naine jahimeheks???

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Vasta
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas kaalikas »

Lumetydruk,Tallinna lähedal on koht olemas,panin privasse kontakti,kui oled endiselt huviline,anna märku!!!!!!!!
In fact You look like a shit!
vollifedja
Postitusi: 573
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas vollifedja »

Tere! Kuulge mehed-aitab ilkumisest, nägin "mehi" lasketiirus-mõni mees jäigi eksamit ümber laskma ja laskma. Mitte et ise mingi kibe käsi oleks olnud-ausalt tuli kursuste lõpus üllatusena, et ka laskmine on kohustuslik jahitunnistuse saamisel. IIal ei viitsiks VAIKSELT liinil ees seista ja pärast mõnitada saada, miks mööda panin ja veel seda liigset raskust pea 4 kg kaasas kanda. Seda püüdsin ka tiirus selgeks teha, aga võta näpust pandi mindki normi täis laskma. Mul tuli ka äkki "ilmutis"-tahan saada ja kohe jahimeheks. Mul lihtsam, jahiveri 100%sees(isa+vend), tean täpselt mis ja mida ja milleks.(ka et jaht pole lihtsalt metsas jalutamine...) mind sundisid mu koerd, kes tshempionitiitlite kinnitamiseks pidid jahikatseid sooritama. Kui Eesti nadid katsed tehtud käisime ka mujal ja oh üllatust-sai ka sooritatud.ja kui karmikas taks hakkas ka veest kõikke välja vedama sai ka veelinnu katse mujal sooritatud, oli aeg jahti "poisid"saata. kuna mu taksid esialgu vähemalt ,mehi ei kuulanud, pidin ise kaasa sumpama ja käske jagama. Ja vastu talve, kui selgus et ka jahiselts mind(õigemini mu ajavaid ja verejälge tegevaidkoeri) tahab-oligi kohe vaja kursusele.sest kui juba, siis juba.Arvel olen nagu et nii EKL jahikoerte töögrupis-mille "töö" soikkus, kui retriiverid oma katsed kinnitatud said-nii et igati õigustatud huvi ja samm. Igas tahes on mul pilet taskus, selts olemas ja enam-vähem igal nädalalõpul jahis.Seni läheb tõusujoones, nii endal ,sõbrantsil(kes sai ka nakatatud tänu ta enda jahikoerale) kui koertel. Tundub, et ka mehed on rahul, sest koerad töötavad, ja naised so meie-ei virise ja praevad maksa ka veel ära...(näis, millal nülgima lastakse?)
Ja blondil soovitaks alustada ka kas või jahikoerast, et siis läbi selle tuleks ettekujutus jahist ja muutuks ka jahimeestele vajalikuks(aju+verejälg)
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas annaliisa »

ei tea kas asi minus või mitte..aga jahikoerast küll alustada ei soovitaks.. koera vötmine ikka tösine samm ja jahikoer tahab kövasti tööd.. koera läbi jahti tundma öppida? no kindlasti võimalik ja kasulik ja seltsile ka hea, aga ei tea... ise veel koera küll ei võtaks... liiga suur vastutus ja vajab väga tösiselt tööd ja aega... ja veel nooremad inimesed,kes jahti alles avastavad. paari kuu pärast huvi kes teab kadunud ja mis siis saab? :V
Viimati muutis annaliisa, R Dets 05, 2008 11:13 am, muudetud 1 kord kokku.
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas TiitR »

