mida osta?

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
noor ja loll

mida osta?

Postitus Postitas noor ja loll »

Tervist targemad inimesed!!!
Mõtlesin ja mõtlesin aga välja pole mõtelnud. Tahaks endale soetada siledaraudset jahirelva. Olen mõningad poed läbi käinud ja seal neid ikka on...ja on korralikke. Eesmärk on rohkem sportimisega seotud st. et mõtlesin et proovin kätt. Palju müüakse ka ju kasutatud relvi aga kas need on nagu väga mõttetud või mis te arvate...kasutatud maksab ju vist seal 1200-1500.- Näiteks IZH - 27M kal. 12/76 maksab 4900.- Mida teie soovitate? Ja siis veel üks küsimus, et kas see vastab tõele, et Euroopa Liitu minnes hakkkab kehtima selline seadus, et suurulukijahis võib kasutada ainult vintrelvi ning siledaraudsed on keelatud? Siis veel selline küsimus kah, et kas on mõtet osta väiksekaliibrilist vintrelva...ja üldse: kas on mõtet osta mingit odavat vinti?? Mina arvan küll, et ega vist ei ole küll....aga mida teie arvate??? tänudega....noor ja loll
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Antud teema oli tegelikult üleval jahilistis, kui juhtud juhuslikult listi kasutaja olema ja seal soovitati just ka IZ 27M 1C, mis on vahetatavate tsokidega. Ise soetasin mõni aeg tagasi meeltesegaduses TOZ-34, millel kaliibriks 28. Pidada olema hea kuuliga laskmise püss. Mõned korrad olen käinud temaga ka tiirus ja nurinaks pole põhjust, kuid linnujahiks tundub olevat suhteliselt mõtetu kaliiber. Ei tea mida Sa mõtled väiksekaliibrilise vintrelva all? Kas seda, millel kasutatakse ääretulepadruneid või neid milledel kasutatakse kesktulepadruneid, kuid kuuli kal. alates 5,56? Ise pean mõlemaid vintrelvi mõtekaks, kuna esimene neist on hea ja odav relv tiirus harjutamiseks ja teine jälle suurepärane kaliiber väikeulukijahiks. Praegu oman idanaabrite valmistatud IZ-18MH`d kal. 222, mis on minu meelest nn. odav vint ja ka ei kurda, ainult optika soetamine on kuidagi keeruliseks kujunenud, aga loodan lähiajal selle väikse mure lahendada. Mingis varajasemas Eesti Jahimehe numbris, kus Kaupo Kindsigo tutvustas kaliibreid, ülistas ta antud kaliibrit erakordse täpsuse pärast. Arvan, et see relv on hea tutvumiseks vintidega, hiljem kui oled juba natukene asja proovinud, on lihtsam kindlama veendumusega mingi korralikum asi soetada. Sama võiks kehtida ka ju sileraudse kohta. :?
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

olen kakukesega nõus ,paljud jahimehed kiidavad seda vene 18mh just seda 222. ja paljud plaanivad seda osta. kui palju sa sel jahis ikka jõuad paugutada ning see kes on selle relvaga harjunud see saab padruni vahetusega sama kiiresti hakkama kui karabiini luku lõgistamisega. endal on toz 34 siledaraudne ja olen sellega rahul.kõiki loomi on lastud.nii kuuli kui haavliga. soetasin endale just sellepärast ,et vanemad jahimehed soosisid seda rohkem kui iz-i. aga kui tahad spordiga tegeleda siis peaks olema küll vahetatavate tsokidega. ja spordiks peaks olema see27 sporting mis on küll mõned tuhanded kallim .aga ise kaalun ka endale venelase selle 18 mh-222 ostmist kuna on väga hea väikuluki jahis . aga oma valiku pead ikka ise tegema.
Viimati muutis kriss, R Dets 12, 2003 3:23 pm, muudetud 1 kord kokku.
jaht eesti moodi
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Kas keegi hea hing oskaks soovitada mõnda netiaadressi kust saab teh.infot TIKKA toodangu kohta.

Tänudega
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Tikka enda kodulehelt saad kõige parema info http://www.tikka.fi/
kah loll

Postitus Postitas kah loll »

ehk keegi seletaks, kas see 222 kaliiber on ääretulepadruniga?
ise otsin väikest vinti sokujahiks, aga suht. roheline veel...
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Ei,.222REM on kesktulepadrunitel töötav relv.
Kasutaja avatar
Deerhunter
Postitusi: 62
Liitunud: N Sept 18, 2003 1:52 pm

Postitus Postitas Deerhunter »

Anonymous kirjutas:Kas keegi hea hing oskaks soovitada mõnda netiaadressi kust saab teh.infot TIKKA toodangu kohta.

