Millist vintpüssi valida

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Suletud
Külaline

Millist vintpüssi valida

Postitus Postitas Külaline »

Plaanis on soetada vintrelv, mis saab olema esimeseks relvaks kapis. Kaliiber saab olema 30-06. Silm on jäänud peale Sako 75 või Sauer 202. Mõlema täpsus on sarnane, kuid hinnavahe on 5-9 K. Kas on kogemusi, miks eelistada kallimat Sauerit ( kiiresti vahetatav raud pole minu puhul argument, sest 30-06 saab hakkama ). On äkki midagi paremat samast hinnaklassist ? Tänud.
veelüksjahimees

millist vintrelva valida

Postitus Postitas veelüksjahimees »

Minu teada on "tegijatest" Sako selles hinnaklassis üsna omaette ja kindlasti OK. Poole aasta eest valisin ka mina Saueri ja mõnede teiste vahel, otsustasin veel kallima kasuks.
Usun, et täitsa hea on ka Browning, mis hinnaklassilt jääb vist Sinu poolt nimetatute vahele. Omasin ise ennem Browningu veidi vanemat mudelit ja ka .30-06. Ei ütleks kolme aastase kasutamise peale midagi halba, möödalasku ei kogenud, kaliiber on OK. Ei soovita ainult väga erinevaid kuule ja moona valida, tuleks jääda kindlaks 1-2-le erineva kaaluga kuulile.
Kokkuvõtteks: kui raha on-Sauer-ikkagi väga traditsioonidega ja mugav, mõnus käes. Aga-valik on teadagi Sinu. Kivi kotti!
Kasutaja avatar
Tõnu
Postitusi: 132
Liitunud: E Veebr 02, 2004 2:32 pm

Postitus Postitas Tõnu »

isiklik võrdlusmoment puudub - kahjuks ei ole ma ise kunagi sauerit kasutanud, ent sako omanikuna ei ole mul oma relvale küll midagi ette heita. üks asi, mida tasub arvestada mitte ainult püssi, vaid ka teiste kaupade soetamisel arvestada, on esinduse töövõime ja tehase suurus/kaugus.

minu teada on sako't maale toov archer (küti äri) üks väheseid, kes suudab asjad ENAM-VÄHEM vastuvõetavas tempos ära lahendada. pealegi on soome ja seeläbi ka sako suht lähedal, mistõttu vajalik varuosa jõuab siia kiiresti. saueri tehases ei tea enamik vanasid, kus **** see eesti on, rääkimata siis asjade saatmisest :P
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 81
Liitunud: P Sept 28, 2003 12:02 pm

Postitus Postitas sass »

:D Jõudu.Kasutan kaks aastat Wetherby Syn.30-06 sai ostetud komplektselt koos optikaga Tasco 2,5-10 56 maksin 18000EEK .Rõõmu kui palju,üle ühe paugu loomale pole vaja olnud,lastud on nii põtra ,siga kitse. Müüb Deetrhunter .
kroon

Re: millist vintrelva valida

Postitus Postitas kroon »

veelüksjahimees kirjutas:Minu teada on "tegijatest" Sako selles hinnaklassis üsna omaette ja kindlasti OK. Poole aasta eest valisin ka mina Saueri ja mõnede teiste vahel, otsustasin veel kallima kasuks.
Usun, et täitsa hea on ka Browning, mis hinnaklassilt jääb vist Sinu poolt nimetatute vahele. Omasin ise ennem Browningu veidi vanemat mudelit ja ka .30-06. Ei ütleks kolme aastase kasutamise peale midagi halba,


Mille sa siis lõpuks valisid, kui just suur saladus ei ole? Ja oskad ehk Browningu täpsemat mudelit soovitada? Tuleb ilmselt ka endal lähikuudel midagi ära osta. Jahikauplused pakuvad tavaliselt seda mida neil mugavam müüa, eriti suurt valikut välja ei pakuta.
hunt
Postitusi: 138
Liitunud: T Mär 16, 2004 10:20 pm

Re: Millist vintpüssi valida

Postitus Postitas hunt »

Anonymous kirjutas:Plaanis on soetada vintrelv, mis saab olema esimeseks relvaks kapis. Kaliiber saab olema 30-06. Silm on jäänud peale Sako 75 või Sauer 202. Mõlema täpsus on sarnane, kuid hinnavahe on 5-9 K. Kas on kogemusi, miks eelistada kallimat Sauerit ( kiiresti vahetatav raud pole minu puhul argument, sest 30-06 saab hakkama ). On äkki midagi paremat samast hinnaklassist ? Tänud.


on mõlema relvaga kogemus olemas sako 75 synthetic ja sauer 202 stutzen cal.30-06
sako
+hea välimus(kompaktne)
+hea lukk (lukku saab avada kaitseriivi maha võtmata-oluline ohutuse seisukohast)
+mõistliku hinnaga optikajalad
+hea magasin
-puitlaega sako püssid ei istu näiteks mulle hästi õlga
-sünteetilise lae puhul on iga kriimustus nö.igavene
-roostevabal raual kipuvad imelikud täpid peale tulema
sauer
+väga hea välimus(stutzen)
+väga hästi istub õlga
+vaikne lukk
+mugav ja vaikne kaitseriiv
+veidi lühem raud(stutzen),mis on meie oludes(suhtelised võpsikud meie metsad)mugavam ja parem kasutada
+hea magasin
-küllaltki kallis hind
-kallid optikajalad(alternatiivid puuduvad)
Kroon

Re: millist vintpüssi valida

Postitus Postitas Kroon »

veelüksjahimees kirjutas:"kroon" tahtis teada, mille ma siis lõpuks valisin. Ei ole saladus-tellisin Blaser R93 kal. .300 Win. Mag. Valikut kergendas see, et olin juba kombineeritud Blaseri omanik ja sellega ülirahul. Sama kehtib ka R93 kohta, hinnaklass muidugi on küll tappev aga olen sedasorti inimene, kellele lisaks praktilisusele on oluline ka asja esteetilisus, uudsus ja väljanägemine ning nõus teatud ulatuses selle eest ka pappi välja käima.


