Õpi JAHIMEHEKS

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Kasutaja avatar
Draakon
Postitusi: 9
Liitunud: P Okt 21, 2007 3:59 pm

Õpi JAHIMEHEKS

Postitus Postitas Draakon »

Jõudu kõigile kel plaan jahimeheks õppida. Sai ise kursused läbitud ja seepeale järgnevatele saatusekaaslastele soovituseks kodukas tehtud.

http://www.hot.ee/jahimeheks
kuro
Postitusi: 132
Liitunud: L Dets 30, 2006 8:31 pm

Postitus Postitas kuro »

Tubli töö!
kuro
mikklaag
Postitusi: 42
Liitunud: K Juun 20, 2007 10:55 pm

Postitus Postitas mikklaag »

Vaatasin ise ka seda lehte.Täitsa asjalik leht.Tubli töö.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mulle meeldis eriti see lindude määramise osa ning tabel ulukitest. Kui edasi arendada, saab väga korraliku asja, mis kindlasti ei jookse mööda külge maha, ka kogenumal jahimehel.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

Kinnitan omaltpoolt mõtte vahvust, kuid ikkagi...

"Alustuseks neile kes enne asjasse süüvimist irisema/tänitama kukuvad ja loomulikult ka kõigile teistele meeldetuletuseks."

Mis see siis tähendab??? Autor võtab kohe sisse kaitse oletatava rünnaku vastu?? Tekitab algatuseks tõeliselt negatiivse emotsiooni, ehteestlaslik lähenemine minu arvates. Näete, tegin vahva asja aga ärge palun lööge... Kes tahab iriseda, see iriseb (nagu mina praegu näiteks).
Leian samuti, et sellist asja tuleks üha edasi arendada, kuna igasuguste kursuste ja eksamite mõiste on suhteliselt abstraktne. Kursustel on lektorite jms. lemmiktegevuseks HIRMUTAMINE läbikukkumise ees. Aga see ei ole ju eesmärk? Eesmärk on läbi kursuse omandada metsikul hulgal vajalikke teadmisi (mitte mingil juhul võimalikult minimaalselt nagu eksamiks valmistumise puhul reeglina tavaks), mis peaksid aitama jahimeest tulevikus misiganes olukorras! Seega siis, kursustest ja eksamitest on tõepoolest vaja terviklikumat pilti.
Kasutaja avatar
Draakon
Postitusi: 9
Liitunud: P Okt 21, 2007 3:59 pm

Postitus Postitas Draakon »

Rebusk kirjutas:Mis see siis tähendab??? Autor võtab kohe sisse kaitse oletatava rünnaku vastu?? Tekitab algatuseks tõeliselt negatiivse emotsiooni, ehteestlaslik lähenemine minu arvates. Näete, tegin vahva asja aga ärge palun lööge... Kes tahab iriseda, see iriseb (nagu mina praegu näiteks).

"Parim kaitse on ju rünnak"
Tegelt ei viitsi igasugu "Loomakaitsjate" viginat kuulata ja veel vähem vastata, sellest ka eessõna. Kui pakud välja midagi paremat eks siis vahetan ära. Muidugi peab see ka minu tsensuurikontrolli :) läbima ja nagu tead: kus 2 eestlast seal 3 arvamust.
Muidu aga konstruktiivsed arvamused teretulnud.
Viimati muutis Draakon, T Okt 23, 2007 8:24 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Draakon
Postitusi: 9
Liitunud: P Okt 21, 2007 3:59 pm

Postitus Postitas Draakon »

Elajas kirjutas:Ma leian, et jahimeheks lehekülg on väga hea.
Ma lisaks sinna veel kahe poe veebi aadressid.
http://www.waldu.ee -
http://www.laasumatsi.ee/

Hea idee oleks koondada ka lasketiirud ühte nimekirja. Kust loeks välja endale kõige lähem lasketiir ning mis relva seal lasta saab. Ma ise ka ei tea kus kõik lasketiirud asuvad.
http://www.lasketiir.ee/

Tänan soovituste eest. Et tulevikus oleks ruumi kuhu viiteid kirjutada tegin alapunktis "Lingid" muudatuse, nüüd peaks kergemini loetav olema.
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

"Parim kaitse on ju rünnak"
Tegelt ei viitsi igasugu "Loomakaitsjate" viginat kuulata ja veel vähem vastata, sellest ka eessõna. Kui pakud välja midagi paremat eks siis vahetan ära. Muidugi peab see ka minu tsensuurikontrolli :) läbima ja nagu tead: kus 2 eestlast seal 3 arvamust.
Muidu aga konstruktiivsed arvamused teretulnud.


