ET kas üksi või kambaga? Anna nõu ...?

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Kasutaja avatar
walker_metsas
Postitusi: 52
Liitunud: T Juul 25, 2006 12:08 am

ET kas üksi või kambaga? Anna nõu ...?

Postitus Postitas walker_metsas »

Kerkis üles selline küsimus.

Et nagu soov ka jahimeheks hakata aga pigem nö. omaette nokitsejaks. Ei tõmba ajujahid ja jahimeeste seltskond. Ei meeldi viina viskamine ja osade tobedad jahijutud.

Olen rohkem nö. vereta jahi pooldaja aga kuna asi oleks tasakaalus soov ikka päris jahti ka vaikselt vahel teha.

Kas ja kuidas nii omaette ka jahimeheks saab hakata. Et nagu ajujahid jms. ei tõmba ja unustan kohe ära. Meie jahivärgindus ju üles ehitatud vaid kohalike klubide peale jms. (semud ja käsi peseb kätt süsteem). Olen uurinud ja pärinud ka kuidas siis noor jahimees omale nö. "teed peab tegema" ja siis ajudel osalema ja siis kunagi ka kütiliinile lastakse.

Sinna aga lastakse ikka enne need, kel rohkem raha, suurema jutuga ja kellel relv ägedam tillipikendus jms. Seega selline tsrkus ei istu eriti. Sp. nagu omaette metsas liikuda meeldib ja üleüldse asju ajada. Mis loomade jahiga siis ma arvestada võin ja kas on üleüldse võimalik nii asju ajda.

Loodan et mõni nö. jahiseltskonna fänn või klubifänn nüüd pöördesse ei lähe ja mõnda välja ei vhastanud.

Et anna nõu, kuidas edasi arendeda ...

Relva omandamine veel pooleli, millalgi eksamid ees ja relva soetamine.
No kuidas siis ei kisu metsa, kui ma elangi metsas.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ohjah, pole see igal pool nii nagu kirjutasid, aga samas pole ise igale poole ka jõudnud. Kui tahad kindlasti vaikselt omaette nokitseda ja mitte tegeleda kohaliku jahtkonnaga, soeta omale algatuseks min 20ha maalapp ja võta KKT`st väikeulukiluba. Kui see ei rahulda, tuleb tahes-tahtmata lävida kohaliku jahtkonnaga.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

praktika on näidanud, võib ka sedasi, et suhtled vaid kohaliku jahipealikuga, üldkoosolekul käid ainult sokuluba küsimas ja enamik jahiseltsi liikmeid tunneb sind ainult kuulu järgi. :D seda, paraku, ei pajata ma mitte isiklikest kogemustest.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

robinson kirjutas:
Meie jahivärgindus ju üles ehitatud vaid kohalike klubide peale jms. (semud ja käsi peseb kätt süsteem). Olen uurinud ja pärinud ka kuidas siis noor jahimees omale nö. "teed peab tegema" ja siis ajudel osalema ja siis kunagi ka kütiliinile lastakse.

Sinna aga lastakse ikka enne need, kel rohkem raha, suurema jutuga ja kellel relv ägedam tillipikendus jms. Seega selline tsrkus ei istu eriti. Sp. nagu omaette metsas liikuda meeldib ja üleüldse asju ajada. Mis loomade jahiga siis ma arvestada võin ja kas on üleüldse võimalik nii asju ajda.



1.- mine RMK-sse ja taotle sealt endale vastava uluki luba sest nemad reklaamivad ennast nn. maata jahimeestele jahivõimaluse andjatena...
2.- Astu enda elukohas oleva jahiseltsi liikmeks-maksad aastamaksu ja sul on väikeuluki tuusik aastaringselt taskus. Kui tahad ka suurulukit, siis saad soovi korral ka ühisjahist osa võtta (vähemalt meie seltsis ei ole ühtegi noort jahimeest, kellel on suuruluki laskekatse tehtud ainult ajusse pandud-ikka nii aju kui ka kütiliin võrdselt nagu ka teisedki "m-pikendusega vanakesed". "Lollide jahijuttude" kuulamine ja viinavõtmine ei ole küll kohustuslik-alati võid tropid kõrva panna või lihtsalt koju minna).