Tänan vastuse eest, olen ka nõus rohkem maksma kui asi seda väärt on ja selle pärast ka soovin rohkem infot, mida keegi kasutab ja millised on kogemused. Huvitav on see, et kui vaadata internetist siis on erinevate relvatootjate kodulehel valik väga suur, kui küsid meie relvakauplustest siis pakutakse maksimum kahte relva ja öeldakse, et ega "sellise raha eest" rohkem ei saagi. :roll:
veelüksjahimees

millist vintpüssi valida

Postitus Postitas veelüksjahimees »

Meie jahikauplustele ei saa ju pahaks panna, et neil erinevate tootjate erinevate kaliibritega erinevaid mudeleid riiulilt võtta pole. See ikka väga rahane värk. Aga kiiduväärt on, et praegusel ajal saab praktiliselt kõike tellida, küll pika ooteajaga ja närvikõdiga aga siiski. Raske on ka riiulitele just sobivaid kaliibreid kokku osta, sest maitsed ju ikka erinevad. Ja samas-kui väljapanekus vaid paar toru, siis vaevalt niipea üks jahimees sellist poodi uuesti väisab. Tähendab-mitme otsaga asi igatahes. Minu arust on meie poodides valik olemas ja loomulikult on "üks paremaid kaliibreid just see, mis poeriiulil juba mõnda aega seisnud". Andku nüüd kaupmehed mulle andeks, kui keelekasutus veidi karm sai.. Lepime ära!
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Üks võimalus valiku tegemiseks on määrata raha hulk kui palju sa oled nõus relva ja optika peale kulutama.Ja mis on sinu relvakasutuse eesmärk (kas tiirus,ajus või hiilimis passimis jahis).Oluline, et relv peab sobima sinu kehakaalu ja pikkusega.Lihtne põhjus - kui relv ei sobi siis on ta vaatamata kallile hinnale mõttetu.
Sama hinnaklassiga relvad on suht sama kvaliteediga.Võimalus on ka soetada kasutatud odavam relv sellele kvaliteetne optika (et poleks hiljem vaja uut optikat soetada) ja siis aasta kaks praktikat selgusele jõudmiseks. Sest oma silm ja kogemused on kõige olulisemad.
Egas elevant pole siga!
Külaline

Re: millist vintpüssi valida

Postitus Postitas Külaline »

veelüksjahimees kirjutas:Meie jahikauplustele ei saa ju pahaks panna, et neil erinevate tootjate erinevate kaliibritega erinevaid mudeleid riiulilt võtta pole.


Küsimus ei olegi selles, et riiulil ei ole, vaid piisab ka kataloogide abil tehtavast pakkumisest, sest ega püssi ei peagi päevaga kätte saama. Meeldiv kogemus oli Mustamäe teel asuvas Küti Äris, kust anti kataloog koos hinnakirjaga kaasa (siis kui siledat ostsin) ja kataloogis oli selgelt kirjas mudelite erinevused ning oli mille vahel valida. Aga jah, ega ikka eriti nuriseda ei saa, kui oskad küsida siis tuuakse sulle kõik kohale. Nii et relvamüüjad, jõudu teile ja kui keegi teab mõnda head vintrelva soovitada siis pange info ülesse, raha ootab kontol :wink: Üle 25tuh maksta ei tahaks ja optika on juba olemas.
veelüksjahimees

Postitus Postitas veelüksjahimees »

Saarlase jutt jumala õige! Eks see relva valimine üks mitme tundmatuga võrrand ole ja kõiki nimetatud tegureid arvestades tuleb see võimalikut edukalt lahendada, et pärast palju kahetsema ei peaks. Üks, mida soovitan-kui on relv ostetud, pole enam mõtet väga järeltõmmelda, sest ikka on võimalus kahelda, äkki oleks pidanud hoopis....selle või teise ostma.
Eelkõnelejale, eeldan, et see on kroon, soovitaks sellele 25 tuh. tiba juurde panna ja Sauer ära osta, kui juurde panna pole, vali Steyr või Browning. Viimase puhul saad veel kõvad liigudki peale teha. Kivi kotti!
Kroon

Postitus Postitas Kroon »

Tänud Teile, ega muud kui puudujäävaid tuhandeid hankkima, aga äkki on hoopis võimalik hinda alla kaubelda :wink:
Meelis
Postitusi: 87
Liitunud: N Aug 11, 2005 12:41 pm

Postitus Postitas Meelis »

Muuseas ''kroon'' ostiski Sauer 202 Classicu ja tänaseni väga rahul 8)
Kivi kotti!
Suletud