Koprajaht püünisega

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Koprajaht püünisega

Postitus Postitas puugi »

linnukütt kirjutas:Huvitav kaasus. Tsiteerin jahieeskirja paragrahv 6 lõike 1 punkti 10.
"(1) jahiohutuse tagamiseks on keelatud:
10. paigaldada püüniseid nii, et nad oleksid ohtlikud teistele loomadele ja inimestele"


Loodame, et jääb nii, et KKA registreerib lihtsalt juhu. Kohustust teatamiseks ju pole. Saarmas on III kaitsekategooria staatust omav loom, kelle surnuna leidmisest pole isegi KKA-le vaja märku anda (vt LKS § 63. Surnuna leitud kaitsealune loom.). Jahiseadus ega jahieeskiri ei näe ette teatamiskohustust, kui saarmas või haug satub kopraraudadesse. Saarmas on koprapüünise suhtes teine loom ja kui raudu jäi, siis oli püünis ohtlikult teistele loomadele paigaldatud. Inimese ohutust on võimalik tagada, kuidas rauapüügil teiste loomade ohutust 100% tagada, seda tuleks küsida eeskirja koostajatelt. Loogiliselt mõtlev inimene saab aru, et püünisrauaga püüdes teistele loomadele ohutust tagada pole paljudel juhtudel võimalik. Hiir ja pasknäär ka loomad, kes raudu võivad sattuda.

Mul on ka kahel korral saarmas kopraraudadesse jäänud.
Mõlemal korral teatasin KKA-sse.Esimesel korral küsiti looma andmed kah.Tänavu öeldi,et kui kopraraudades hukkus pole teavitada vaja-kandsin välkeuluki loale kobraste kõrvale.
Aga kui koerad kunagi ühe kinni püüdsid olin üldse vait(augud tehti sisse)Oli põdrajahis veekogust kaugel rändamas.
Nii,et kogemata raudadesse sattunud loom tuleb lihtsalt väikeuluki tuusikusse kirja panna!
Vasta