naine jahimeheks???

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Vasta
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas andrus »

Minu arust nagu seadus ütleb lõastamatta jahikoeraga jahimaal viibimist tõlgendatakse jahipidamisega seega kui sul jahipapreid pole.....

Minu kindel arvamus on,et ilmaigasugu kogemusteta ja relvata koeraga ajusse tormata kus lähim püssimees võib olla 3-400m kaugusel mina ei lubaks.Puhtalt minu arvamus.Olen ise korduvalt kogenud milline paanika tekkib kui naisterahva eest taks kährikuga ragistab.Kisa on kilomeetri kaugusele kosta ja siis jookse sealt teisest metsaservast sinna appi siis uuesti omale kohale tagasi,et saaks ajuga edasi minna.
jahismurf
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas rajaleidja »

andrus kirjutas:Minu arust nagu seadus ütleb lõastamatta jahikoeraga jahimaal viibimist tõlgendatakse jahipidamisega seega kui sul jahipapreid pole.....

Kui minul ei ole pabereid, ei välista see kohe seda, et koeral ei ole pabereid.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas hendrik »

andrus kirjutas:Minu arust nagu seadus ütleb lõastamatta jahikoeraga jahimaal viibimist tõlgendatakse jahipidamisega seega kui sul jahipapreid pole.....

Minu kindel arvamus on,et ilmaigasugu kogemusteta ja relvata koeraga ajusse tormata kus lähim püssimees võib olla 3-400m kaugusel mina ei lubaks.Puhtalt minu arvamus.Olen ise korduvalt kogenud milline paanika tekkib kui naisterahva eest taks kährikuga ragistab.Kisa on kilomeetri kaugusele kosta ja siis jookse sealt teisest metsaservast sinna appi siis uuesti omale kohale tagasi,et saaks ajuga edasi minna.


Seadused minuteada sellist otsest tõlgendamist kusagil ei maini, siiski on lõastamata koeraga va jahikoer jahil (st õigete dokumentide ja varustuse olemasolul ning jahipidamise eesmärgil) ning teenistuskoer teenistusülesannete täitmisel, keelatud metsas viibida.

Ma nõustuks Andrusega, seda eelkõige just sellepärast, et koer võib tänu oma liikuvusele tuua kogemusteta (ja relvastamata) ajulisele kaasa palju hullemaid muresid kui kiunuv kährik ja tige ning higine naaberajuline. Nt võib agar kutsa pärast ärritamist omanikuni tuua pahase mesikäpa või kurjustava kuldipunni, kes võib selle "rohelise" endast välja ajada või miskit hullematki teha...
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas andrus »

rajaleidja kirjutas:
andrus kirjutas:Minu arust nagu seadus ütleb lõastamatta jahikoeraga jahimaal viibimist tõlgendatakse jahipidamisega seega kui sul jahipapreid pole.....

Kui minul ei ole pabereid, ei välista see kohe seda, et koeral ei ole pabereid.


Koer peab üksi jahti??


Ma võin nüüd küll rängalt eksida aga mina võtaksin seda asja nii, kuna koer on jahipidamis vahend ja ta kuulub sulle ning sina oled temaga metsas siis sa ju rikud eeskirju.Aga ma luban,et uurin järgi kuidas inspektor suhtub sellesse.Mina jahijuhatajana selliseid metsa ei lubaks.Kui siis ainult ajajana, mitte koeraga.
Viimati muutis andrus, R Dets 05, 2008 10:18 pm, muudetud 1 kord kokku.
jahismurf
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas rajaleidja »

rajaleidja kirjutas: Saab ju koos teise ajajaga metsas liikuda, et juhul kui koer mõnda looma kinni hoiab, siis läheb kutsub ise ära.

Rõhk oli sõnal KOOS. Aga ma joon parem (b) edasi.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas kakuke »

Kas tõesti maksab teha igast väiksest asjast nii suurt probleemi? Meil käib ajamas terve kari noori püssita poisse, tea kas need siis kõik karu ja hundi kihva alla hukule määratud? :D Mina küll pole pihta saanud, et ajajal peab jahitunnistus olema ja ta enda paberitega koera jahti kaasa võtta ei tohi. Laenata teisele ka koera ei tohi nii, et ise kaasas oled? :D
Selles valguses siis linnukoeraomanikud, kes ise jahimehed pole, aga paberitega koeri siin jahti pakkunud praktikat saama puhta paha peal väljas. :D Tea kas siiani kõik koerad praktika saanud loomaaias või Elistveres, kuniks metsa lubatakse? :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas andrus »