vollifedja kirjutas:Tere! Kuulge mehed-aitab ilkumisest, nägin "mehi" lasketiirus-mõni mees jäigi eksamit ümber laskma ja laskma. Mitte et ise mingi kibe käsi oleks olnud-ausalt tuli kursuste lõpus üllatusena, et ka laskmine on kohustuslik jahitunnistuse saamisel. IIal ei viitsiks VAIKSELT liinil ees seista ja pärast mõnitada saada, miks mööda panin ja veel seda liigset raskust pea 4 kg kaasas kanda. Seda püüdsin ka tiirus selgeks teha, aga võta näpust pandi mindki normi täis laskma. Mul tuli ka äkki "ilmutis"-tahan saada ja kohe jahimeheks. Mul lihtsam, jahiveri 100%sees(isa+vend), tean täpselt mis ja mida ja milleks.(ka et jaht pole lihtsalt metsas jalutamine...) mind sundisid mu koerd, kes tshempionitiitlite kinnitamiseks pidid jahikatseid sooritama. Kui Eesti nadid katsed tehtud käisime ka mujal ja oh üllatust-sai ka sooritatud.ja kui karmikas taks hakkas ka veest kõikke välja vedama sai ka veelinnu katse mujal sooritatud, oli aeg jahti "poisid"saata. kuna mu taksid esialgu vähemalt ,mehi ei kuulanud, pidin ise kaasa sumpama ja käske jagama. Ja vastu talve, kui selgus et ka jahiselts mind(õigemini mu ajavaid ja verejälge tegevaidkoeri) tahab-oligi kohe vaja kursusele.sest kui juba, siis juba.Arvel olen nagu et nii EKL jahikoerte töögrupis-mille "töö" soikkus, kui retriiverid oma katsed kinnitatud said-nii et igati õigustatud huvi ja samm. Igas tahes on mul pilet taskus, selts olemas ja enam-vähem igal nädalalõpul jahis.Seni läheb tõusujoones, nii endal ,sõbrantsil(kes sai ka nakatatud tänu ta enda jahikoerale) kui koertel. Tundub, et ka mehed on rahul, sest koerad töötavad, ja naised so meie-ei virise ja praevad maksa ka veel ära...(näis, millal nülgima lastakse?)
Ja blondil soovitaks alustada ka kas või jahikoerast, et siis läbi selle tuleks ettekujutus jahist ja muutuks ka jahimeestele vajalikuks(aju+verejälg)
Et siis mis - kes - kus - kellega kuskil ilgub? :roll: ja üldse tundub su jutt kuidagi ainult koertele pühenduvat, aga meil siin teema Naine jahimeheks! :| ...Nii, et katsu olla ja loe teemad eelnevalt korralikult läbi :P
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas andrus »

Mina jõudsin alles peale 3 aastat selgusele milline jaht mulle kõige hingelähedasem on.Ja alustada kohe koeraga??? :VS Sry kui sul pole ei relva ega jahiluba veel vähem jahikogemusi,mina sind verejäljele või ajusse küll panna ei julgeks mis **** sust seal kasu on??Ja sellise tegelase saatmine koeraga metsa on lubamatu!!!
jahismurf
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas baddmann »

Mehed, võtke asja esialgu rahulikult. Kes Vollifedjast rohkem teada tahab, võib otsida Takside Klubi foorumist kasutaja "VolliRiho" postitusi, näete mis tädiga tegemist on, milline on tema suhtumine elusse, koertesse jms. Mina praegu kohe bänni andma ei hakka, aga hoian meie foorumis "vee hinna kontrolli all" :D

BM
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas duma »

andrus kirjutas:Mina jõudsin alles peale 3 aastat selgusele milline jaht mulle kõige hingelähedasem on.Ja alustada kohe koeraga??? :VS Sry kui sul pole ei relva ega jahiluba veel vähem jahikogemusi,mina sind verejäljele või ajusse küll panna ei julgeks mis **** sust seal kasu on??Ja sellise tegelase saatmine koeraga metsa on lubamatu!!!


verejäljele küll aga mix mitte ajusse? kõik noored ju alustavad minu meelest ajus mitte kytiliinil seistes.
jah võibolla laika/norrakaga ei ole seal midagi teha et koer hoiab kinni aga pole relva et loom ära kutsuda aga mittepeatava koeraga ma ei näe kyll mingisugust probleemi mix ei võiks alustada ajust?
duo on parem
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas aivar00 »