Võib-olla ka mõnes seltsis on selline käitumismall nagu robinson kirjutab, kuid minu tuvusringkonnas olevate jahimeeste käest ma küll ei ole sellist "karmi" kodukorda nagu robinson kirjeldab kuulnud. Vanad jahimehed vahest küll lõõbivad mõne noore kallal kes selleks ise põhjust annab-kuid kui keegi on väga eraklik (nagu ka robinson oma postituse järgi tundub olevat)-siis toimetadki rahumeeli üksinda.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
metsavana
Postitusi: 82
Liitunud: K Okt 20, 2004 6:23 pm

Postitus Postitas metsavana »

Palju neid kambaga jahte ikka siis on : põdrale ajujaht (seal on rohkem mehi koos ) , seale ajujaht (kah punt koos ) aga pool päeva saad täitsa üksi luuret teha näiteks . Soku \ kitse jaht ( kogunemisel ainult punt koos , ülejäänud aja saad täitsa üksi metsas olla . samuti rebase , nugise,jänese , hane , pardi jahid oled enamsti üksinda looduses. Ja see jutt , et kel ägedam relv, palju raha jne. See meiepundis näiteks küll jama . Kui ise käperdis oled siis on probleeme kütiliinile saamisega ,muidu mitte . Aga nagu sa ise väitsid ,et vereta jaht meeldib , siis ajudes need suuremad elamused kogunevad . Aga soojalt soovitan , et ela üle need jahipuntide veidrused ja katsu hakkama saada , siis on sul võimalus ka üksi jahti pidada . Sest ega noort üksinda jahtipidavat meest eriti väljakujunenud seltskond ei seedi . Minu pundis jaotatakse sokujahiks jahimaa meestevahel ära ,et kes ja kus laseb , ja seda muudetakse iga aasta . Ja ma arvan , et kui sellelt heinamaalt kus minu passimis ala , see üksiküritaja soku ära laseb , siis asi rohkem kui jama . Või kui üksiküritaja teeb koertega seajahti suvapäevadel , ajades loomad jumal teab kuhu. Aga kokkuvõtteks palju neid jahipäevi ikka tuleb , palju aega tuleb töötegemisele kulutada (sihtide puhastamine , söödavedu, vihtade varumine jne. ) . Kui üksiküritaja selles osaleda ei taha , siis ei ole tal asja ei pukki ega sokku passima . Üks võimalus tegelt on , osta rmk st luba ja koos jäägriga lasta loom ja olla oma eluga rahul .
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Sammal, unustasid lisada loetellu veel metssigade ja metskitsede lisatoitmise ja asjaolu, et kui endal hästi läheb, ei unusta ka jahtkonda ära. ;) Siis jookseb see sambla näide minu ja Tartumaa jahtkonnaga kokku. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

>Või kui üksiküritaja teeb koertega seajahti suvapäevadel , ajades >loomad jumal teab kuhu. <- :shock: Ahjaa, noorte ja roheliste all teema.

Teine asi siis teemaalgataja arvamus ühisjahist... nooojaaaah, kas on mingi ebameeldiv punt koos ja on noorele liiga tehtud, või on täielik võhiklikus, ei teagi. Ise pole ka kuulnud, et nii oleks, nagu ühisjahte kirjeldad. Ja teisest küljest, alati on selliseid noori ja roheliseid, et tule taevas appi. See ei kehti ainult jahis. Ja kui aus olla, siis on ka selliseid vanasid kalasid, et tule taevas appi. Hoidku selle eest, kui sellisele ütled, et ta võiks natukene mõleda ka.

Kui aga põhjuseks lihtsalt inimfoobia, siis valikuvõimalused on siin kirjas. See muidugi kahtlane, et lihtsalt niisama jahimeheks kusagil võetakse. Siis on vaja kas tutvuseid, või ennast natuke tõestada. Jahiseltsid on ikkagi mingil määral klubiliselt tegelevad. Antud juhul on üsna mõtetu võtta klubisse keegi, kes ennast näole ei anna (meil nt saaks jahiloa, väikeulukile, kätte ka klubist ja koosolekul poleks ka vaja käia), käib ja teeb midagi, ja kes teab mida ta teem, keda laseb, kuidas majandab. Kui asi jääks sellesse piiresse, et püütakse väikekiskjaid ja kopraid, ja linde ka, no hea küll, kui seltsi ühisjahtidega asi kokku ei põrka (jube tore on pidada seajahti kohas kus mingi tegelane juba vahetult enne koertega jänest tuuseldanud on). Kuidagi aga kujuneb ikka nii välja, et halva informeerituse tõttu minnakse ja jahitakse ning selgub, et seltsiline tegevus saab seetõttu häiritud.

