kus saab nahkasid parkida

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
reims
Postitusi: 7
Liitunud: P Juul 27, 2008 3:17 pm

kus saab nahkasid parkida

Postitus Postitas reims »

Mure selline: plaan on kopraid jahtida, mida pärast nahaga teha, kus saab parkida lasta? Ühesõnaga noor ja roheline.
Üsna algaja jahimees.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: kus saab nahkasid parkida

Postitus Postitas baddmann »

Otsi, otsi...
reims
Postitusi: 7
Liitunud: P Juul 27, 2008 3:17 pm

Re: kus saab nahkasid parkida

Postitus Postitas reims »

baddmann kirjutas:Otsi, otsi...

aitäh väga julgustav
Üsna algaja jahimees.
tiondrip

Re: kus saab nahkasid parkida

Postitus Postitas tiondrip »

http://www.parkal.ee on abiks ise täna viisin sinna. Hinnakiri kodulehel üleval nii et vaata sinna, samas siin foorumis otsingusse parkal sisestada ja tuleb nii mõnigi link veel välja.
Seda et tulevikus tahavad ka jahimeestelt toornahku kokku ostma hakata öeldi et hinnaks tuleb ligikaudu 200 eek aga see pidavat tuleviku muusika olema
reims
Postitusi: 7
Liitunud: P Juul 27, 2008 3:17 pm

Re: kus saab nahkasid parkida

Postitus Postitas reims »

Mis olekus sinna kõige parem on nahkasid viia?
Üsna algaja jahimees.
tiondrip

Re: kus saab nahkasid parkida

Postitus Postitas tiondrip »

nu meil olid soolatud - viisin koos ühe sõbraga tal oli 2 mul 1.
Ainult saba ja küüniseid külge ei saand jätta, sabal pidid soomused maha tulema :(
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: kus saab nahkasid parkida

Postitus Postitas sooviku »

Reims,loe palun Parkali kodulehte,saad kõik teada!Kui sa ikka oskad juba lugeda :? .
Naine võib olla,koer peab olema!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: kus saab nahkasid parkida

Postitus Postitas baddmann »

reims kirjutas:Mis olekus sinna kõige parem on nahkasid viia?


Väga mitme otsaga küsimus tegelikult....ma pakuks, et kõige mõistlikum on sinna nahkasid viia kaines olekus :D

BM
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: kus saab nahkasid parkida

Postitus Postitas jorr »

See 200eeku nahk, ehk minu arvates,kokkuostja reklaamiks kirja pannud.Seda ei maksta mitte iga naha eest,vaid on ikka maksimum ja selleks peab ka ilus nahk olema aga neid ilusaid nahku ehk mõned aint.Eks kokkuostja taha ka suurt kasu saada vahelt.
Muide,parkimine on tõesti erinev ja just igas töökojas oma hind.Aga selleks,et pargitav nahk oleks pärast parkimist ilus,tuleb teada ka naha nülgimisest ja kuivatamisest mõndagi.Jaama Aare sellest ühes jahiajakirjas "Eesti Jahimees" pikemalt rääkinud küll ja kuna tema tunnustatud taksitermist,siis nõuanne on minu arvates igati asjalik.
noorus on ilus aeg
reims
Postitusi: 7
Liitunud: P Juul 27, 2008 3:17 pm

Re: kus saab nahkasid parkida

Postitus Postitas reims »

baddmann kirjutas:
reims kirjutas:Mis olekus sinna kõige parem on nahkasid viia?


Väga mitme otsaga küsimus tegelikult....ma pakuks, et kõige mõistlikum on sinna nahkasid viia kaines olekus :D

BM

väga rumal minust, aga millised need teised otsad on? ....tegelikult ära parem näe vaeva.
Üsna algaja jahimees.
plarakas
Postitusi: 14
Liitunud: R Nov 07, 2008 3:38 pm

Re: kus saab nahkasid parkida

Postitus Postitas plarakas »

Ei hakka uut teemat tegema aga oleks küsimus et kas keegi teab kes mao naha oleks nõus ära parkima.
52 30 397
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: kus saab nahkasid parkida

Postitus Postitas jorr »

Krt teab,ise lugesin jahiulukite nimekirja kaks korda läbi (üks kord isegi tagurpidi)aga madu sealt ei leidnud,pealegi pidid meie roomajad range kaitse all olema,nii-et,tegu siis väljamaa maoga ja need parkalid tahtsid ikka ametlikult parkides mingit paberit ka näha.See vist äärmuslik küsimus või meeste seaduslikkuse kontroll?
noorus on ilus aeg
plarakas
Postitusi: 14
Liitunud: R Nov 07, 2008 3:38 pm

Re: kus saab nahkasid parkida

Postitus Postitas plarakas »

jorr kirjutas:Krt teab,ise lugesin jahiulukite nimekirja kaks korda läbi (üks kord isegi tagurpidi)aga madu sealt ei leidnud,pealegi pidid meie roomajad range kaitse all olema,nii-et,tegu siis väljamaa maoga ja need parkalid tahtsid ikka ametlikult parkides mingit paberit ka näha.See vist äärmuslik küsimus või meeste seaduslikkuse kontroll?


Ei ole mina miski seadusesilm. Tegemist on igati legaalse loomaga keda peetud lemmikuna ja kuna loom lõppetas oma maise teekonna siis nüüd oleks huvi naha säilitamisest kui õppematerjaal :).
Ise olen läbi helistanud päris paljud kohad kes sellesuguse parkimise äriga tegelevad aga siiani tulutult. Kui kellegil on mõni kodune naha töötleja siis oleks nõus selle naha proovimiseks andma et äkki õnnestub.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: kus saab nahkasid parkida

Postitus Postitas jorr »

Arvan,et selle murega pead taksitermiste kiusama.Endal aukartus "lõunamaa" mehe Jaama Aare vastu sellises küsimuses.Aga neid mehi(taksitermiste) on ka Tartus,kuigi ei oska arvata,et kus ise asud?
noorus on ilus aeg
jagwelt
Postitusi: 233
Liitunud: R Nov 30, 2007 11:48 pm

Re: kus saab nahkasid parkida

Postitus Postitas jagwelt »

Meil on olemas kodune nahaparkija. Koprad, rebased,nugised, kährikud, kitsed, ja isegi präegu on tal üks väike karu tegemisel a kas ta madu teeb? Võin juu uurida. :roll:
Parem puhtalt mööda kui sitalt pihta...
Vasta