relva exam

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Margo kirjutas:
rajaleidja kirjutas:Horisontaalraudadega on jahipidamiseks ja vertikaalraudadega on enesekaitseks.

Aga kui tõsiselt rääkida, siis mingit vahet ju ei olegi. Siledaraudne ikka jahirelv, lihtsalt võib soetada ka enesekaitseks. Kuigi ma ei saa aru, miks mitte jahimees peaks tahtma enesekaitseks just siledaraudset, mitte püstolit.


Jahimees ei taha püstolit, kuna siledaraudset saab kasutada jahil ning enese ja vara kaitseks, püstolit ainult vara kaitseks, odavam on soetada 1 relv kui 2 tk ja püstoliga on suurem risk sattuda igatlaadi jamadesse. (Jahikat linna kaasa ei võta niisama)

Samuti saab jahirelva näiteks pärandusena ja kui jahitunnistust ei ole saad pärandtatud relva enese ja vara kaitseks registreerida ja samuti ka sportimiseks. Kui läbida jahikoolitus tuleb maksta 50 kr juurde ja saad ka jahinduseks kasutada. Pealegi ei ole vaja ühe relva pidamisel eraldi relvakappi.

See oli minu nägemus asjast

Minu nägemus asjast oli aga see, et Eedi ei olegi jahimees ja soovib teada, millist sileraudset saab soetada enese ja vara kaitseks, ilma, et peaks hakkama jahimeheks.
Aga kui on mõttes ennast kaitsta kitsede, jäneste, sigade jne. eest, siis loomulikult sile mõtekam kui püstol
eedi
Postitusi: 82
Liitunud: N Mär 29, 2007 6:08 pm

relva exam

Postitus Postitas eedi »

Jahimees ma siiski olen ja ka püss, tubli IZ 27 E täitsa olemas.Nii tobedalt
ajendas mind küsima artikkel viimases EJ numbris. Seal siis asjatundja kommentaar uue relvaseaduse kohta .P.4-JAHIRELV ainult jahimehele.
Ja jutt seal selline:Kuna relvaseaduse redaktsioon jätab võimaluse väärtõlgenduseks, justkui ei oleks pärast 21 eluaasta täitumist VINTRAUDSE ja KOMBINEERITUD jahipüssi omamisel jahitunnistust vaja ,siis uus seadus sätestab selle nõude sõnaselgelt.
Mulle tundub loogiline järeldada, et minu IZ polegi jahirelv, vaid tavoti-
prits
Kui eksin,selgitage palun.
Tänu.!
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

Ma olen seadust lugedes aru saanud ikka nii, et 18-21 aastat vana isik võib vintraudset relva omada vaid jahipidamiseks. Kui ta on aga 21 aastat vana, võib ta omada vintrelva ka enesekaitseks.

§ 28. Füüsilisele isikule lubatud relvade otstarve

(1) Füüsiline isik võib relva soetada, omada ja vallata järgmisel otstarbel:
1) jahipidamiseks;
2) vastava spordialaga tegelemiseks;
3) turvalisuse tagamiseks (enese ja vara kaitseks);
4) kutsealal tegutsemiseks;
5) kollektsioneerimiseks.

(2) Relva kasutamisel ei tohi rikkuda teiste isikute õigusi ega avalikku korda.

§ 29. Eesti kodanikule lubatud relvad

(1) Eesti kodanik võib soetada, omada ja vallata järgmisi relvi:
1) vähemalt 18-aastane isik – sporditulirelva, ambu ja sportvibu, jahitulirelva jahipidamiseks, gaasirelva ja sileraudset püssi turvalisuse tagamiseks (enese ja vara kaitseks);
2) vähemalt 21-aastane isik – kõiki tsiviilkäibes lubatud relvi, välja arvatud kumminui, kõikidel käesoleva seaduse § 28 lõikes 1 nimetatud otstarvetel.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12793637

Loe nüüd hoolega terve § 29 ja keskendu muuhulgas ka lõikele 3.

