kähriku püüdmine kast lõksuga.

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: kähriku püüdmine kast lõksuga.

Postitus Postitas baddmann »

Kui endale ise kastlõksu ehitada (või lasta ehitada), siis tuleks mõelda selle peale, kas konkreetsesse ehituslikku lahendusse on võimalik lisada vahend, mis võimaldaks tabatud looma n.ö suruda lõksuruumi ühte otsa suhteliselt liikumatult paigale. Kui see võimalus on olemas, siis peaks vähemalt teoreetiliselt kõlbama ka korralik tugevajõuline õhkrelv (tabatud uluki surmamine - vahendid ei ole otseselt piiratud, niikaua, kuni nad ei ole ulukile piinavad vms). Kontakt- või peaaegu kontaktlasu korral pole vahet, mis "asi" looma kuklasse survet avaldab, on see 5,6 või 4,5 mm kuul, peaasi on korralik algkiirus ja täpne tabamus.

BM
tarmo-poiss
Postitusi: 8
Liitunud: P Apr 19, 2009 9:29 pm

Re: kähriku püüdmine kast lõksuga.

Postitus Postitas tarmo-poiss »

kas muidu noaga saab ka vä? Mingisse kindlasse kohta
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: kähriku püüdmine kast lõksuga.

Postitus Postitas Olgerd »

No eelnevalt duma kirjutas, et on surunud noa läbi kaelalüli ning on võimalik ka torgata kopsu nuga, mis on ka effektiivne.
tarmo-poiss
Postitusi: 8
Liitunud: P Apr 19, 2009 9:29 pm

Re: kähriku püüdmine kast lõksuga.

Postitus Postitas tarmo-poiss »

Olgerd kirjutas:No eelnevalt duma kirjutas, et on surunud noa läbi kaelalüli ning on võimalik ka torgata kopsu nuga, mis on ka effektiivne.



tall on kops nii väike ja ega ma nii täpselt ka ei tea kus se asub! :roll:
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: kähriku püüdmine kast lõksuga.

Postitus Postitas Anti »

Endal kastlõksuga püüdmise kogemust pole,aga koerte võetud kährikute kiireks surmamiseks tavaliselt aidanud üks paras mats vastu kukalt(paraja puutokiga või vastu puutüve).
http://beta.album.ee/antilaht
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: kähriku püüdmine kast lõksuga.

Postitus Postitas duma »

Anti kirjutas:Endal kastlõksuga püüdmise kogemust pole,aga koerte võetud kährikute kiireks surmamiseks tavaliselt aidanud üks paras mats vastu kukalt(paraja puutokiga või vastu puutüve).

olen vaadanud et sellest yhest matsust kukla taha võib isegi väheks jääda, võib ära toibuda ja minema panna. Aga see noa surumine läbi kaelalüli on enamjaolt tekkinud sellest et pärast pea vaja kaasa võtta (marutaudi uuringute tarbeks siis). Õkonoomsuse kohapealt vast jh parem nq olgred seletas kopsu lükata, ise ple proovinud.
duo on parem
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: kähriku püüdmine kast lõksuga.

Postitus Postitas sooviku »

Õige,tehke jah nii,et torkate noaga päeval kährikut ja õhtul nülite sama riistaga siga :? .Parim selle looma lõpetamise vahend on olnud Maglite lamp.Kops otsa ette ja ninast veri väljas.Ja kastist saab kähriku kõige paremini kätte koeraga :) .
Naine võib olla,koer peab olema!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: kähriku püüdmine kast lõksuga.

Postitus Postitas jorr »

Kähriku lõpetamine on nati raskem jah kui rebase või mõne teise loomaga.Eriti sügisel-talvel,kui kährikoer rasvas siis see koputamine temale erit ei mõju.Kunagi tegime nii(talvel),et saime ühest urust kaevates kaks looma ja teise urusüsteemi juurte minnes(kaugemale) ei tahtnud neid loomi kaasa vedada(jalgsi talvel).Tagajalgust kinni,mats peaga vastu puud ja loom surnud mis surnud,ninast veri ja ei hinga.Et mõni hulkuv koer ei pääseks vahepeal kährikuid lõhkuma(nahk maksis),sidusime tagajalad kokku ja puuoksa külge kõrgemal kinni.Kui õhtul tagasi tulime,olid mõlemad loomad elus ja keerutasid seal puuoksa küljes nagu jõudsid.Neid lugusid,et löödud kährik teeskleb surnut,on palju teada,nuga aitab kindlamalt.Aga jah,arvan ka,et puurist saab looma koeraga ilusti kätte,aint igal kährikupüüdjal pole seda koera,ning väiksekaliibri kuul ajab asja hästi ära.See puurilooma lõpp ehk igale jahimehele ei istugi ja sellepärast ta puuripüüki ei harrasta,pealegi ei maksa praegu nahk suurt midagi.
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: kähriku püüdmine kast lõksuga.