Tsiteerin TiitR:
Et siis mis - kes - kus - kellega kuskil ilgub? :roll: ja üldse tundub su jutt kuidagi ainult koertele pühenduvat, aga meil siin teema Naine jahimeheks! :| ...Nii, et katsu olla ja loe teemad eelnevalt korralikult läbi :P

Võta ikka enne enda silmist palk välja (sama teema all) ja siis hakka teistele pinda näitama :lol:

Meie selts korraldab spetsiaalse jahipäeva naistele-lastele. See saanud juba igaaastaseks traditsiooniks. Jahti tulevad nii naised kui ka lapsed. Käivad palju jõuavad ja viitsivad. Osavõtt päris aktiivne olnud, kuid "jahimeheks" pole nendest keegi hakanud- ütlevad, et keegi peab kodu ka soojas hoidma kui mees metsas on. Eks naljaga pooleks see ütlemine on, kuid selles on ka tõetera sees.
Muidugi kui arvestada tänapäevase elurütmiga, siis ole sa naine või mees- metsas liikumine on meeldiv enamusele. Ja kodu hoiab soojana enamjaolt keskküte. Seepärast mina ei näe ühtegi takistust selles, kui naine hakkab jahimeheks. Meil on ka üks jahimehe naine- armastab käia samuti lihtsalt ajus, et liikuda saaks. Kas oma laikaga koos või üksi. Nooruses harrastas ka laskesporti, käsi siiani päris täpne, kuid jahimeheks hakata ei soovi. Muidugist tal lisaks mehele ka noorem poeg jahimees- ütleb, et lihtsalt ei soovi ja kõik.
ikka lõbusalt
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas andrus »

duma kirjutas:
andrus kirjutas:Mina jõudsin alles peale 3 aastat selgusele milline jaht mulle kõige hingelähedasem on.Ja alustada kohe koeraga??? :VS Sry kui sul pole ei relva ega jahiluba veel vähem jahikogemusi,mina sind verejäljele või ajusse küll panna ei julgeks mis **** sust seal kasu on??Ja sellise tegelase saatmine koeraga metsa on lubamatu!!!


verejäljele küll aga mix mitte ajusse? kõik noored ju alustavad minu meelest ajus mitte kytiliinil seistes.
jah võibolla laika/norrakaga ei ole seal midagi teha et koer hoiab kinni aga pole relva et loom ära kutsuda aga mittepeatava koeraga ma ei näe kyll mingisugust probleemi mix ei võiks alustada ajust?


Kährikut hoiab taks eduliselt paigal ja mis siis saab kui see juhtub vahid lolli näoga pealt ja keerad sellega terve jahi p.....
jahismurf
krissu
Postitusi: 43
Liitunud: E Okt 20, 2008 6:35 pm

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas krissu »

Üldiselt oli ka minul selline mõttelend, et tahan laikat ja jahti minna temaga. Laika on imponeerinud sellest ajast saati, kui isa jahis käis ja rääkis, kui head ajajad ja peatajad koerad nad ikka on. Oli ka tema helesinine unistus see loom endale soetada, unistuseks see aga jäigi... Siis aga hakkasin kah mõtlema, et mis siis saab, kui üksinda ajades mu koerad kellegi kinni peavad ja nii läheduses, et kohe kohale jõuda ühtegi relvakandjat ei ole. Samamoodi, vahiksin mõtetult ju. Kahtlemata on jahiloaga ajajast, kellel nii relv, kui koerad rohkem abi, kui inimesest, kellel on ainult koerad ja selle tõttu peab kellegagi koos käima. Või mis?
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas Olgerd »

andrus kirjutas:
duma kirjutas:
andrus kirjutas:Mina jõudsin alles peale 3 aastat selgusele milline jaht mulle kõige hingelähedasem on.Ja alustada kohe koeraga??? :VS Sry kui sul pole ei relva ega jahiluba veel vähem jahikogemusi,mina sind verejäljele või ajusse küll panna ei julgeks mis **** sust seal kasu on??Ja sellise tegelase saatmine koeraga metsa on lubamatu!!!


verejäljele küll aga mix mitte ajusse? kõik noored ju alustavad minu meelest ajus mitte kytiliinil seistes.
jah võibolla laika/norrakaga ei ole seal midagi teha et koer hoiab kinni aga pole relva et loom ära kutsuda aga mittepeatava koeraga ma ei näe kyll mingisugust probleemi mix ei võiks alustada ajust?