BM
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

Täiesti õige jah. Ise vaatasin relvaseaduse vana versiooni :oops:
hyrvekytt
Postitusi: 12
Liitunud: R Apr 20, 2007 10:36 pm

Postitus Postitas hyrvekytt »

ma saan aru et kui ma olen vähemalt 18 aastane ja jahiluba olemas siis saan ma teha nii siledaraudse kui ka vintraudse jahipidamiseks mõeldud relva loa :?:

vastab see tõele :?: 8)
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

hyrvekytt kirjutas:ma saan aru et kui ma olen vähemalt 18 aastane ja jahiluba olemas siis saan ma teha nii siledaraudse kui ka vintraudse jahipidamiseks mõeldud relva loa :?:

vastab see tõele :?: 8)



Vastab tõele :wink:
http://beta.album.ee/antilaht
Kasutaja avatar
<Mario>
Postitusi: 82
Liitunud: T Jaan 09, 2007 4:35 pm

Postitus Postitas <Mario> »

ja teha tulebki ainult üks eksam mis mõlema püssiliigi kohta kehtib, ei ole mõtet eraldi teha. :) ise alles hiljuti sooritasin, algul arvasin et eraldi värk kuna vint ikkagi nõuab suuremat vastutust
OÜ kauplus Matkaplus
Keskväljak 18, Paide
<Matka-, Kalastus- ja Jahitarbed>
-Tauri-
Postitusi: 23
Liitunud: T Nov 06, 2007 6:45 pm

Postitus Postitas -Tauri- »

Minu teada on nii et relvaeksami saad ära teha.Relvaeksam kehtib 1aasta ja kui oled teinud ära ka jahieksami siis lähed relvaluba taotlema ja sinna pead jahitunnistuse kaasa võtma ja siis saad jahipidamiseks endale jahirelva soetamisloa ja siis poodi relva valima:D:D
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Postitus Postitas annaliisa »

selline küsimus, et mul on jahitunnistus olemas ja plaanin nüüd relvaluba minna tegema. tahaks teha mölemat korraga- nii sile kui vintraudset. st et mul on üks teooriaeksam ja kaks laskmist kohe peale seda. aga mis relvadega ma pean laskmise seal tegema, oskab keegi öelda? :roll: ja mismoodi see ohutustehnika seal välja näeb? :?
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
Kasutaja avatar
<Mario>
Postitusi: 82
Liitunud: T Jaan 09, 2007 4:35 pm

Postitus Postitas <Mario> »

Tegin ise alles kuu või paar tagasi mõlematele püssiliikidele, aga nii teooriat kui laskmist oli üks kord. Ehk siis laskmine oli 3 lasku sportpüssiga seisvasse märkki,,,kõik 3 tabamust pidid vähemalt paberis olema.
OÜ kauplus Matkaplus
Keskväljak 18, Paide
<Matka-, Kalastus- ja Jahitarbed>
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Postitus Postitas annaliisa »

Kui tahan kahte relvaluba teha, pean ainult 3 lasku tegema??:D
aga ohutust palju küsiti?
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
Kasutaja avatar
<Mario>
Postitusi: 82
Liitunud: T Jaan 09, 2007 4:35 pm

Postitus Postitas <Mario> »

Jah, ainult 3 lasku, hekel käin autokoolis kah ja kui eksamid panna paika 10 palli süsteemis, siis relvaeksam oleks 3/10 ja autojuhilubade eksam 6/10, see oleks minu hinnang, midagi nagu oleks viltu minu arvates :?
Relvaeksami praktika on suht koht selline, et peamiseks pole laskmis täpsus vaid ohutustehnika ehk siis hoiad püssitoru ikka koguaeg märgi suunas :D Täpsemalt võin privas kirjutada.
OÜ kauplus Matkaplus
Keskväljak 18, Paide
<Matka-, Kalastus- ja Jahitarbed>
Kasutaja avatar
gustav
Postitusi: 62
Liitunud: R Nov 04, 2005 7:45 pm

Postitus Postitas gustav »

plaan kah detsembris relvaloa exam ära teha.Küsimus et millised arstlikud paberid peavad eelnevalt olemas olema ja et mitu küsimust exami teooria osas kukku on.Tänud!
Jaht on midagi erilist
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Postitus Postitas annaliisa »

alusta sellega et mine perearsti juurde ja ütle et tahad relvaluba, siis ta käseb sul psühhiaatri juurde aja panna ja kui seal käidud ajab perearst köik paberid korda:)
teooria osas on 10 küsimust millest 8 pead ära vastama ja ei ole vastusevariantidega.
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
Vasta