täis ja pole lihtsalt kuhugi panna, aga üldiselt jaotatakse kõik sõbralikult ära ja probleeme pole. Kuid siiski on olnd probleem selliste vendadega, kes eriti pole viitsind tööd teha ja käivad aind korra mõne kuu jooksul metsas ja seal ka ei viitsi midagi teha, aga pärast liha tahab ja õigustab end veel ylegi. Aga mis teha inimesi on erinevaid.
"See on hobi mitte töö"
Vasta