kähriku püüdmine kast lõksuga.

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
aigar
Postitusi: 3
Liitunud: T Mär 01, 2005 5:21 pm

kähriku püüdmine kast lõksuga.

Postitus Postitas aigar »

Kas on kellegil jooniseid või pilte kähriku kast lõksutest või oskab miskit rääkida? ette tänades.
Kasutaja avatar
villuvih
Postitusi: 112
Liitunud: E Juun 14, 2004 8:09 am

Postitus Postitas villuvih »

Vägapalju infot võid leida soome jahifoorumist (eralle.net). Kasutades otsingusõnana supi või supikoira.

Panin mõned arvutisolnud joonised/pildid üles
http://www.zone.ee/kastloks/jahipildid/ ... ukku.gif?2

http://www.zone.ee/kastloks
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kas need on Matilt saadud joonised?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
villuvih
Postitusi: 112
Liitunud: E Juun 14, 2004 8:09 am

Postitus Postitas villuvih »

Ei. Need on mu enda aasta/paar tagasi kogutud joonised, pildid. Antud aadressile paigutatud joonised on arvatavati pärit soome jahisaitidet.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ka nii saab!
sõber loendas ühel õhtul seasöögil korraga 6 kährikut,mõõt sai täis! Tegi siis laudadest 2x2 x 0,3 m raami ,kattis selle võrguga,sööt alla.Puupulk käib ühe ääre alla ja kui punt kährasid on alla roninud ,tõmbab tornist nööriga pulga ära ja käes nad on! Sea ootamisel ka veidi tegevust,nagu kalal! :)
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Soetasime sõbraga 3 tsinkvõrgust kährikupuuri. Praegu üks nugis käes, kähr ei taha sisse minna? Katsetame söödaga ja paneme puuri varjulisemasse kohta, muidu ei taha sisse minna? :) :roll:
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Tundub,et kui puur on väike siis kährik sisse ei lähe!Tegin ka mõned aastad tagasi langeva luugiga tsinkvõrgust puuri(50*60*150cm)ja kätte olen saanud sellega ainult ühe nugise.Kui oli kõvem kitsejaht siis panin soolikaid ja päid igale poole lõksu ümber ja peale ja sisse muidugi ka.Väljst poolt puuri kadus sööt mõne päevaga aga lõksus oleva sööda sõid ära hiired.
Keegi tegi siin kunagi majamoodi :D lõksu.Kas see mees on ka sellega palju elukaid kätte saanud?Jaga muljeid!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mul endal Lavintoni tõmmatud võrgust kast mõõtudega 500x500x1500 ja sinna läheb kährik sisse küll nagu nalja. Korra on sees olnud ka kass ja hallvares. Välja on pääsenud kastist korra, aga rebane, väiksem siga ja suuremat sorti koer. Seda siis asjaolu pärast, et luuk langeb seest poolt ja jääb looma selja peale pidama. See aasta, kui tuli värske lumi päeval maha ja sees oli kährik siis õhtul vaatama minnes olid kasti juures ilvesejäljed. Nugist mul see kast ei püüa, kuna võrgusilm nii suur. Praegugi käib nugis nagu omas kodus söömas. Peale jõulurahu on plaan seda teemat natuke muuta. :)
Kasti olen alati pannud mõne tihedama kuuse alla. Selliselt panen ka kõik teised lõksud .Sööt on väga erinev olnud, mis parasjagu vaid kätte juhtub, mingi kopra/kitse pea, kord on ka lambapea söödaks olnud, eelmine aasta püüdsin eelnevalt kütitud hallvarestega, hapuks läinud kitseribi, kopra nõrenäärmed jne.
Mul on rebased need olnud, kes kasti ümbert sööda ära söövad ja lõksu ei lähe. Lumega see väga hästi näha, aga seda pole seni veel kordagi kogenud, et kährik juures käib ja sisse ei lähe. Millest teil kasti põhjad on? Mul endal võrgust põhi pole, aga kui siinpool tehti väikeulukite püüdmise õppepäev siis need, kellel selline kast, et võrk põhjaks pajatavad ka, et loom ei tahtnud just senikaua sisse ronida, kuni sai laudis põhja.
Pilt
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Postitus Postitas smtasku »

Meil siis selline puur üleval. Sel aastal sai alles hiljaaegu välja pandud. Varasematel aastatel on aga tublit tööd teinud.
Pilt
Viimati muutis smtasku, E Dets 24, 2007 2:20 am, muudetud 1 kord kokku.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Aga Sooviku,usun,et ka sul oli rebasega tegu.Reps on selleks liiga kaval,et väikesse puuri sööda järgi minna,kui just päris nälg käes pole.See mis väljaspool puuri,see just tema kõhtu läks.
Vene ajal oli ikka nii,et kui metsas põdrapuhastus toimus,siis sinna ka rauad said viidud ja tulemuseks oli tihti just nugis.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Nii,eelmise postituse tegin hommikul ja nüüd pean oma sõnu sööma hakkama :D[img] http://www.hot.ee/sooviku/2%20011.jpg
Võib-olla on Kakukese jutt tõesti õige,et kährik tahab laudpõrandat.Kuigi ma olen proovinud puuripõrandat ka samblaga, kuluga ja ka lumega katta.Selles,et kährikud väljast poolt lõksu sööda ära söövad ja sisse ei lähe(kuni tänaseni)ma ei kahtle.Natuke loomajälgi ma ikka tunnen .Käivad muidugi ka teised elukad.See esimene puurikährik läheb kahjuks nugisesöödaks koos karvadega.Oli teine selja juurika all ära nühkinud.Muuseas,saime ka ema kätte.See oli korraliku kasukaga.
Jäin siin mõtlema,et äkki loeb võrgusilma suurus.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

sooviku kirjutas: Jäin siin mõtlema,et äkki loeb võrgusilma suurus.

Sul see puur paistab kaunis läikv/hõbedane järsku ei meeldi hoopis seetõttu :M
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Ega ta muidu nii väga läigi,tavaline rebasefarmi võrk.See vist tänu välgule.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Pilt ei näita küll õigeid mõõtmeid,kuid tundub,et sööt on liiga ukse ligi.Kui nüüd luuk alla kukub,võib see loomale selga puutuda ja mitte koheselt sulguda.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Postitus Postitas smtasku »

Eks pilt ka natuke petab. Päästiku otsas olev sööt ripub seal tagapool veidi.
Vasta