vene vintide müügikohad?

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Kasutaja avatar
sülekiisu
Postitusi: 8
Liitunud: K Okt 18, 2006 1:36 pm

vene vintide müügikohad?

Postitus Postitas sülekiisu »

Tere!
oskab keegi öelda kus eestis müüakse vene vinte? uusi. ümberehitatud AK mis ei oleks enam automaat?
ja mis te üldse arvate vene relvadest? targad rääkisid, et esimese vindiga see lugu, et pärast ei ole ikkagi rahul, ja seega võiks see olla suht odav... pärast ju ikka ostad midagi muud... nagu auto ost. algul saad load, siis ostad selle milleks raha olemas ja eelarvesse auku sisse ie löö. pärast vaatad, kas viitsid talvel akent kraapida või ostad aknasoojendusega :) mina viitsin kraapida ja pritsida sulatavat aerosooli, nii et aknasoojendust vaja pole :) ja katuse luuki pole vaja läinud :) aga kliimat küll... noh, et vajadusi saab teada alles siis kui juba kasutad midagi... ja selle pealt vaatad mida juurde tahta, või mida ära jätta :)

ja siis veel küsimus: kas optika või kollimaator? kui palju lasete üle 100 meetri? kas väiksemale loomale (rebane) saab üldse ilma optikata pihta?

kui siin ei tohi reklaamida konkreetseid poode, saatke palun poe adre sõnumina, mulle :)
edukat jahti kõigile :)
õigekirja meister on nagu kung fu meister. kasutab oma oskust vaid hädaolukorras :)
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Jumal hoidku Saiga eest :D Mis siin ikka, jahipidamine on siiski jahipidamine, mitte sõda. Ja naised võiks jahipidamise juures ka naisteks jääda. Jube kole oleks see teema, kui mõni naisterahvas hakkab jahimeheks sõna otseses mõttes... et mehelikkust suurendatakse siis mingite sõjarelvadega ja kindlasti on vaja oma sobivust tõestada tehes kõike muud, mis meenutab barbaarset mehelikkust. Seega, soovitan vaadata natuke kergemaid relvasid, mis näeks jahirelva moodi välja ka (see naiselikkust ei rõhuta, pigem tekitab sellise jahimehe olemise, mitte ei jäta mägilasest võitleja muljet). Hea küll, kui kehakaalu üle 100 kg ja kogu olemine ongi selline, et ülejäänud jahiseltskond kardab peksa saada, siis stiiliga sobib Saiga küll.

Pigem pane rõhku laskeosavusele ja lähene asjale sellest küljest, et mõnel maal on naisjahimehi palju ja seal näevad jahinaised välja elegantsed, stiilsed, samas ollakse suht hästi asjast informeeritud ning asjalikud ja pigem on meeste poolt siis omamoodi aukartus ja heakskiit, mitte aga tunne, et keegi proovib ikka väga mees olla (ausalt, mul on küll sellisel puhul tunne, et oh, nooo).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: vene vintide müügikohad?

Postitus Postitas rajaleidja »

sülekiisu kirjutas:Tere!
oskab keegi öelda kus eestis müüakse vene vinte? uusi. ümberehitatud

Vene vinte peaks müüma Jahipaun. Loodetavasti Mart lubab seda nime siin mainida :lol: Nii kui ise neid müüma hakkab, siis reklaamin teda.
sülekiisu kirjutas:ja siis veel küsimus: kas optika või kollimaator? kui palju lasete üle 100 meetri? kas väiksemale loomale (rebane) saab üldse ilma optikata pihta?

Kindlasti optika. Väiksemale loomale kui põdravasikas optikata pihta ei saa. Üle 100m laseb keskmine jahimees 2 korda nädalas.

Vaata see laskmine on väga individuaalne. Kui on hea silm siis lased ka 100m peale ilma optikata. Ise proovinud seda vaid märki laskmise puhul. Kas ilma optikata saab lasta? Ikka saab. Kõik sõltub ikkagi vahemaast ja oma kotka silmadest. Optika või kollimaator? Kui oled peamiselt ajus ja lased suht lähedalt, võta kollimaator(kui just vaja on) ja kui lased peamiselt kaugemale, siis võta optika. Optika aitab ka hämaras paremini näha(sõltub muidugi optikast ka)
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Postitus Postitas Sarvik »

hmmm.....daamid jahil.....see vääriks eraldi teemat... :lol:

meenub kuis väga sekxy ja väga stiilselt riietet ja väga kalli püssiga daame soomes kütiliinis kummikukriuksu lasi...et mitte laskma ei peaks..... :lol:
kärbes kirbule!
Kasutaja avatar
saa
Postitusi: 134
Liitunud: T Juun 15, 2004 2:48 pm

Postitus Postitas saa »

Sarvik kirjutas:hmmm.....daamid jahil.....see vääriks eraldi teemat... :lol:

meenub kuis väga sekxy ja väga stiilselt riietet ja väga kalli püssiga daame soomes kütiliinis kummikukriuksu lasi...et mitte laskma ei peaks..... :lol:

