Kuulsin midagi ja küsin järgi..

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Kuulsin midagi ja küsin järgi..

Postitus Postitas Olgerd »

Kas on nii, et kui oled 16 aastat vana ja teed relvaeksami ära, siis võib sulle keegi püssi volitada ja võid lasta? Järsku oskab keegi midagi seletada, kes on targem nende seaduste koha pealt.
kuro
Postitusi: 132
Liitunud: L Dets 30, 2006 8:31 pm

Postitus Postitas kuro »

Lasketiirus võid lasta alates 12. eluaastast. Lapsevanema või laskeinstruktori valve all. Lapsevanemal peab olema relvaluba.
kuro
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Postitus Postitas Olgerd »

Seda ma tean, aga see ei ole see.
rait156
Postitusi: 22
Liitunud: P Juun 12, 2005 9:36 pm

Postitus Postitas rait156 »

Metsa ei tohi relvaga minna enne 18 aastaseks saamist
Jahimees pole niisama mees!
kuro
Postitusi: 132
Liitunud: L Dets 30, 2006 8:31 pm

Postitus Postitas kuro »

Mingi volitusega ei saa sulle keegi relva anda, isegi siis, kui sul on relvaluba. Selleks väljastatakse paralleelrelvaluba. Minu teada saab relvaluba taotleda alatest 18.eluaastast.
kuro
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Relvaseaduse peatselt jõustuvate muudatustega tekib lisaks paralleelloale ka teine võimalus teisele isikule kuuluva relva kasutamiseks ehk relva laenutamiseks. Kuni 5 päevaks saab relva siis laenutada ja selleks on vaja koostada kirjalik üleandmisakt, analoogne sellele aktile, mis koostatakse nt paralleelloa alusel kasutatava relva üleandmise korral. Kui aga relva omanik ja kasutaja on nt ühiselt jahis, ei ole vaja isegi akti koostada - omanik ja tema tahe relva laenutamisel on siis kohapeal tuvastatav.

Kuid nagu eelkirjutanud on juba maininud, peab relva kasutaja siiski olema vähemalt 18 aastane ja tal peab olema samaliigilise relva luba endal olemas. Relvaseaduse uue redaktsiooni kohaselt saab relvaluba taotleda ka nii, et relva ei ostetagi, s.o relvakandmise ja -kasutamise õigus lahutatakse relvaomanikuks olemise kohustusest.

BM
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Postitus Postitas Olgerd »

Aitähh, täpse vastuse eest BM, sinu vastust ma ootasingi tegelt.
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Postitus Postitas annaliisa »

Küsin igaks juhuks üle, kuigi vastuse sain suht kätte. ühes teises neti leheküljel jahinduse klubis väitis üks alaealine,et tema esimene loom oli ilus trofeekult, mina siis küsisin, et kas noorest peast salakütt ja vastus tuli selline: "jahimehe examit ja laskekatset võib teha juba 16 aastaselt, kui sul see tehtud siis võid koos vastutava isikuga, kellel on relvaluba looma lasta muidugi peab olema ka luba olemas."
ei ole nüüd küsimus selles kas salakütt vöi mitte, aga tegelikult ju nii ikka ei saa? :shock: ma lisaks lingi ka aga arutuse all olevad postitused on juba kustutatud :(
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Kui üritada väga täpselt vastata, siis nii ikka ei või küll, aga paraku tehakse. Muidugi, mina isiklikult ei usuks nagunii nende alaealiste väiteid stiilis "esimene loom oli ilus trofeekult/6+6 põdrapull jne jne jne". Samas võimalik, et viga minus.

BM
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Ühinen bm arvamusega. Sama lugu kalameestega :lol: Ikka suurem ja vingem :oops: :oops: :oops: Samas kui poiss lasi elus esimese kelladega sea, siis olgu ta või põrsas (kuldiks teda veel vara nimetada)-aga talle trofee ikkagi :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

ja võib ka tõsi olla - nn algaja õnn, pärast ei lase mitu aastat mitte ühtegi looma ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Postitus Postitas annaliisa »

jah, point ei olnud siin küll ses trofeekuldis, aga ikkagi nii ei tohi teha. teada värk et ikka leidub seliseid keda seadused ei huvita :) :roll:
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Ma sain muideks aru küll, et point ei olnud trofeekuldis, aga tahtsingi just juhtida tähelepanu, et kui võiks kahelda jutus "trofeekuldi" kohta, siis mina kahtleks juba jutus kui sellises üldse ;)

BM
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Postitus Postitas annaliisa »

jep :) aga noh, tema siiamaani arvab et nii on öige vöi siis lootis lihtsalt et ma tüdruk ja midagi ei jaga asjast:D
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
jahinaine
Postitusi: 80
Liitunud: K Jaan 12, 2005 11:19 am

Postitus Postitas jahinaine »

:oops: mina olin samuti kõige pealt salakütt, ikka ennem ju hakkasin juba metsas käima kui 18 a. nii see pisik sisse ju jäigi, aga jahh, ma olin siis isegi ajus isaga kõrvuti, mul jahikas ja temal vint, juhuks kui koer nugise peaks puusse lööma (oli vabanduseks), mitte et see vabandaks v midagi aga ma kaldun arvama et just nii jahimeheks saadaksegi :roll:
Ei õigusta nüüd ennast ega midagi ja samuti mitte ka salaküttimist aga noh ma arvan et paraku nii ta on....


Vabandan et teemaalgataja teemast mööda :wink:
Vasta