Seega, kulutad palju raha ja ostad RMK maadele loa. Rebase ja kopra teemal, äkki, väga, väga äkki, saad ilma jäägrita loa, kui saad. Üks asi on see, mida nad kirjutavad, aga 100 eq eest väikeulukile kopravõimaluse teemadel on mulle mulje jäänud, et nii lihtsalt need asjad ei käi. Siis, nagu mainitud, maaomandus, üle 20 ha, ringpiires. Või ulud karjaga kaasa. Ei olegi nii jube, tegelikult.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Postitus Postitas Sarvik »

mõtteid ühisjahist/üksiktegijast:

* kirjutamata jahireegel: ühisjahil ja saunas on kõik mehed võrdsed.....eeldusel et laske-, maastikutundmise-, jäljelugemise-, ulukikäitumise-, jms. tundmine on võrdne :lol: ....seega see võrdsus on suhteline mõiste ja ei maksa pahandada kui jahijuhataja sätib mehed nii kuidas jaht oleks tema meeli tulemuslikum....aga pooled ajud tuleb ikka ajada ja pooled ees olla....ja kui mõni üht jalga tagavedav vanamees kes samas aga suurepärase laskeoskusega vaid kütiliinis seisab...siis ei maksa seda võtta isikliku solvamisena....see ikka erand mis reeglit kinnitab....

* rmk aladele võib minna suurloomaprivaatjahti küll....aga see on suht kallis lõbu....näit. 3+haru põder luba maksab 8 tuh eeku + jäägritasud....sokk 1 tuh eeku ...ja luba kehtib vaid üks kalendrikuu....
kärbes kirbule!
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Postitus Postitas Olgerd »

Siit otsustades parem ikka teha tutvust mingi seltsiga, uuri ja kontakteeru. Alguses on võibolla veidike ebameeldiv, aga hiljem harjud ja teed tuvusi jms, siis muutub asi juba lõbusamaks. Minu arust on just seltskondlikud ühisjahid vahest palju lõbusamad. Tean paljusi inimese, kes käivad jahil puhta seltskonna pärast.
Kasutaja avatar
metsavana
Postitusi: 82
Liitunud: K Okt 20, 2004 6:23 pm

Postitus Postitas metsavana »

>Või kui üksiküritaja teeb koertega seajahti suvapäevadel , ajades >loomad jumal teab kuhu. <- Shocked Ahjaa, noorte ja roheliste all teema.
Feen, miks shokeeritud oled .
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Suvel on koerajaht keelatud. Nii kui metsas mingi auh-auh, võib juba kohale minna ja asja uurida. Ning ma ei usu, et keegi siis koerajahti teeb. Iseasi on lasutulemuse kontrollimine, ja see teine asi kui koerajaht.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
metsavana
Postitusi: 82
Liitunud: K Okt 20, 2004 6:23 pm

Postitus Postitas metsavana »

Vabandust , mina siis väljendasin ennast valesti. Korduv juhus meil on olnud ,et näiteks minu söödetud söödalt on üksiküritaja oma laikadega sigadele järgi läinud ja nad naaber maadele ajanud. Seda küll koertega jahi ajal . Kuid tookord oli kokkulepitud jaht laupäevaks . Tema tegi aga omal algatusel jahi juba reedel ära ilma teisi teavitamata . Minule oli üllatus suur kui laupäeval leidsin söödalt mehe ja koerte jäljed , kuid sigu mitte kusagilt . Minumeelest oli see natuke vale . Ja suvapäevadel tähendab suvalistel päevadel , minu vale keelekasutus jälle . :D
castor
Postitusi: 30
Liitunud: E Dets 04, 2006 2:45 pm

Postitus Postitas castor »

Võiks spekuleerida, et Robinson on ilmselt selline vana maarahva moodi (tulevane) jahimees, meil valitsev jahikultuur oma napsutamise ja pasunatega on aga pigem mõisakommete jäljendamisest sündinud. Selest tulenevalt pakuksin välja, et otsi mõni selline seltskond, kus vähem "saksasid" ja enam kohalikke maamehi ning jahil käiakse rohkem vajaduse pärast.

Miks ma nii arvan? Võta ja loe: http://www.folklore.ee/rl/pubte/ee/eluolu/elu2/
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

Tutkiks veel korra seda nö maata jahimeeste teemat. Iseenesest võiks ju täitsa toimida jahialane siseturism, kus maata jahimehed saaksid erinevatelt eesti seltsidelt lube osta. Arvestades seda, et nad loa müünud seltsi maadel ulukihooldega ei tegele ega osale ka muul ühiskondlikult kasulikul moel, peaks loa hind siis ka vastav olema. Kui palju sellist varianti tegelikkuses praktiseeritakse? Seadus ju seda võimaldab ja taoline loamüük võimaldaks seltsil ka väheke lisaraha teenida. Või on taoline "tulen, ostan loa ja lasen" süsteem vastuvõetamatu?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Asi ei ole vastuvõetamatuses, vähemalt meie seltsis mitte. Küsimus selles, et antud ajajärgul näiteks lihakehana maha müüdud põdra eest saab juba normaalse rahasumma+ meestele korralik jahipäev. Asja juures põhiline ongi jahil osalemine mis aga loa maha müümise puhul ära kukub.
ikka lõbusalt
Vasta