Pigem siis juba hankida väga kalli jahipüssi asemele väga kallis fotopüss :D
Kuigi tolle viimasega vist kütiliini ei võeta :roll:
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

vene vint

Postitus Postitas Kallekke »

Miks sa sülekiisu just vene vintti tahad osta?see cal. lööb ikka korralikult tagasi ka ja kui sa veel kuuli mõõduga eksid siis võib näkku karata püssi osi.kasutatud vene vintidele kolmes mõõdus torusid peale pandud-ehk tee endale selgeks asi korralikult.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

ei ole ju teada, kas just vene vintpüssi soovitakse. sest mainitud on ka ümberehitatud AK mis ei oleks enam automaat :shock:
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Osta Tikka T3 või vanguard sporter ja kogu mure. Kaliiber .308, kasuta 9.7 grammise kuuliga padruneid ja pole ka löök eriti tugev. Need ka relvad mis odavamast otsast ja samas olen kindel et kohe vahetama sa ei kipu...
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

gunnar kirjutas:Osta Tikka T3 või vanguard sporter ja kogu mure. Kaliiber .308, kasuta 9.7 grammise kuuliga padruneid ja pole ka löök eriti tugev. Need ka relvad mis odavamast otsast ja samas olen kindel et kohe vahetama sa ei kipu...

andsin ka sama soovituse.
Kasutaja avatar
sülekiisu
Postitusi: 8
Liitunud: K Okt 18, 2006 1:36 pm

Postitus Postitas sülekiisu »

püüangi ju asja selgeks endale teha.
käin ja vaatan erinevaid vinte. siis kui mõni nö sobib siis lähen koju uurin natuke netist järgi, räägin inimestega. inimestega rääkimise tulemus ongi see et AK jutt. no mis ma süüdi, et keegi ütles et maru hea pidi olema :) tahaks seda head näha ja katsuda, samamoodi nagu izide ja taigade jne. ja poe püssilett on hullem kui kullapood, kõike tahaks endale ja katsuda, ja mida rohkem katsud seda suuremaks kipiub hind minema... naiste värk noh :D kuigi mul juba oma silmarööm, tegelt kaks, aga üks natuke rohkem silmarõõm kui teine :) käin ikka seal trapperis ära :) vaatab mis värk on. keegi soovitas waterbyd, või mis tu nimi oligi... vaatasin, aga ei ole ühtki lahtise sihikuga :( vähemalt seal kus käisin.
õigekirja meister on nagu kung fu meister. kasutab oma oskust vaid hädaolukorras :)
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Kui juba soovitamiseks läks siis mina soovitaks Tikka battued. Ei ole väga kallis, täpsus täiesti rahuldav, kerge ja mugav käsitleda. Ning lahtise sihikuga laskmiseks lausa kohandatudgi, loomulikult saab ikka ka optika sinna panna.

http://www.tikka.fi/rifles_battue.php
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

sülekiisu kirjutas: käin ikka seal trapperis ära :) vaatab mis värk on. keegi soovitas waterbyd, või mis tu nimi oligi... vaatasin, aga ei ole ühtki lahtise sihikuga :( vähemalt seal kus käisin.


Me tuleme kambaga konsultantidena kaasa :) heameelega
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

sülekiisu segastest tekstidest ei saa ju mitte aru, mis jahti tahetakse pidada. ja kas sileraud on olemas - mida siin foorumis ju üldiselt esimeseks püssiks soovitatud on.

arusaadav on, et mehed kangesti elevile lähevad ja abi pakuvad, kui naisterahva moodi küsitakse :)
ent ka see aspekt vajab selgitust. mõnd diisel-baaba't kujutaks küll ette, Saiga õlal, paar granaati vöö vahel, belamorkanal suunurgas tossamas. samas on naissoo hulgas ka hulgaliselt teistsuguse stiili esindajaid... :wink:
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ma arvan, et naised jahis teemal (riietus, varustus... isegi olemine) võib arutada guttyitty'ga. Eestis ise suht vähe jahinaisi trehvanud, tema oleks selline, kellelt võiks hüva nõu saada.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Postitus Postitas Sarvik »

arutleks siis sellel naiste teemal...
* mulle isiklikult naised jahil meeldivad....kasvõi ühe naisoo esindaja juuresolekul muutuvad mehed oluliselt viisakamaks ja korrektsemaks
* naised jäävad naisteks ja tahavad head välja näha ka jahil....ja stiilsed...seega kui naisel seisab kapis kaitseväe vorm (muideks selliseid polegi nii vähe) siis sellega võiks ak metsavariant stiililiselt sobida....
*muideks stiilne ja väljapeetud turbo-diesel-baba on täitsa kena vaadata...irw
* olen märganud et tõsised jahinaised kulutavad oma riietusele/varustusele võrreldes meestega topelt
kärbes kirbule!
Vasta