naine jahimeheks???

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Vasta
Crissu
Postitusi: 28
Liitunud: K Mär 19, 2008 2:03 pm

naine jahimeheks???

Postitus Postitas Crissu »

kas sobib,et naine jahimeheks hakkab? olen juba mitmeid aastaid jahindusega seotud olnud ja näind kuidas kõik käib ja kui mul huvi on...kuidas mehed sellese suhtuvad kui naine jahimees on?olen muidu 22a. ja kavatsen teha algul lihtsalt jahieksami!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas Beretta »

Positiivselt.
Vennapoja naine ka jahimees.
Grumpy old man
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas Kristi »

mina ka :D suhtutakse normaalselt.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas aivar00 »

Kui nüüd tähte närida 8) siis meheks ümberlõigata-no ma ei tea :oops: aga ilma norimata siis mul ei ole "jahinaiste" vastu midagi :lol: . Igas seltskonnas naiste viibimine millegipärast :M motiveerib mehi viisakamalt käituma... Praegusel ajal ju sooline võrdõiguslikkus ruulib ja matriarhaat juba ammu pealetungiga algust teinud.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas sooviku »

Ega see "haigus"sugu küsi. Soomes pidi olema naisjahimehi(või tuleb öelda jahinaisi,või emaseid kütte :D )samapalju,kui Eestis jahimehi üldse.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas sammal.habe »

lugu tublist jahinaisest Leidast (olen prouaga ühes jahiseltskonnas olnud, koloriitne tegelane oma kukkedega "tuulakaga"): http://vana.www.parnupostimees.ee/index.html?op=lugu&rubriik=52&id=22316&number=662
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas jorr »

Ka seda meelt,et naisjahimees(naine) seltskonnas hoiab meestel viisakust.Minuteada on naisjahimehi olnud ka kogu aeg ja meiegi pundis oli kunagi naisjahimees,oli Tartu Sünnitusmaja peaarst ja kui mina teda nägin,oli juba eakas jahiline.Praegu ju isegi naistele mõeldud püssid olemas,ilusad roosad,ka siin foorumis näha olnud.Ja mis seal vahet,kas naisjahimees või meesterahvas,on ju naised kalalegi külge hakkamas?Aint mida pole kuulnud,on see,et oleks päris naisjahimeeste seltsi kuskil olemas,kuid ka selline on võimalik?Oleks ju võimas,kui toimuks üleilmne naisjahiliste kokkutulek?Muidugi,soorägust lastud põdra väljatoomine ehk nati raskevõitu kui aint naistepunt jahil.Nii-et kallid naised,metsas päeva maha mütates kaob see ülekaalulise mõiste iseendast ära ja tujugi pärast parem,justkui oleks õige meesterahvaga kokku trehvanud.
noorus on ilus aeg
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

naine jahimeheks???

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Viimastel Tallinna-Harju jahitunnistuse taotlejate koolitusel juba mitu noort naist igas grupis! Positiivne tendents ju!

Aga ära jäta üritust ainult jahitunnistuse saamisega pooleli! Elu reegel on see, et asi millega ei tegele see kas tuhmub või ununeb! Laskeoskusega on selline värk, et see on üks jahimehe tähtsaim oskus. (Selle järgi hindavad sind ka jahikaaslased, eriti ühisjahtides) Kui koolituse läbid, on mingi algtase olemas. Ainult isikliku vintrelva ja sileraudse relva omamisel avaneb täiel määral ka treenimise võimalus!

Veel: Mõned aastad tagasi oli JT taotlejate kursustel üks sihvakas blond pikajuukseline noor daam. (nüüd on ta Muhu saarel jahimees). Daam oli nii sportlik, hea kordinatsiooniga ja andekas, et tegi laskekatse ära esimesel korral ja maksimumtabamustega... :shock: Kogu meestekamp vaatas seda "imet" lausa näpp suus...ja hakkas valmistuma järjekordseks korduseksamiks! :VS
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas jorr »

On ka endal juhus olnud pealt näha,kui käisime tiirus laskmist tegemas ja sõber kukkus läbi.Kohal viibis ka keegi noorepoolne daam,kes naeris ja ütles sõbrale,et anna püss mulle(sileda kuulikatse) ja lasi maksimumi.Sõbral(meil mõlemal ehk), vajus suu lahti ja kauples siis,et lase minu eest ära,ma "natuuras" pärast tasun,kuid daam polnud kaubaga nõus,aint näitas sõbrale mõned laskenipid ette.Sai sõbergi siis oma laskekatse tehtud.Jah daamid,tähtis on tulemus,mitte inimese sugu.
noorus on ilus aeg
kormoran
Postitusi: 183
Liitunud: E Dets 11, 2006 10:01 pm

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas kormoran »

Meil oli jahimeeste kursusel 3 naist, üks sai maksimumi nii teoorias, kui ka laskmises.
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas AndresR »

Crissu kirjutas:kas sobib,et naine jahimeheks hakkab? olen juba mitmeid aastaid jahindusega seotud olnud ja näind kuidas kõik käib ja kui mul huvi on...kuidas mehed sellese suhtuvad kui naine jahimees on?olen muidu 22a. ja kavatsen teha algul lihtsalt jahieksami!

Mehed suhtuvad sellesse kindlasti positiivselt(miks ei peaks?).Kui oled omale sellise hobi valinud siis ei saa keegi kätt ette panna! Minugipärast:)
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas Teder »

Ka mina suhtun positiivselt. Parem oleks kui naisi rohkem.
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas annaliisa »

eks neid vaikselt juba tekib ja rohkem... :D kui huvi on, miks mitte (y)
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas andrus »

Väga positiivne nähtus.
jahismurf
Raud
Postitusi: 96
Liitunud: E Sept 15, 2008 12:36 pm

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas Raud »

Kindlasti sobib. Väga lahe kui naised ka selle alaga tegelevad. Mis piirkonnas sa jahil käima hakkad/käid?
Vasta