Tänudega


Paartuhat krooni juurde ja saad korraliku SAKO püssi. :wink:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Deerhunter kirjutas:Paartuhat krooni juurde ja saad korraliku SAKO püssi. :wink:

Kui suur vahe on Sako´l ja Tika´l, kas nagu moskvits ja MB?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Ei tea,meil puha Tikkad mõned vene püssid ja üks ameeriklane.Lasevad kõik,hinnaklass enam-vähem sama,järelikult ka kvaliteet.
Mina isiklikult vene püssi ei põlga :D ,nüüd mõtlete,et hakkab jälle peale :D .
Isiklik arvamus on,et ühes hinnas püssid enam-vähem samas kvaliteedis.
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Ma siin oleks vahepeal endale ostnud ühe kahest(Sako/Tikka) uuena, kuid siis sattusin Deerhunteris pakutava Steyeri peale ja valisin selle. Erinevate maade relva ja jahi teemalistelt neti lehekülgedelt võib valdavalt leida kiitvaid sõnu nii Sako kui Tikka relvade kohta. Neid peetakse reeglina tehase toodete seas ühtedeks täpsemateks relvadeks. Sako ja Tikka peaksid kasutama samu torusid minu teada ja ka muu tehnoloogia peaks olema enamasti sama. Tikka on võrreldes Sakoga lihtsalt vähe lihtsama(odavama) viimistlusega ja reeglina ka soodsama hinnaga kui Sako. Samas Sakot peetakse vähe ülehinnatuks, kuigi väga kvaliteetseks. Uue T3-e kohta aga olen lugenud natuke negatiivseid arvustusi USA neti lehekülgedelt. Vaatamata sellele, et Tikka T3 valiti USA-s aasta relvaks, on mõned väitnud, et taga ajades eriti soodsat hinda on liialt palju kompromisse tehtud ja tingitud relva üldise kvaliteedi ning viimistluse arvelt. Seetõttu eelistavad mõned T3-e asemel vanemaid Tikka mudeleid. Veel on väidetud seoses kvaliteediga, et see olevat hakanud alla käima peale seda kui Berettast sai Tikka ja Sako omanik. Kui tõesed need arvamused on, ei oska arvata aga isiklikult julgeks siiski soovitada küll mõlemat. Siiski T3-e kohta sooviks küll kuulda kasutajate isiklikke arvamusi.
Markko
Postitusi: 74
Liitunud: R Dets 05, 2003 3:49 pm

Postitus Postitas Markko »

osta see mis meeldib ja istub sulle nii soovitati mulle
Kasutaja avatar
Deerhunter
Postitusi: 62
Liitunud: N Sept 18, 2003 1:52 pm

Postitus Postitas Deerhunter »

kakuke kirjutas:
Deerhunter kirjutas:Paartuhat krooni juurde ja saad korraliku SAKO püssi. :wink:

Kui suur vahe on Sako´l ja Tika´l, kas nagu moskvits ja MB?



Päris niisuurt vahet ikka vast ei ole.Tikka on odavam ja viimistluse aste ka nõrgem.Nagu härra vkx allpool kirjutab päris samasid torusid Tikka ja Sako ei kasuta. Sako püssid on ilmastikule vastupidavamad ja laskeomaduste poolest hindan mina Sakot rohkem.Pärast seda kui Beretta Sako ja Tikka tehased üles ostsid ei ole nende uusimaid mudeleid näinud ega oska nende kohta midagi arvata.Isiklikult soovitaks SAKO 75 VARMINT i on küll kallis jah aga see eest klass omaette. :wink:
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Siinkohal küsiks: Kas kellelgi on kogemusi uute Tikka relvadega? Kui on siis võiks ju jagada....
Mine metsa!! ;)
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

kakuke kirjutas:
Deerhunter kirjutas:Paartuhat krooni juurde ja saad korraliku SAKO püssi. :wink:

Kui suur vahe on Sako´l ja Tika´l, kas nagu moskvits ja MB?


Üks mees seletas mulle nii: Tikka on lihtsa jahimehe relv, hea, täpne, hind normaalne. Sako on aga härrasmeeste relv, kes käivad oma 1,5 miljoni krooniste MB´dega aastas kolm-neli korda ärikaaslastega jahil.
Loodetavasti Sako mehed ei saanud nüüd pahaseks. Jutu mõte oli lihtsalt selles, et ega neil nii väga suurt vahet ei olegi. Head on nad mõlemad.
Vasta