soovitage relva

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
dim
Postitusi: 16
Liitunud: E Nov 05, 2007 8:46 pm

soovitage relva

Postitus Postitas dim »

olen noor jahimees sai tehtud relvaluba aga ei tea millist osta.olen mõelnud poolautomaadi peale ka käisin valgas vaatamas vene püsse.raske anke nõu.max hind 20000
Kasutaja avatar
<Mario>
Postitusi: 82
Liitunud: T Jaan 09, 2007 4:35 pm

Postitus Postitas <Mario> »

Soovitaksin ikka algul veits takasihoidlikumat kaheraudset, sellega saab nii suurulukit jahtida kui ka linnujahis käia. Hiljem, kui juba kogemusi ja konkreetsemaid soove on, võid mõne teise soetada. See kõigest minu soovitus 8)
OÜ kauplus Matkaplus
Keskväljak 18, Paide
<Matka-, Kalastus- ja Jahitarbed>
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Ka sama meelt,et noorele mehele esimene püss ikka sile sobiks,mitte kohe see "kuulipilduja".Isegi kui miljonär oled,ka siis ikka sile esiteks ja kui juba kogemus olemas siis mingi vint kõrvale ja asjad saad kõik aetud.Eks siledaid ole ka iga hinnaga,et seda 20000 jääb isegi korraliku sileda jaoks väheks,aga seda vene kuulipildujat küll esimeseks püssiks ei soovita,mida sa Valgas vaatamas käisid.
noorus on ilus aeg
dim
Postitusi: 16
Liitunud: E Nov 05, 2007 8:46 pm

Re: soovitage relva

Postitus Postitas dim »

kuidagi ei pakku huvi se sileraudne.tean et se tuleb kah soetada aga tahaks alguses ikka vindi.probleem ikkagi millist.
UNN
Postitusi: 84
Liitunud: L Apr 15, 2006 5:08 pm

Postitus Postitas UNN »

No kui mees räägib kuulipildujast,siis neid ju mitmeid,Benelli Argo,Hecler-koch jne.On endal Benelli Argo 30-06 poolautomaat.Töötab laitmatult,siiani ei ainsatki tõrget.Tänaseks päevaks on ka kaliibrite valik päris suur.Arvan,et alla 30-06 ei tasu osta.Mahub ka hind Sinu poolt säetud piiridesse.Arvestama pead sellega,et optika peale kulub Sul teist sama 20000 või veidi rohkem.Kui võimalus osta kohe hea optika.Odavama otsa omad ei tarvitse kesta poolautomaadi peal eriti.Mul sellest kogemus olemas.Aga käi kõik poed läbi proovi kuidas õlga istuvad,kauple proovilaskmist. Siinse foorumimeestel ka igasuguseid tulenuiasid.Kuula ja uuri elu.Püssi soetad ju ikka pikemaks ajaks.No ja sileraudse pead ikka ka ostma,kuda muidu parte jahid ja tiirus käid
See puhtalt minu arvamus,mis ei tarvitse sobida kõigile.
dim
Postitusi: 16
Liitunud: E Nov 05, 2007 8:46 pm

Re: soovitage relva

Postitus Postitas dim »

aga tavaline käsitsi laetav vint mis marke soovitate. aga mida eelistada kas pool või käsitsi.täitsa segadus tekkib
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Dim, kas Sul on kiire selle püssiga kuhugi? ;)
Loe UNN`i jutt nüüd tähelepanelikult uuesti läbi. Seal enamus võtmesõnu sees, va. see kaliibri jutt. Selle maitse on kohati erinev. Loe foorumit ka, analoogseid teemasid on siin seljakotiga, pole see elu vahepeal midagi nii hullult muutunud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Postitus Postitas smtasku »

Alguseks oleks sulle ehk mõistlik osta üldse IŽ-18MN .308. Parajalt odav, et saaksid korraliku optika ka juba muretseda. Laadimiseks lahtimurtav relv annab ise juba jahielamuse ;). Kasutan ise Sako vinti, metsas laen korraga ikka ainult 1 või 2 padrunit, seni aga ei ole kordagi pidanud teist lasku järjest sooritama. Ajus kasutan aga loomulikult sileraudset.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

smtasku kirjutas:Kasutan ise Sako vinti, metsas laen korraga ikka ainult 1 või 2 padrunit, seni aga ei ole kordagi pidanud teist lasku järjest sooritama. Ajus kasutan aga loomulikult sileraudset.

