Jahikursused

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Helistasin oma jahindusklubisse(Viljandi) ja uurisin, palju siis meil siin see kursus maksab. Vastus: 1500.- Aga ütles ka seda, et kursusel ja kursusel on ikka vahe ka. Et kus küsitakse rohkem, sealt saad ka rohkem. seda siis peamiselt kursuse lektorite näol.
kormoran
Postitusi: 183
Liitunud: E Dets 11, 2006 10:01 pm

Postitus Postitas kormoran »

See 4500-. on köömes võrreldes sellega, mis pärast minema hakkab.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

No kilulinna hinnad iks nati suuremad.Neil ju õppinud mehed ja hääd riistad aga ,et Viljandiga võrreldes rohkem kui kahekordne :shock: :shock:.Aga eks nad siis teevad jahivärgi ka puust ja punaseks ning läbikukkujaid polegi seal.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
sniper
Postitusi: 150
Liitunud: K Nov 12, 2003 2:11 pm

Postitus Postitas sniper »

rajaleidja kirjutas:Helistasin oma jahindusklubisse(Viljandi) ja uurisin, palju siis meil siin see kursus maksab. Vastus: 1500.- Aga ütles ka seda, et kursusel ja kursusel on ikka vahe ka. Et kus küsitakse rohkem, sealt saad ka rohkem. seda siis peamiselt kursuse lektorite näol.


Kui palju laskmist selle hinna sees on. Tallinnas on tiiru moon, püssi rent ja tiiru kasutus ja instruktori töö hinna sees.
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

sniper kirjutas:
rajaleidja kirjutas:Helistasin oma jahindusklubisse(Viljandi) ja uurisin, palju siis meil siin see kursus maksab. Vastus: 1500.- Aga ütles ka seda, et kursusel ja kursusel on ikka vahe ka. Et kus küsitakse rohkem, sealt saad ka rohkem. seda siis peamiselt kursuse lektorite näol.


Kui palju laskmist selle hinna sees on. Tallinnas on tiiru moon, püssi rent ja tiiru kasutus ja instruktori töö hinna sees.



Kõik hinna sees, püss, tiir (tutvustab ära kõik rajad, laskeasendid, ohutuse jne...) Hinna seessportpüss ja taldrik. Samuti olid loengud asjalikud, ei saa kurta ka, et läbikukkujaid oleks palju olnud, mõni üksik.
kalamees :)
Postitusi: 191
Liitunud: K Juun 21, 2006 11:26 am

Postitus Postitas kalamees :) »

aga palju neid laskmis tunde Viljandis on? Kui ma õigesti aru sain, siis Tallinnas neid 3.
julged teha, julge ka vastutada...
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

kalamees :) kirjutas:aga palju neid laskmis tunde Viljandis on? Kui ma õigesti aru sain, siis Tallinnas neid 3.


Viljandis veedad terve päeva tiirus, jagatkse õpetusi, kui vaja lased enne... Kell 9 olime vist seal ja õhtul 5-6 paiku jõudsime koju, polnud me siiski viimased, lõpus oli ülejäänud pauudega ka vaba rada veel.
Eduard K
Postitusi: 19
Liitunud: P Nov 13, 2005 1:03 pm

Postitus Postitas Eduard K »

Lähiajal kavatsen teha jahitunnistuse, ja seoses sellega on selline probleem et kuna ma ainult 16 aastat vana kas siis on niimoodi et kui mul on see jahitunnistus käest, et kas siis ma saan ka niimoodi jahis käia et ma olen onu siledaraudse relvaga ja temajärelvalve all lasen. Või peab ikkagi ootama veel 2 aastat kuni saan relvaloa teha? :?
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Autojuhi load ja relvaluba ikka päris üks ja sama ei ole. Nii et kui vahepeal seadust muudetud ei ole, siis oota ikka kaks aastat veel.
Eduard K
Postitusi: 19
Liitunud: P Nov 13, 2005 1:03 pm

Postitus Postitas Eduard K »

rajaleidja kirjutas:Autojuhi load ja relvaluba ikka päris üks ja sama ei ole. Nii et kui vahepeal seadust muudetud ei ole, siis oota ikka kaks aastat veel.




aga mille jaoks siis jahieksamil on vaja laskekatsed sooritada :?:
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Postitus Postitas Olgerd »

No minu teada saad sa relvaloa kätte, aga relva omamine ja laskmine on ikkagi keelatud enne täisealiseks saamist, või hakkab ta siis alles kehtima.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Relvaluba väljastatakse politsei poolt peale vastava eksami sooritamist politseis. Jahimehekoolitusel läbid sa nn. elementaarse relva käsitlemise kursuse et anda sulle algteadmised enne politseis relvaeksamile minekut. Kui sa ei soovi omada tulirelva ja käia jahis ainult ajajana, siis see võimalus sul ka on olemas. Kui soovid aga ise looma laskma hakata, siis pead ootama 18 aastaseks saamiseni. Relvaeksami võid ennem sooritada, kuid ostuluba väljastatakse alles 18 asstase vanuse saavutamisel.
Iseküsimus on sportlaskmise puhul. Sellise variandi puhul saad tiirus relva kasutada juba 16 aastaselt.
Samas kui sa praegu oled 16, siis kevadeks kui kursused läbi on oled juba 17. Seega ainult veidikene kannatus. :D
ikka lõbusalt
mikklaag
Postitusi: 42
Liitunud: K Juun 20, 2007 10:55 pm

Postitus Postitas mikklaag »

Ma just ükspäev arutasin seda sportrelva loa värki ükspäev ühe inimesega ja jäigi selgusele jõudmata selels osas.Et kas siis juba 16 aastaselt saab teha loa sportrelva jaoks?Kas see tähendab siis et sportrelva võib juba omada alates sellest vanusest ja võib soetada endale selles vanuses poest sportrelva?
Eduard K
Postitusi: 19
Liitunud: P Nov 13, 2005 1:03 pm

Postitus Postitas Eduard K »

aitäh kõigile kes aitasid mul sellele küsimusele vastust leida :D
enki
Postitusi: 143
Liitunud: E Mai 08, 2006 11:27 am

Postitus Postitas enki »

16 aastaselt (kui jahitunnistus käes) võid jahil käia lõksudega. Tulirelvaga võid jahile tulla aga alles 18a. vanusena.
Vasta