SIBERI PÜSS - milline optika ? Appi aidake kogenematut !!!

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
SUPS
Postitusi: 132
Liitunud: T Nov 21, 2006 9:15 am

SIBERI PÜSS - milline optika ? Appi aidake kogenematut !!!

Postitus Postitas SUPS »

et millist optikat soovitate kellel on püssist ette kujutus....siberi püssist
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Siberi püssi optikat soovitan! ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

kaugele ta-ga ju ei lase, arvestades 22LR ja sileda omadusi, seega optika võib olla üsna tagasihoidlik ja peaasi kerge, nt 4x40 või 1,5-6x40 või midagi taolist, firmadest ongi tõenäoliselt hinna-kvaliteedi suhtes Eestis müüdavatest parim IOR, siis vast Docter ja Meopta. (imho on nende kvaliteet üks, erinevus hinnas)
Kui nägemine korras siis sobib kõikse paremini kollimaator, no võib ka see rootslaste maailma parim 2x suurenduse kolllimaator olla.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Kulla SUPS, meil siin jahindusalane foorum. Hiromantia, ettekuulutuste ja ettekujutustega tegeletakse mingites teistes foorumites kindlasti. ``Siberi püss``, ``saksavindi rohi`` jms. ebaselge sõnum ongi ebaselge. Kujuta endale ette ``Aafrika püssi`` ja miks ka mitte näiteks ``Kagu- Eesti püssi``. Kui vana oled ja kus räästast tubli relv välja tuli?
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

kakuke kirjutas:Siberi püssi optikat soovitan! ;)

Soovitan sama, see on kõige parem sellele püssile.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

siilipopi rohi pidi ka hea olema. :wink:

aga tõsisemalt: tõsised siberi kütid - aborigeenid, kellega mina jahil käinud olen, optikat ei kasutagi.
siberi püssist (täpsemalt loode-siberi omast) on mul isiklike kogemuste najal ettekujutus olemas :)
ja kombineeritud relva pole ma neil ühtki näinud.
allpool on sulle pilt ühest handi kütist - 22LR ja ei mingit optikat (paraku optika puudumine pildilt ei paista ja paremat mul käepärast pole)
Pilt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Joosep Käba kirjutas:
kakuke kirjutas:Siberi püssi optikat soovitan! ;)

Soovitan sama, see on kõige parem sellele püssile.

Et minegi kohe poodi ja küsi kõva ja selge häälega nii, et kogu pood kajab. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kalamees :)
Postitusi: 191
Liitunud: K Juun 21, 2006 11:26 am

Postitus Postitas kalamees :) »

tuttav pilt :roll: kas see on sellest filmist, mis rääkis siberi põliselanikest ja nende elust/olust?
julged teha, julge ka vastutada...
SUPS
Postitusi: 132
Liitunud: T Nov 21, 2006 9:15 am

Postitus Postitas SUPS »

aga öelge siis targad mis selle relva number või nimi on paberil lihtsalt toz ja kombi
intu
Postitusi: 103
Liitunud: K Mär 30, 2005 12:43 pm

Postitus Postitas intu »

SUPS kirjutas:aga öelge siis targad mis selle relva number või nimi on paberil lihtsalt toz ja kombi


Kas raua peale pole kirjutet?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

No ei ole tark, ma nüüd nii loll, et üldse ei saanud küsimusest aru. :M
Kas küsid relvamarki mida omad? Kui nii, siis kas see relvaloal kirjas Sul pole?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Vaadake mehed, mina küll ei usu, et eksisteerib mingi ``relvaluba``. Ma olen näinud 1984-ndal aastal Venemaal traktori ja kombaini ``lube``, mis olid tegelikult vihikust välja rebitud lehed, millele oli kirjutatud: ``Razrežaju jehat na traktore i kombaine, Pretsedatel kolhoza........``, pitsat all ja puha. Siberi püssidel äkki samad load. Aga nali naljaks, ilmselt on mehed siiski tegemist relva ebaseadusliku valdamisega. Kui aga antakse välja jahitunnistus ja relvaluba isikule, kes isegi EI TEA, millega on tegemist, siis oleme ikka euruliidus kahe jalaga sees. Ja see on veel hullem, sest tublid ``siberlased`` on äkki jahil meie kõrval. Kusjuures, mis salata, olen minagi seoses tööga kokku puutunud nii mitmegi isikuga, kel on tõesti relvaluba ja nad ei tea, missuguste padrunitega see peaks laskma, nad ei tea oma relva kaliibritki. Mis suhteliselt sürrealistliku olukorrana tekitab minus siiski imestust ja õõva.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

Kagu-Eesti püss :D ,pole sugugi paha,pigem siiski kaliiber,põhjast lõunasse pidavat 30-06 vaikselt üle minema 308-ks,keskel mõlemad sordid esindatud :wink:
243win
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

ärge tehke nalja midagi, mul kah relvaloal ühe püssi kohta kirjas "Kaheraudne Tuula kal 16". Kes seda teab, mis ajast ta kõrge riigiameti paberitesse nii jäänd... Tegelikult on minu püssil margiks TOZ BM.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Kusjuures, mis salata, olen minagi seoses tööga kokku puutunud nii mitmegi isikuga, kel on tõesti relvaluba ja nad ei tea, missuguste padrunitega see peaks laskma, nad ei tea oma relva kaliibritki. Mis suhteliselt sürrealistliku olukorrana tekitab minus siiski imestust ja õõva.

Need on need samad mehed, kes 50 m pealt ei saa seisva sea siluettile pihta põhjusel, et neil on püss 200 m peale sisse lastud.
Vasta