Kui pika jahimehe staaziga tegu on?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Noor jahimees ei pruugi ju kohe noor mees olla! Või mes?
Seda et vinti ei soovita alguseks on ka väga kahe otsaga asi. Samas kui algatusels küsib selliseid küsimusi kui dim siis võibolla tõesti targem osta paari tonni eest sile. Saab käia hooaeg kuni paar jahis ja tekib oma ettekujutus vindist ja sellest millist ja miks vinti vaja.
Ma algaja jahimehena mõtelsin ka pikalt, milleks ja millist vaja.
Ostsin algajale mõnede meelest vägagi "sobiliku" 30-06 ja siiani valikuga täiesti rahul. Siledat pole siiani, kuigi vajadust näen. Kasutan vajadusel teise mehe kaheraudset seaduses ettenähtud korras.
Kõik ikka inimeset olenab arvan.
dim`le niipalju, et veits ümmarguselt väljendad oma soovi praegu. Kuidas tunduks, kui küsiksin tahaks omale head autot osta, palun soovitage. Mes sa arvad, kas nendes soojades soovitustest mis sellise küsimuse peale kogunevad on ka miskit kasu. :wink:
Viimati muutis Joosep Käba, T Nov 06, 2007 9:35 am, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Re: soovitage relva

Postitus Postitas pri:t »

dim kirjutas:täitsa segadus tekkib

Sellepärast tulekski esimeseks sile võtta
Mine metsa!! ;)
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Postitus Postitas smtasku »

kakuke kirjutas:Kui pika jahimehe staaziga tegu on?

Mul tiksub 6. aasta. Praegu omal ka püssiost käsil, siiani kasutan paralleel-luba Sako vindile ja IŽ sileraudsele.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Siis on vedanud. Ise näiteks lastes viimast kitse ei pannud tähele ette jäävat oksa ja tegin kitsele selle tõttu peaaegu maopaugu. Jooksis metsa äärde ja teine pauk selgroogu lõpetas looma. Neid juhuseid näiteks rebastega on enam, kui küll olnud, et vaja veel ja veel lasta. Pole harv ka juhus, kus kaks kitseluba taskus ja soov nad ühest karjast kätte saada.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Margo
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 16, 2007 8:31 pm

Postitus Postitas Margo »

Mul oli aasta algul sama teema käsil, soovisin 15 000 ga hakkama saada. Lõpuks valisin relva 19 900 kr + optika 7000 kr (zoz). Hetkel olen ülirahul oma valikuga. Kindlust andis juurde ka viimane lasketiiru külastus, kus tuttava laetud 5 erinevat kuuli, jooksid mul 50 m pealt ilusti 1,5 cm alasse (kuuli raskused olid erinevad ja samuti vastavalt rohu kogus), laadijal endal jooksis 4 kuuli ja teise kolleegi rauas ainult 2 tk. Minul siis Mannlicher Pro Hunter, laadijal Sauer ja kolmandat ei tea. Optikat olen reguleerinud peale paigaldust 1 korra, hetkel tehtud 300-400 lasku. Siledaraudset kasutan väga harva. Paljud tuttavad jahimehed kasutavad .22 te väiksema looma jaoks, seega soovisin ka omale sellise soetada, kuid selgus, et polegi jahirelv :shock:

Niiet esimeseks relvaks sobib vint väga hästi, kaliiber 308 või 30.06 jääb juba igaühe oma maitseks. 308 tiba odavam moon, kuid 30.06 teeb "kõvema" paugu. Erinevat moona kasutades saab kõik ulukid kütitud.
Küsi minult soodsamalt rehve!
www.rehviparadiis.eu
UNN
Postitusi: 84
Liitunud: L Apr 15, 2006 5:08 pm

Postitus Postitas UNN »

Kui nüüd veel targutada. siis küsiks.Kui kaua oled laskmisega tegelenud.Kui oled algaja siis on kergem sihtmärki leida alguses silerauaga tulistades.Saad tunde kätte,oled tulemuses kindel. Kui lähed üle vindile ja sellega koos ka optikaga laskmisele olukord hoopis teine. Vaatad palja silmaga,loom on,vaatad optikasse pole midagi.Lõpuks põrutad käraka ära ja mööda.Püss selga ja tiiru. Mõte peas selline,et ega ise küll mööda ei lasknud ju ikka püss.Tiirus selgub,et kõik OK.Tahan seda öelda,et kõik tuleb visa tööga.Ja ise analüüsid mis viltu läheb.Minuga oli nii kui vindiga laskma sai hakatud.Ja ega veel nüüdki kõik keda sihid ei kuku.
Vasta