Postitus Postitas kakuke »

tarmo-poiss kirjutas:tall on kops nii väike ja ega ma nii täpselt ka ei tea kus se asub! :roll:

Nuga töötab väga hästi. Torka esijala taha ja sa ei eksi. Sinna looma sageli ka lastakse. Iseasi, kas tahad kastlõksu veriseks teha. Selleks, et looma kuhugi kopsata, peab kasti lahti tegema ja selle sealt kätte enne saama. Mul oli kast suht suur ja ise sisse ei viitsinud ronida. Pealegi roojavad nad kasti pasjagu ära ka. Foorumlaste viimases koprajahis ka kopsati kährikut ja õige mitu korda tuli kopsata. Igal juhul esteedid (nagu mina, kellel polnud ilus vaadata seda tagumist :D)võiksid kasutada nuga ja need kes eriti suured esteedid kahte nuga. Ühega torkavad kährikuid ja teisega nülivad õhtul siga. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
heinakas
Postitusi: 7
Liitunud: L Juun 27, 2009 11:33 pm

Re: kähriku püüdmine kast lõksuga.

Postitus Postitas heinakas »

Mul on lõks möötudega ca 600*600*1800, esimene aasta ei saand midagi, sõõdaks oli mõni verisem lihatükk. Järgmine aasta sai pandud pardilihaga, õgemini jääkidega, ja kuu ajaga 9 kährikut ühe kohapealt, vaatamas käisin ülepäeviti või isegi pikemate vahedega, üldse eelmine hooaeg sain kokku 23 kährikut, koertega kinni püütudega koos. Surmamiseks kasutasin 308win, kuna pole väiksemat ja see et puur veriseks saab ei paista kährikuid häirivat.
Andrus M
Postitusi: 170
Liitunud: K Veebr 23, 2005 7:24 pm

Re: kähriku püüdmine kast lõksuga.

Postitus Postitas Andrus M »

Huvitav miks te nii verejänulised olete? Üks laseb püssiga, teine tsurkab noaga,nii et veri lendab. Kalastustarvete poes on minu teada kokkupandavaid erineva suurusega kahvu müüa. Võiks ju sealt valida omale vastavalt vajaduselevõi siis veidi kohandada. Sellega saaks kähriku kenasti puurist välja võtta. Väike kops kaikaga kukla taha, peenest trossist silmus ümber kõri ja oksa külge rippuma. See aeg mis rippumisele kulub võib lõksu korrastada ja uuesti üles sättida. Kui see tehtud on ka kähriku hing parematele jahimaadele rännanud ja ei mingit verd.
Minu koduleht: http://andrusmuru.planet.ee
mõtus
Postitusi: 79
Liitunud: L Nov 12, 2005 5:38 pm

Re: kähriku püüdmine kast lõksuga.

Postitus Postitas mõtus »

teadjad mehed räägivad,et mats ei tule mitte kuklasse teha vaid vastu köri poolset piirkonda pidi väga hästi toimima,ise olen noale truuks siiani olnud,peale seda kui sai kord nelja kährikuga metsast tuldud kellele oli nii ytelda kuklamats tehtud,hommikuks oli kaks neist jalga lasknud :roll: Veel yks karuslooma kyttide kasutatav meetod on seista jalgupidi rinnakul seniks kuni hakkab jalgu siputama ja s..t per..est väljas!Muide silmade järgi saab väga hästi vahet kas tegu surnud või elus loomaga!Edukat jahti ja leidke kõige sobivam ja humaansev viis! (y)
heinakas
Postitusi: 7
Liitunud: L Juun 27, 2009 11:33 pm

Re: kähriku püüdmine kast lõksuga.

Postitus Postitas heinakas »

[quote="mõtus"]teadjad mehed räägivad,et mats ei tule mitte kuklasse teha vaid vastu köri poolset piirkonda pidi väga hästi toimima,

sell juhul kui köri lüüa peab se üsna hea vops olema, kuna puruks tuleb lüüa körisõlm, mis ei ole kuigi kerge puruks minema. Ise eelistan siiski kukalt (kukla kõige kaugemale ulatuvat nukki), kui ninast korraliku vere välja saad ja keel jääb ripakile suust välja, peaks esi tehtud olema.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: kähriku püüdmine kast lõksuga.

Postitus Postitas kakuke »

Andrus M kirjutas:Huvitav miks te nii verejänulised olete? Üks laseb püssiga, teine tsurkab noaga,nii et veri lendab. ... Väike kops kaikaga kukla taha, peenest trossist silmus ümber kõri ja oksa külge rippuma. ...

Asi vist maitses, aga mulle neid puua ja kolkida ei meeldi ja kahva kasutan ka meeleldi kalal. :lol:
Väiksekaliibrilisega lastes ei näe sa mingit verd kuskil.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: kähriku püüdmine kast lõksuga.

Postitus Postitas hendrik »

kakuke kirjutas:
Andrus M kirjutas:Huvitav miks te nii verejänulised olete? Üks laseb püssiga, teine tsurkab noaga,nii et veri lendab. ... Väike kops kaikaga kukla taha, peenest trossist silmus ümber kõri ja oksa külge rippuma. ...

Asi vist maitses, aga mulle neid puua ja kolkida ei meeldi ja kahva kasutan ka meeleldi kalal. :lol:
Väiksekaliibrilisega lastes ei näe sa mingit verd kuskil.


Olen Kakukesega ühte meelt... see kui mõni mees peksab vaest looma pool tundi või keegi poob, ei ole ilus, lausa tigedaks teeb. Auk on auk ja pauk on pauk, kõigil kergem.
Vasta