koera õpetamine

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
metsavaht
Postitusi: 37
Liitunud: P Jaan 14, 2007 12:51 pm

koera õpetamine

Postitus Postitas metsavaht »

kui ma ise pole veel jahimees aga koera tahaks õpetada. siis et näiteks kas ma ise võin koeraga metsas jalutamas käija ja teda metsaga harjutada :?:
kindel käsi, kindel saak.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Loomulikult võid, arvestades Metsaseaduse § 35 lg 1 p 3. St koer peab olema lõastatud.

BM
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

baddmann kirjutas:Loomulikult võid, arvestades Metsaseaduse § 35 lg 1 p 3. St koer peab olema lõastatud.

BM


Ma siis olen kõvasti seadust rikkunud :? ..aga koeraga metsas(mitte RMK korralikes männimetsades, vaid rohkem võsastunud metsas) on tõeliselt vastik rihmaga jalutada,eriti kui veel selline umbe aktiivne koer on..kes on proovinud,see teab :lol:
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

Anti kirjutas:
baddmann kirjutas:Loomulikult võid, arvestades Metsaseaduse § 35 lg 1 p 3. St koer peab olema lõastatud.

BM


Ma siis olen kõvasti seadust rikkunud :? ..aga koeraga metsas(mitte RMK korralikes männimetsades, vaid rohkem võsastunud metsas) on tõeliselt vastik rihmaga jalutada,eriti kui veel selline umbe aktiivne koer on..kes on proovinud,see teab :lol:



Kahjuks ka seljuhul sama siin :D
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Selle kohta võib vist öelda ,et kiirus ei tohi ka teedel ületada :M ja pange nüüd käsi südamele ning vanduge....... :lol: Seadus võib ju olla ,aga koera ikka vist nööriotsas välja ei õpeta ja õpetada on teda ometi vaja! Pole mina veel selle seaduse tuumani jõudnud ,mis kahju to noor" koeranolk" põhjustada võib ,kui ta kütkest vabastada. Aega muidugi peaks valima!
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
metsavana
Postitusi: 82
Liitunud: K Okt 20, 2004 6:23 pm

Postitus Postitas metsavana »

Minu meelest kuni 6 kuuse koeraga võid lõastamata jalutada . Ja kui oled jahimees ,siis avades päevaloa võid samuti koeral joosta lasta ja ükskõik millises metsas , sest seadus määratleb jahialal lõastamata koeraga jalutamist kui jahipidamist . Ja muidugi koertega jahihooaeg peab olema . St 1 okt - 28 veebruar , võid koera vabalt metsas õpetada . Ja mina arvan , et ega see suvine koerale jahipidamise õpetamine pole nüüd just kõige õigem , seal ju põrsad väikesed , samuti kitsel talled . Ja koer juba oma loomu poolest valib nõrgemad isendid kellele jahti pidada . Nii et minu poolest võivad sellised seadused edasi olla , sest on võimalik ju koera metsas õpetada ja jalutada ilma seadusega pahuksisse minemata .
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

metsavana kirjutas:St 1 okt - 28 veebruar , võid koera vabalt metsas õpetada . Ja mina arvan , et ega see suvine koerale jahipidamise õpetamine pole nüüd just kõige õigem , seal ju põrsad väikesed , samuti kitsel talled. .

Aga mis sa siis teed, kui võtad kutsika just talvel/kevadel. Siis langeb kutsika metsaga harjutamise aeg just suvele. Sügiseks on siis palju aega kaotsi läinud. Ise üritan iga päev koeraga metsas või suuremal heinamaal tiiru ära käia. Hoolimata sellest, kas jahihooaeg on või mitte. jahikoer tahab ikkagi palju liikumist. kevadel ja sügisel lähedal asuv jõgi abiks. Saab koeraga kalalgi käia.
Tuleb lihtsalt valida, kus metsas käia, et emiseid ei segaks.
Aga kui kuni 6 kuusega võib vabalt käia, siis mure murtud ju
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

metsavana kirjutas:Minu meelest kuni 6 kuuse koeraga võid lõastamata jalutada . Ja kui oled jahimees ,siis avades päevaloa võid samuti koeral joosta lasta ja ükskõik millises metsas , sest seadus määratleb jahialal lõastamata koeraga jalutamist kui jahipidamist . Ja muidugi koertega jahihooaeg peab olema . St 1 okt - 28 veebruar , võid koera vabalt metsas õpetada . Ja mina arvan , et ega see suvine koerale jahipidamise õpetamine pole nüüd just kõige õigem , seal ju põrsad väikesed , samuti kitsel talled . Ja koer juba oma loomu poolest valib nõrgemad isendid kellele jahti pidada . Nii et minu poolest võivad sellised seadused edasi olla , sest on võimalik ju koera metsas õpetada ja jalutada ilma seadusega pahuksisse minemata .


See 6 kuud koera vanust ei ole mingi näitaja, loe BM viidatud metsaseadust. Ja ma olen sama meelt, et on võimalik ka seaduslikult koera õpetada, ei ole isegi vaja kätt südamele panna ega endale tuhka pähe raputada.
metsavaht
Postitusi: 37
Liitunud: P Jaan 14, 2007 12:51 pm

Postitus Postitas metsavaht »

aga kui kipub valel ajal näiteks kährikut võtma.
kindel käsi, kindel saak.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

no, kui võtab, siis võtab. Ebaõnn. Ja kui võtta kevadel koer, siis enne suve ta pole selline, et kährikuga midagi peale hakkaks (st, maha murraks). Sügisel juba jaht, iseasi kas esimesel sügisel jagu saabki kährikust (no, mõni terjer või selline tegelane äkki :roll: )
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
metsavaht
Postitusi: 37
Liitunud: P Jaan 14, 2007 12:51 pm

Postitus Postitas metsavaht »

plaanis oli muidu võtta mõni saksa linnukoer. et nagu kevadel võtame ja siis üritaks juba sügisel seakarja saata. ei tea kuidas õnnestub aga üritame. :twisted:
kindel käsi, kindel saak.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Linnukoeraga seajahti??? On see ikka kõige parem mõte.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

metsavaht kirjutas:...võtta mõni saksa linnukoer...


Tõenäoliselt siis karmikarvaline. Mina kahtlustaksin küll, et sama aasta sügisel ta seajahi jaoks võibolla natukene noor veel on, aga mine tea. Karmikarvalistega on seajahti Eestis küllalt peetud, osad aretusliinid on selle jaoks rohkem sobilikud kui teised jällegi.

BM
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Ja vaata Jahimehest seda parunihärra koera,tundub linnukoer küll olevat.
noorus on ilus aeg
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Mina olen aru saanud, et parunihärra rohkem hiilimisjahti harrastab ja koera otsimiseks üldjuhulu kasutab. Aga mine sa tea, pole kõike juttu läbi lugenud.
Vasta