relvaeksamiks valmistumine 2007

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
oks
Postitusi: 72
Liitunud: E Mär 12, 2007 6:48 pm

Postitus Postitas oks »

Jahirelva soetamisel laskekatse väiksekaliibrilise TOZ-iga, sellega küll võimatu mööda lasta, kui just kinnisilmi ei sihi. Meil põrusid põhiliselt püstoli ja revolvrimehed. Tühjalt lubati lasta küll, kui tahtsid päästiku tugevuses veenduda. Enne laskmist aeti kõvasti närvi kõiksugu ohutustehnikat käsitlevate küsimustega.
MJ
Postitusi: 4
Liitunud: K Mai 30, 2007 10:55 am

Postitus Postitas MJ »

eksami relv ei ole see vanakooli klassikaline kaheraudne uhkete "käsitsivinnastatavate" kukkedega. :D

meil sõjaväes oli tühilask ohutus suunas..ja eksamil pole ka näinud liivaämbrit nurgas.
vajan relva 5 ei ole enam kõige värskema infoga õppematerjal ja 27.04.07 jõustusid ju veel mõningad uuendused relvaseaduses.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Usun,et relvaeksamil läbikkumine pole tingitud mitte pihtasaamisest vaid sellest,et lihtsalt vehitakse relvaga palju ning ka laadimata relva suunamine kellegi poole teeb eksamisooritamisele kurva lõpu.Selge peab olema see,et relv pole mänguasi ja ka "luuavarrest" võib pauk tulla.Nii-et relvaga ümberkäimisel ohutus kõigepealt.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

MJ kirjutas:eksami relv ei ole see vanakooli klassikaline kaheraudne uhkete "käsitsivinnastatavate" kukkedega. :D
...
no ka sisekuked lased ikka lahtimurtud püssil maha ja alles siis paned kokku ja vindil samuti, enne vedru maha ja siis lukk kinni ... võid ju siis päästikule vajutada seda va tühilasku, aga ei tule plõksugi ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Postitus Postitas duma »

mina relvaeksamit tegin sis (eelmine aasta sygis) oli meil kyll 2 relva yx sisekukkedega teine nö käsivinnastavate kukkedega
duo on parem
HirmusAnts
Postitusi: 6
Liitunud: R Mai 25, 2007 12:08 pm

Postitus Postitas HirmusAnts »

Relvaeksamil on hetkel pikad järjekorrad, alguses õppisin ja ei julgenud aega kirja panna, sest ei teadnud kui kaua õppimine võib võtta, nyyd võtsin julguse kokku ja tahtsin end lähiajal eksamineerida lasta, aga võta näpust, sain aja alles 24. juuliks. Uurisin siis poltiseiproua käest telefoni teel ka eksamiküsimuste kohta ja selgus, et teoreetilises osas on lisaks testile veel neli pikemat küsimust, mida tuleb vastata, sh just need häidakaitse ja hädaseisund ja ta ytles enesekindlalt et väga palju kukub inimesi läbi viimasel ajal. Käskis minna enne lasketiiru ka relva käsitsemist õppima.
Algaja jahimehena kuulan alati tegijate huvitavaid kogemusi ja head nõu.
Kaspar
Postitusi: 2
Liitunud: R Jaan 19, 2007 10:45 am

Postitus Postitas Kaspar »

Tegin ise just teoreetilise osa teisel korral ära [esimesel korral läksin tõmbekatega alt] . Teooriqas siis 10 küsimust , nendest 8 valik vastustega ja 2 viimast siis oma sõnadega. Laskekatse PMist läks rukkisse 3-st 0 tabamust. ja võin öelda et olen elus ikka päris palju püstolit lasknud.
Keegi eelkõnelejatest mainis et ohutustehnika küsimustega aetakse pabin sisse.....nii see on paraku. Aga järgmisel nädalal olen targem ja rahulikum.
Emake loodus on meis kõigist üle!
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Postitus Postitas duma »

8 valikvastustega :shock: :shock: :shock: täiesti hämmastav minul ei olnud midagi valikvastustega kõik pidi oma sõnadega kirjutama :idea:
duo on parem
Remmi
Postitusi: 7
Liitunud: T Juun 07, 2005 5:05 pm

Postitus Postitas Remmi »

kui kellegil huvi siis võin saata materjalid millega läbisaamine eksamil 90-100%, ainult muudatused relvaseaduses tuleb ära muuta.
nendega läbisaanud eksamil kümmekond meest.
Ära kunagi kahetse tegemata lasku........
enki
Postitusi: 143
Liitunud: E Mai 08, 2006 11:27 am

Postitus Postitas enki »

Sa võiks vast need materjalid netti üles uppida ja siis siia lehele lingi panna. Saaks igasugu mehed neid asju uurida. Vast loeks mõni vanem mees kah kel load juba ammust aega taskus aga säädusepurakad meelest kipuvad minema. Lihtsalt relvaseadus ka nah kuivavõitu.
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Postitus Postitas Olgerd »

Saada mulle privas need, endalgi plaanis sügisel kursused ära teha.
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Postitus Postitas lendorav »

oks kirjutas:Jahirelva soetamisel laskekatse väiksekaliibrilise TOZ-iga, sellega küll võimatu mööda lasta, kui just kinnisilmi ei sihi. Meil põrusid põhiliselt püstoli ja revolvrimehed. Tühjalt lubati lasta küll, kui tahtsid päästiku tugevuses veenduda. Enne laskmist aeti kõvasti närvi kõiksugu ohutustehnikat käsitlevate küsimustega.


Ma ka eelmine aasta tegin relva eksami ja ei ütleks küll, et tossakaga oleks võinud kinnisilmi lasta.Esiteks teooria eksam ajab juba pulsi väga kõrgeks, teine asi, et uut laskekatset saab vist alles kuu aja möödudes sooritada, mul oli eksami ajaks juba püssi käsiraha makstud ja hirmus isu püss koju tuua.Kõik see kokku ja veel politseide "sõbralikud" märkused ja oligi pulss 200 lähedal.Sain küll kõik lasud märki, aga tabamuste hajuvus oli ikka vääääga suur.
:lol:
Aga loomulikult on palju tunduvalt andekamaid laskjaid.
Kasutaja avatar
villuvih
Postitusi: 112
Liitunud: E Juun 14, 2004 8:09 am

Postitus Postitas villuvih »

ei ole nii. Kui eksam jäi sooritamata saab uuestiteha mitte varem kui 5 päeva pärast ühe kuu jooksul.
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Postitus Postitas lendorav »

Mul nagu kuidagi meeles, et teooria oleks nagu rutem saanud teha ja laskekatse vist tiba pikem vahe.Kas äkki mitte 10 päeva, pead muidugi ei anna.
HirmusAnts
Postitusi: 6
Liitunud: R Mai 25, 2007 12:08 pm

Postitus Postitas HirmusAnts »

Remmi kirjutas:kui kellegil huvi siis võin saata materjalid millega läbisaamine eksamil 90-100%, ainult muudatused relvaseaduses tuleb ära muuta.
nendega läbisaanud eksamil kümmekond meest.



REMMI, PALUN SAADA MULLE KA! LOEN IGAKS JUHUKS NEED KA LÄBI, SEST 24. JUULIL MUL EKSAM.

Ette tänades


HirmusAnts
Algaja jahimehena kuulan alati tegijate huvitavaid kogemusi ja head nõu.
Vasta