Palju siinsetest koeraomanikest on alustanud sellise jahipidamisega(ei pea silmas linnujahti),et ennem võtab koera käib jahil ja siis hakkab pabereid muretsema??Julgen pakkuda,et ilma igasugu kogemusteta jahiradadel ei ole mitte keegi sellise lollusega tegelenud.
jahismurf
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas rajaleidja »

Kui me räägime taksidest ja linnukoertest, siis ma julgen pakkuda, et suurem osa koertest on ikkagi mitte jahimeeste käes. Aga jahikoera pass on tehtud paljudel ja koeraomanikud otsivad ka võimalust neid jahis rakendada. Selleks ei pea ilmtingimata ise jahipabereid ära tegema. Keegi **** ei keela mul koera jahile kaasa võtta, kui jahil on jahipaberitega inimesed.

Ja mis valemiga langeb ilma jahipaberiteta inimene, kellel on koer kaasas, suurema tõenäosusega metslooma ründe ohvriks, kui see noor ajaja, kes on metsas samuti ilma püssita ja ilma koerata. nagu Kakuke juba ütles, siis noori ajajaid ilma püssideta on metsas oi oi kui palju. Pole kuulnud, et esimestel aastatel saadakse rohkem füüsilist noomitust tunda, kui järgnevatel aastatel, kui kogemusi juba rohkem.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas andrus »

Ok.Tõstan käed ja anna alla igal ühel omad tõekspidamised. (b) :) (b)
jahismurf
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas mustlesk »

andrus kirjutas:
rajaleidja kirjutas:
andrus kirjutas:Minu arust nagu seadus ütleb lõastamatta jahikoeraga jahimaal viibimist tõlgendatakse jahipidamisega seega kui sul jahipapreid pole.....

Kui minul ei ole pabereid, ei välista see kohe seda, et koeral ei ole pabereid.


Koer peab üksi jahti??


Ma võin nüüd küll rängalt eksida aga mina võtaksin seda asja nii, kuna koer on jahipidamis vahend ja ta kuulub sulle ning sina oled temaga metsas siis sa ju rikud eeskirju.Aga ma luban,et uurin järgi kuidas inspektor suhtub sellesse.Mina jahijuhatajana selliseid metsa ei lubaks.Kui siis ainult ajajana, mitte koeraga.



Ma arvan, et ma ei eksi rängalt, kui ma võtan seda asja nii, mina olen paberiteta ja koer on mul paberitega ja mind on kantud ühisjahinimekirja, siis ma ei riku eeskirju.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas hendrik »

mustlesk kirjutas:

Ma arvan, et ma ei eksi rängalt, kui ma võtan seda asja nii, mina olen paberiteta ja koer on mul paberitega ja mind on kantud ühisjahinimekirja, siis ma ei riku eeskirju.


Juhul kui sa ei kasuta eraldi dokumente nõudvaid jahipidamisvahendeid (nt relvi), siis ma ka ei näe probleemi. Peaasi, et paukal paberid.. minek!

Minu point (või siis valem nagu Rajaleidja ütles) oli see, et kui koer on oma geneetilise taustaga juba "jahiline", siis see ei tähenda, et tema omanik saab asjadele pihta. Selliseid näiteid, kus koer on ärritanud üles uluki (olgu see siga, põder, karu) ja allajäämisel peremehe poole punub, on elust enesest võtta küll. See ON peaaegu nagu looma haavamine, olgu siis sellisel juhul haavatud uluki tunded ja emotsioonid, mitte liha... Võibolla 100st juhusest 99-l ei juhtu midagi, aga see sajas on oman nahal valus. Ajus röökiv ullike ilma koerata ei tundu ulukile ohtlik, samas haukuva peni tahaks ta minema ajada. Ja kui peni taga ajades juhtub "koera sertide omaniku" juurde, siis ei tea enam keegi, mis toimuma hakkab. Heal juhul jookseb uluk minema, kehvemal katsub inimesega jõudu... Ka viimaste aastate "enesekaitse-karude" hulgas on selliseid juhusid mitu. Olen nõus, et diivani-taksid ja lustikummuti-linnukoerad ei kuulu nii väga riskigruppi, samas laikalaadsete puhul võiks vastupidi väita!

