soovitage relva

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
dim
Postitusi: 16
Liitunud: E Nov 05, 2007 8:46 pm

Re: soovitage relva

Postitus Postitas dim »

räägite et midagi kergemat ja lihtsamd ja odavamad vaatasin aga ks see sobiks.ja on ka hea relv http://www.jahipaun.ee/index.php?linkid ... ted_id=140
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mina sain otsingut kasutades tulemuseks 4 teemat, palju Sina? :)
http://www.marandi.fie.ee/foorum/search.php
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
dim
Postitusi: 16
Liitunud: E Nov 05, 2007 8:46 pm

Re: soovitage relva

Postitus Postitas dim »

osustasin ära ja ostan IZ-18 MH 308.alguseks sobib küll ja arvan kahetsema ei pea
Margo
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 16, 2007 8:31 pm

Re: soovitage relva

Postitus Postitas Margo »

dim kirjutas:osustasin ära ja ostan IZ-18 MH 308.alguseks sobib küll ja arvan kahetsema ei pea


Mina kasutan IZ- 18 kaliiber 222, pole ühtegi halba sõna öelda peale selle, et üle 3 lasu järjest ei tee, toru läheb kuumaks ja hakkab kuuli loopima. Kui maha jahtub saab jälle paugutada. Talvel asi lihtsam, suvel jahtub kauem.
Küsi minult soodsamalt rehve!
www.rehviparadiis.eu
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: soovitage relva

Postitus Postitas kakuke »

Margo kirjutas:Mina kasutan IZ- 18 kaliiber 222, pole ühtegi halba sõna öelda peale selle, et üle 3 lasu järjest ei tee, toru läheb kuumaks ja hakkab kuuli loopima.

Selle vastu on rohi olemas. Uuri teemat IZ-18MH
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

Vaat ,kui raha vähe on siis ära raiska seda igasugu iz-de,toz-de,los-de ja muude n.......de peale,ei ole mõtet osta mingit vahepealset asja,vaid osta kohe korralik millega pärast ise rahul oled,ise ostsin omale esimeseks vindiks iz-18 kal 308w,optika sai peale bushnell kokku maksis komplekt ligi 8kilo ja ausalt öelda seda toru õieti jooksma ei saanudki lugematu hulk sai kulutatud laskemoona ja närvirakke,väheke leevendust tõi asjale ,kui uus optika sai püssile peale,vähemalt see toimis(docter)kuigi ega püss ise ka kõige täpsem polnud,veel, teinekord tiirus mitu pauku järjest lastes oli raud nii kuum, et loopis hirmsasti,laskekatset tehes pidi viimaseid laske erilise hoolega sihtima :) Lõpuks ei jäänudki muud üle, kui tuli uus vint osta,poolautomaadid pole minu rida,mulle meeldivad kas lahtimurtavad või poltlukuga jahirelvad see muidugi maitse asi,uueks toruks sai sauer team xt kal 308w,selle relva puhul meeldis kõik,pikisoontega raud,väga mõnus kaitseriiv ja pehmelt käiv lukk,mis peamine täpsus, iz-ga pidid ise laskma,sauer laseb ise :D.Ehk siit moraal oleks võinud ju kohe korraliku osta.
Nii ,et dim ,kui kui sul on hetkel võimalus max 20kilo välja käia ,siis osta esimeseks sile, kogu raha juurde ja edaspidi osta korralik vint ja optika.
Ah ühel tuttaval jahimehel ka iz-18 täpselt sama probleem ,mis minu vindilgi oli,tagatipuks ostis omale veel los-7,selle saime õnneks poodi tagasi anda(tänud võru tänava meestele)nimelt ei läinud salvest poolmantel rauda.
243win
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: soovitage relva

Postitus Postitas jahe »

dim kirjutas:osustasin ära ja ostan IZ-18 MH 308.alguseks sobib küll ja arvan kahetsema ei pea

Võin sulle enda oma 3kiloga ära müüa,koos optikaga :wink:
243win
Margo
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 16, 2007 8:31 pm

Postitus Postitas Margo »

Minu Iz-18 222 Rem jookseb küll väga täpselt, lõpetasin just puidutööd ja loodab, et saab peale 3 lasku ka veel täpselt edasi lasta. Kevadel võtsin relva juppideks ja peale puhastamist/õlitamist muutus päästik oluliselt kergemaks ja sujuvamaks.