Pakun välja, et korja see lause üldse ära. Suhtu sõbralikult, loomakaitsjaid võid vabalt ignoreerida. See lause suisa kutsub rünnakule...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Et siis jahimeheks õppida või,ei,ärge noored mehed seda küll tehke.Jahimeheks ei õpita vaid sünnitakse,see on ,et juba sündides on jahipisik veres olemas ja see on haigus,millest enam lahti ei saa vaid kestab hauani.Ullem kui AITS.Ja see haigus pole mitte kindlasti pärilik,sest tean meest,kellel kolmest pojast aint ühel see haigusepisik veres möllab.Kaks poissi on täitsa normaalsed pereinimesed aga kolmanda naine on mehe jahihaigusega juba kohanenud(20 a ikkagi),kuigi algul peale abiellumist oli tihti jutuks,et täna nagu naabri Mari sünnipäev,läheks kinno-teatrisse või oleks päris kodus ja tegeleks laste(tegemise) kasvatamisega.Tegi mees lapsed valmis ja kasvatas üles aga jahihaigusest lahti pole siiani saanud.
Nii-et,noored mehed,kui seda jahipisikut pole,siis parem ärge õppige ka jahimeheks,kellele neid poolharitlasi vaja.Ka on jahihaigus väga kulukas lugu ja aina hullemaks läheb.
Nii-et,õppige noorelt amet,mis peret toidab ja endale heaolu toob aga seda metsapidi vabatahtlikult kooserdamist küll mitte.
Ja seda soovitab teile jahimees,kellel endal see haigus sees ja üle kuuekümne aasta vaevanud.
noorus on ilus aeg
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Jorr, ära nüüd siis nii ka päris :lol:
Kui pisik sees, siis teooriat ikka vaja õppida. Ega ilma ju kursuseid ära ei tee.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Õige Rajaleidja,tavaliselt õpib see jahihaige just paberi saamiseks aga muu ei sõltu enam temast ja kui pisik kallal siis ta selle paberi ka saab.Vahel võib see haigus ka vanemal inimesel välja lüüa ja õppida tuleb siis mitte aint paberi pärast vaid kogu edasine elu.
Nii-et,noored mehed,mõelge hoolega kas ikka on tasuv ala,et teda niisama õppida. :roll:
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Teemasse

Postitus Postitas Metslane »

Väga broo üritus.
Paar aastat tagasi Tallinnas jahikursustel käies rääkis meile jahi vajalikkusest, just selles järjekorras Andres Lillemäe. Olen temaga päri ja ka lehe loojaga, et avalikule lehele satuvad ka sajad inimesed, kes tegelikult ei plaani jahimeheks õppida.
Seega autorile suur kummardus, et sissejuhatuseks ei ole kummuli põder, vaid loogiline ja põhjendatud seletus jahi olemusest ja vajalikkusest.

Teistele teadmiseks, et kuluaarid räägivad, et selle puuduoleva materjali on kokku kogunud minu teadmist mõõda naine. Palun autoril mitte solvuda, kui informatsioon on vale. Au ja kiitus hakkajale inimesele.

Loodetavasti aasta pärast alustatakse jahikursust selle lehekülje aadressi kirjutamisega tahvlile. Sõnadega: "Sellel leheküljel on väga hea informatsioon eksamiks valmistumiseks."

Omalt poolt lisaksin sinna marandi.fie.ee foorumis läbi käinud kaks olulist teemat noorele jahimehele. Kas esimeseks relvaks valida sile- või vintraudne relv? ja Millist relva valida xx 000 krooni eest? Sinna koguksin Jääger online Foorumis vähemalt 20 sarnast küsimust esitatud linki.
Aim small, miss small!
Kasutaja avatar
Draakon
Postitusi: 9
Liitunud: P Okt 21, 2007 3:59 pm

Re: Teemasse

Postitus Postitas Draakon »

Metslane kirjutas:Teistele teadmiseks, et kuluaarid räägivad, et selle puuduoleva materjali on kokku kogunud minu teadmist mõõda naine. Palun autoril mitte solvuda, kui informatsioon on vale.

Omalt poolt lisaksin sinna marandi.fie.ee foorumis läbi käinud kaks olulist teemat noorele jahimehele. Kas esimeseks relvaks valida sile- või vintraudne relv? ja Millist relva valida xx 000 krooni eest? Sinna koguksin Jääger online Foorumis vähemalt 20 sarnast küsimust esitatud linki.

Info täitsa vale.
Marandis linke millele viidata nõnda palju, et selleks juba omaette lehekülg tehtud (hetkel sellel olemegi). Ja arvan, et vaevalt õpinguid alustanul on infomüra niigi suur. Mõtete laagardumiseks jätaks tiba aega, küll pärast esmast ehmatust hakkavad ise ka rohkem otsingut kasutama.
Lehe esmane ülessanne siiski jätta otsingute kõrvalt rohkem aega õpinguteks.
Viimati muutis Draakon, R Okt 26, 2007 12:06 am, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
Draakon
Postitusi: 9
Liitunud: P Okt 21, 2007 3:59 pm

Postitus Postitas Draakon »

Rebusk kirjutas:Pakun välja, et korja see lause üldse ära. Suhtu sõbralikult, loomakaitsjaid võid vabalt ignoreerida. See lause suisa kutsub rünnakule...

Hetkel siiski arvamusel, et haluga silmivahele nii et kõnevõime kaob ehk leiab mahti lugemiseks ja loetu mõtestamiseks. :twisted:
Kasutaja avatar
Draakon
Postitusi: 9
Liitunud: P Okt 21, 2007 3:59 pm

Re: Teemasse

Postitus Postitas Draakon »

Metslane kirjutas:Paar aastat tagasi Tallinnas jahikursustel käies rääkis meile jahi vajalikkusest, just selles järjekorras Andres Lillemäe. Olen temaga päri ja ka lehe loojaga, et avalikule lehele satuvad ka sajad inimesed, kes tegelikult ei plaani jahimeheks õppida.
Seega autorile suur kummardus, et sissejuhatuseks ei ole kummuli põder, vaid loogiline ja põhjendatud seletus jahi olemusest ja vajalikkusest.

Need ongi A. Lillemäe loengust, kahjuks tema täpset sõnastust ei mäleta, seega kirjutasin ise selgitused (loodan, et liiga mõõda ei pannud).
Vasta