Kährikut hoiab taks eduliselt paigal ja mis siis saab kui see juhtub vahid lolli näoga pealt ja keerad sellega terve jahi p.....
Miks peaks lolli näoga pealt keegi vaatama sellele, ei saanud küll aru hetkel Andrusest, kui kährik ees siis asi väga lihtne isegi, kui oled ilma relvata ja kui koer veel looma kindlalt koha peal hoiab, siis eriti kerge, vahest see, et kährik tiirutab koeraga soos 35 minutit ja ajad nagu loll taga, et koera kätte saada siis võibolla keerad jahi tuksi. :VS
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas Eraser »

andrus kirjutas:
duma kirjutas:
andrus kirjutas:Mina jõudsin alles peale 3 aastat selgusele milline jaht mulle kõige hingelähedasem on.Ja alustada kohe koeraga??? :VS Sry kui sul pole ei relva ega jahiluba veel vähem jahikogemusi,mina sind verejäljele või ajusse küll panna ei julgeks mis **** sust seal kasu on??Ja sellise tegelase saatmine koeraga metsa on lubamatu!!!


verejäljele küll aga mix mitte ajusse? kõik noored ju alustavad minu meelest ajus mitte kytiliinil seistes.
jah võibolla laika/norrakaga ei ole seal midagi teha et koer hoiab kinni aga pole relva et loom ära kutsuda aga mittepeatava koeraga ma ei näe kyll mingisugust probleemi mix ei võiks alustada ajust?


Kährikut hoiab taks eduliselt paigal ja mis siis saab kui see juhtub vahid lolli näoga pealt ja keerad sellega terve jahi p.....


Kui jahiluba olemas võid ju ka kähriku ära kutsuda, selleks pole ju relva tarvis.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas TiitR »

verejäljele küll aga mix mitte ajusse? kõik noored ju alustavad minu meelest ajus mitte kytiliinil seistes.
jah võibolla laika/norrakaga ei ole seal midagi teha et koer hoiab kinni aga pole relva et loom ära kutsuda aga mittepeatava koeraga ma ei näe kyll mingisugust probleemi mix ei võiks alustada ajust?[/quote]

Kährikut hoiab taks eduliselt paigal ja mis siis saab kui see juhtub vahid lolli näoga pealt ja keerad sellega terve jahi p.....[/quote]

Kui jahiluba olemas võid ju ka kähriku ära kutsuda, selleks pole ju relva tarvis.[/quote]No olgerd, sa peaks ju hästi teadma kuidas kährik ilma relvata ära kutsuda :D ...sai ta sellega vägagi hästi hakkama (y) .
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas Olgerd »

Ütleme nii, et mingi kunst see küll pole ja urujahi käigus ka neid küll ära kutsutud.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: naine jahimeheks???

Postitus Postitas rajaleidja »

Olgerd kirjutas: vahest see, et kährik tiirutab koeraga soos 35 minutit ja ajad nagu loll taga, et koera kätte saada siis võibolla keerad jahi tuksi. :VS

OT: Pole veel sellist asja kohanud, et kährik koera eest pool tundi mööda metsa eest ära jookseks :roll: Aga see selleks. teemaks siiski see, kas koeraga tasub metsa minna, kui omal jahipabereid ei ole. Niipalju, kui mina tean, siis igal pool on ikka rohkem ajajaid, kui üks(kuigi olen juhtunud ka ise üksinda ajama). Kui kellelgi on koer olemas ja tahab teda metsas tööl rakendada, siis milles küsimus. Saab ju koos teise ajajaga metsas liikuda, et juhul kui koer mõnda looma kinni hoiab, siis läheb kutsub ise ära.
Vasta