Juhus on pime, härrased, pime nagu mutt...
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas tony »

Loomulikult tohib mees ühisjahis olla kui tal jahitunnistus puudub (nimekirja kantud jne).Teine asi, kui kondab üksi oma lõostamata jahikoeraga metsas :H
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas jorr »

Arvan nagu Hendrikgi,et juhus on pime ....ja metsas juhtub igasugu lugusid.Aga ehk on Hendrik jätnud kahe silma vahele selle,et mõnes metsas kasvab isegi jämedaid puid,mille oksalt saab koerapaberiomanik jälgida all oleva puhtatõulise pauka sebimist metsloomaga.Puu otsast kostab ka hädakisa kaugemale,kuid paraku jah,neid jämedaid puid polegi enam igas metsas ja siis saab aint jalgadele loota,kui puudub jahipaber ja relvaluba.Muide,arvan,et pool tundi võib koer kährikuga metsas jamada küll,kuid seda teeb aint taks või terjer,laika sellist asja ei luba,kährik on laikale aint korra pigistada.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas Olgerd »

Meil laika just lubas sellist asja, aju oli juba läbi ja koer tiirutab kellegiga ikka metsas ring, samas oli eelnevalt kuulda kähriku kisa, siiski vaja oli koer kätte saada. Läksin siis järgi, oli vana suur kährik ning mõlemad olid laikaga juba nii väsinud ja tiirutasid vaiksel sammul soises tihnikus. Nii, kui kährik inimese häält kuulis sörkis jälle edasi ja koer keel väljas ikka kährikul taga, aga maha ei murdnud.
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas vollifedja »

Jõudu, mehed!
Ei tea, kas unustasin mainimata, aga jahitunnistus olemas, ka koertel(hm taksidel) ja ka vastav kogemus ja paberid. Ajus ju ei käida püssiga, või mis, mehed?Ja selleks, et ajusse mina või pärast verejäljel haavatut ulukit leida, ei pea tõesti minul vastavat tunnistust olema, mulle antakse verejäljele kütt kaasa.Ja on see kummaline,et taks peatas haavatud põdra. Kuna ta mul karmikas, siis rohkem iseloomult terjer ja kuna taks on väike koer, põdrale väike oht, siis põder liigub aeglasemalt ja ei võta taksi erilise ohuna.Seaduse järgi ei tohi metsas koer tõesti olla lõastamata, kui ainult seadusega kooskõlastatud jahis.Kas arvate tõesti, et ainult püssiga mees on jahimees?Muideks, laskmiseksami tegin ära laksust, kui mõned mehed käivad eelmisest grupist ikka veel eksamit ringi laskmas ja ikka ei õnnestu vastavaid punkte kokku saada,(ka meie grupist so 19 mehest ei teinud laskmist ära esimese korraga 4 meest, mis ei tähenda ,et nad kehvad laskurid oleks, närvid vedasid alt) Kui mul on jahis töötavad koerad, miks ei või siis ajus olla? Pealegi, laskjaid mehi on meil küllaga, aga töötavaid koeri ..netu.Palju teil omas seltsis on mehi-palju tõesti tööd tegevaid koeri?Mis puudutab koerte geneetilist tausta-siis tõõkoertel peaks see ju kõigil olemas olema. Iseasi, kuidas seda omanik oskab kasutada. Kuna olen piisavalt pika elu jahiseltskonas kasvanud-elanud, olen näinud küll ,kuidas väga heade jahikoerte järglane jääb kodukoeraks, kuna peremehest jahimehel pole püsivust koera õpetada, tahab olla just liinil,laskja, aga mitte õpetada ajus koera.(just laika on selline "õrn" koer, ei tohi õiget iga õpetuseks mööda lasta ja õpetada laikat on tunduvalt raskem, kui takse, hagijaid)
Ja kui mu jutt tõesti liiga koertekeskne tundub, siis arvan , et pool õnnestunud jahist on ka tõõd tundva koera teha.(muideks, EL seadustega peaks igal jahiseltskonnal vähemalt telefonikõne kaugusel haavatud saagi otsimiseks koer olema ja see EL jõuab ükspäev ka meile.Nii et ei maksaks nii maha teha!
Pole midagi ilusamat, kui töötava hagijaga jänesejaht...vot seal ei pea ma ajus olema, saan lasta, kui tahan ja imetleda oma koerte tööd(no jälle koerte) Mehed olete ka tublid, kui täpselt pihta saate, et ma ei peaks nii 10 km haavatu järel sumpama ja ikka koos koertega.Kuigi ka see pole midagi hullu.
Olgerd-võiks ju õelutseda-miks su laika kährikut siis maha ei murdnud?Taksil (karmikal)-pole probleemi.Aga noh juhuseid ju iga suguseid.
Ps Geminis-mis sul nüüd mu vastu on, arvad, et oled meeste seltskonnas?Solvusid mägrajahi teemal?kas koeral haavad paranenud?urgu ikka läheb veel?saan aru, noored ja tormakad(mõlemad koeraga), aga teinekord võib pärast hilja olla...(mul ju koerast kahju)
Vasta