Kus saab õppida jahindust?!

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
SoooFast
Postitusi: 13
Liitunud: P Apr 27, 2008 1:24 pm

Kus saab õppida jahindust?!

Postitus Postitas SoooFast »

Selline lugu on, et olen läbinud selle jahikoolituse ja paberid käes aga kuna lõpetasin gümnaasiumi, siis sooviks minna edasi õppima...Nimelt küsimus siis järgmine: Kas te teate kus(Eestis või välismaal) saab õppida jahindust?!
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Kus saab õppida jahindust?!

Postitus Postitas wsm »

Mul tuttav õppis jahindust Omski ülikoolis Siberis Venemaal ja minu teada selleks hea koht, sest seal kliima vastav ja loomad ka kohapeal olemas. Kui sul konkreetne huvi, siis võin sind temaga kokku viia.
SoooFast
Postitusi: 13
Liitunud: P Apr 27, 2008 1:24 pm

Re: Kus saab õppida jahindust?!

Postitus Postitas SoooFast »

wsm kirjutas:Mul tuttav õppis jahindust Omski ülikoolis Siberis Venemaal ja minu teada selleks hea koht, sest seal kliima vastav ja loomad ka kohapeal olemas. Kui sul konkreetne huvi, siis võin sind temaga kokku viia.


E-mail võiksite küll anad jah...
Siis saaks täpsemalt uurida kuidas see õppimine seal käib...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Kus saab õppida jahindust?!

Postitus Postitas jorr »

Minu teada on sommidel selline pets koolitus olemas,ka keegi eesti mees tegi asja läbi,aint keelt on vaja osata.Kas möödunud või ülemöödunud aasta ta ka kirjutas ajakirjas "E-Jahimees" sellest pikemalt.
noorus on ilus aeg
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Kus saab õppida jahindust?!

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

See mees on Rain Hirv, päris heade teadmistega spetsialist, tal jäi Soomes vist ainult lõpueksam tegemata. Tulihingeline jahimees!
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Kus saab õppida jahindust?!

Postitus Postitas Sarvik »

Kaupo Kindsigo kirjutas:See mees on Rain Hirv, päris heade teadmistega spetsialist, tal jäi Soomes vist ainult lõpueksam tegemata. Tulihingeline jahimees!


....kahtlustan et tal lihtsalt meeldib soomes aegajalt käija....:)....mitte seda et teadmistest on puudus....ex ta kunagi selle viimase eksami ikka ka ära teeb...irw
kärbes kirbule!
SoooFast
Postitusi: 13
Liitunud: P Apr 27, 2008 1:24 pm

Re: Kus saab õppida jahindust?!

Postitus Postitas SoooFast »

Heheh:D
Kellele siis ei meelidks Soomes jahil ja niisama puhkamas käia?!:D
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Kus saab õppida jahindust?!

Postitus Postitas jorr »

No jahinduse õppimine soomes pole lihtsalt seal jahil käimine,see tahab esiteks keeleoskust ja ka tugevat tervist.Nagu ajakirjast lugeda võis,siis võttis mees mitme päeva varustuse kaasa ja tegi kõnnumaal ka vastavalt mitmepäevase matka läbi.Püss ja laskemoon muidugi samuti seljas.See pole mitte meie moodi jahil käimine,et sõidad autoga sihiotsa ja siis paarsada m jalutad püssiga ringi.
noorus on ilus aeg
rait156
Postitusi: 22
Liitunud: P Juun 12, 2005 9:36 pm

Re: Kus saab õppida jahindust?!

Postitus Postitas rait156 »

kas keegi teab ka sellist kohta kus ilma soome keeleta õppida saab, sest seda keelt mette ei oska
Jahimees pole niisama mees!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Kus saab õppida jahindust?!

Postitus Postitas baddmann »

rait156 kirjutas:kas keegi teab ka sellist kohta kus ilma soome keeleta õppida saab, sest seda keelt mette ei oska


Ma julgeks loota, et Venemaal Omskis saab ilma soome keeleta küll hakkama :D

BM
rait156
Postitusi: 22
Liitunud: P Juun 12, 2005 9:36 pm

Re: Kus saab õppida jahindust?!

Postitus Postitas rait156 »

venemaal ka jah aga eks seal vist asi venekeelne ja ka see keel pole suus
Jahimees pole niisama mees!
Kasutaja avatar
kaarelj
Postitusi: 70
Liitunud: E Dets 22, 2008 9:32 pm

Re: Kus saab õppida jahindust?!

Postitus Postitas kaarelj »

No aga, kui tahad õppida siis õpi kõigepealt keel ära ;) Sa ju ei peagi keeleteadlane olema, alguses suhtlustasandil ja ülejäänu tuleb ise. Täitsa nullist ka võimalik(ise kogenud---tööl olles siis ) aga ei kujuta seda ette kui vaja õppima hakata :D

Aga kas mitte Luual polnud mingisugust õpet jahinduse poole pealt??

`Tegelikult tyleb meelde üks vahetusõpilane saksamaalt kes kunagi minuga ühes koolis käis, minuarust oli ta keeleoskus alguses null, kuu ajaga juba purssis ja poole aastaga oli keel piisavalt suus, et tundides eesti keeles aru saada ja kaasa rääkida, muidugi aksent oli tugev.
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Kus saab õppida jahindust?!

Postitus Postitas Metslane »

Jahindus ikkagi seotud bioloogiaga, et algatuseks seda õppima minna. EJ kirjutas ka millalgi, et plaanis on hakata TLÜs välja andma jahinduse spetsialiseerumisega biolooge. Millal see aga juhtub, see teine asi.
Aim small, miss small!
rait156
Postitusi: 22
Liitunud: P Juun 12, 2005 9:36 pm

Re: Kus saab õppida jahindust?!

Postitus Postitas rait156 »

eks peab seda asja uurima hakkama siis kuskiltpoolt, aga aitäh neile kes nõu oskasid anda
Jahimees pole niisama mees!
SoooFast
Postitusi: 13
Liitunud: P Apr 27, 2008 1:24 pm

Re: Kus saab õppida jahindust?!

Postitus Postitas SoooFast »

Aastatd on mööda läinud ja pole seda jahinduse õppimise ideed maha matnd. Ehk oskab keegi nüüd anda nõu selle asja kohta?!
Vasta