Samas nõustun arvamusega, et ei tasu osta alustuseks mingit relva, sest lihtsalt raha pole rohkem. Kui hirmus tahtmine on vint siis võta väiksem kaliiber 222 või 223, saad odvamalt tiirus kätt harjutada ja väiksemaid ulukeid küttida. Kogud raha juurde või osta järelmaksuga kohe korralik asjandus ega see auto ei ole mida iga 5 aasta tagant vahetad.
Küsi minult soodsamalt rehve!
www.rehviparadiis.eu
bambino
Postitusi: 134
Liitunud: K Nov 30, 2005 11:44 am

Postitus Postitas bambino »

Üks variant on veel osta kogu raha eest korralik vint lahtise sihukuga ja siis optika jaoks raha koguda. Seni lased optikata, harjud püssiga ja kui klaasi peale saad, tundub suur hüpe edasi.
castor
Postitusi: 30
Liitunud: E Dets 04, 2006 2:45 pm

Postitus Postitas castor »

bambino kirjutas:Üks variant on veel osta kogu raha eest korralik vint lahtise sihukuga ja siis optika jaoks raha koguda.


Just, ise sai sama teed mindud, kõigepealt püss ja aasta pärast optika peale. Ja ilma optikata karabiiniga ei pea sugugi ainult tiiruga piirduma, see on mingi kummaline ebausk. Kui nägemine korras, siis on täiesti võimalik ka ilma optikata tabav lask sooritada :wink:
"Nurga tagant lasksin ja raputasin püssi."
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Selle vene püssiga ongi õnnemäng, aga minu kandis ka osteti neid IZ 18-eid ja siiani jooksevad kõigil meestel. Kui ikka jooksma ei saa, siis minu arvates viga ikka kõrvade vahel mitte relvas (olen veendunud, et nii vähemalt 90%)
See väide, et kallis relv laseb ise- no andke andeks aga mina olen sel juhul Türgi sultan...

Samas müüakse juba vist teist aastat jutti nn. Eesti rahva lemmikrelva Tikka T3 komplekti , mingi 12000 või 13 000.- See täitsa asjaline riist selle raha eest ja kui pappi juurde kogud saad ka sinna kobedama optika peale hiljem osta. Enda tutvusringkonnas neid Tikkasid ka 6-7 tükki ja enamus nende odavate optikatega. Siiani pole kuulnud, et mehed oleks nurisenud.
ikka lõbusalt
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

aivar00 kirjutas:Selle vene püssiga ongi õnnemäng, aga minu kandis ka osteti neid IZ 18-eid ja siiani jooksevad kõigil meestel. Kui ikka jooksma ei saa, siis minu arvates viga ikka kõrvade vahel mitte relvas (olen veendunud, et nii vähemalt 90%)
See väide, et kallis relv laseb ise- no andke andeks aga mina olen sel juhul Türgi sultan...

Samas müüakse juba vist teist aastat jutti nn. Eesti rahva lemmikrelva Tikka T3 komplekti , mingi 12000 või 13 000.- See täitsa asjaline riist selle raha eest ja kui pappi juurde kogud saad ka sinna kobedama optika peale hiljem osta. Enda tutvusringkonnas neid Tikkasid ka 6-7 tükki ja enamus nende odavate optikatega. Siiani pole kuulnud, et mehed oleks nurisenud.


Sama meelt aivariga.
Ütled Küti äri peremehele, et 20 kilo pappi. Tahan seda soodsat relva + vähe kobedamat pikksilma peale. Pead ei anna aga suure tõenäosusega saad päris asjaliku komplekti.
:wink:
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

A veel seda, et ka need odavama otsa vindid lasevad kõik. Mõnede kaubamärkide puhul on ilmselt küsitav koht säästujalad selles komplektis. Küti äri puhul aga saad ka korralikud jalad selle komplektiga. See on suur +.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Joosep Käba kirjutas:
aivar00 kirjutas:...Samas müüakse juba vist teist aastat jutti nn. Eesti rahva lemmikrelva Tikka T3 komplekti , mingi 12000 või 13 000.- See täitsa asjaline riist selle raha eest ja kui pappi juurde kogud saad ka sinna kobedama optika peale hiljem osta....

...Ütled Küti äri peremehele, et 20 kilo pappi. Tahan seda soodsat relva + vähe kobedamat pikksilma peale. Pead ei anna aga suure tõenäosusega saad päris asjaliku komplekti.
:wink:

nt võtad tikkaT3 ja tikka monojalad ja meopta odavama otsa optika - peaaegu mahub 20 sisse ära ja kõik korraliku kvaliteediga, ehkki mitte supervärgid
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

Eks tikka t3 on muidugi hoopis teisest puust kah ,kui iz-18 samasse hinnaklassi mahub veel teisigi häid relvi nt cz,kui õnnelik käsi on saab optika ka üsna odavalt kätte, kui ei vea ,siis garantii on sellistel puhkudel olematu,närvikulu,aga mitte,nii lihtne see ongi ,valik on igaühe enda teha.
Aivarile vaata,kui lause taga on niisugune märk
:D ,siis tähedab see nalja,mis sa arvasid tõesti, et püss laseb ise :shock:
ja kui sul kõrvade vahel kõik korras on,siis ehk oled nõus aitama ja paned mu iz -18ne jooksma,olen nõus su aja kinni maksma,hinna ütled ise.
243win
Vasta