Mauser K98

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Vasta
Muhulane
Postitusi: 4
Liitunud: K Aug 20, 2008 10:29 pm

Mauser K98

Postitus Postitas Muhulane »

Tere
K98 kas sellele on laskemoona müüa ja mis nime all( sako , norma) ? ega eriti ei tea sellest relvast midagi aga oleks soov seda soetada kunagi.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Mauser K98

Postitus Postitas aivar00 »

Mis kaliibrist jutt on? Kumba püssi sa siis kiibitsed-kas Mauserit või Wintsesterit?
ikka lõbusalt
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Mauser K98

Postitus Postitas peepk »

Vaata muhulane teil sektsioonis mees kes Vepriga jahil käib,tema käest küsi milline relv ja milleks,tean meest soovitada sulle nõuandjaks sest ta mu hea sõber.Mul omal see 98 aga metsas ei käi sest raud kulund ja uut pole saada kah.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Mauser K98

Postitus Postitas duv »

Kui tegemist Mauser mudel 98-ga ehk saksa vint, siis 8x57IS ja mitte segi ajada tähistusega IRS, mis randiga. Enamik padruni tootjaid valmistab.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Mauser K98

Postitus Postitas duv »

Vabandan! Teemas selgelt öeldud, et Mauser, see aivar00 jutt ajas lihtselt segadusse. Relv minu hinnangul jahis täiesti kasutatav, üks väheseid poltlukuga relvi, mille lööknõela lukustav kaitseriiv tagab igakülgse ohutuse ja võimaldab varitsuses peaaegu hääletult vahetada padrunit. Laskemoona valik kahjuks meil kesine, eriti täismantlite osas.
Muhulane
Postitusi: 4
Liitunud: K Aug 20, 2008 10:29 pm

Re: Mauser K98

Postitus Postitas Muhulane »

kas seda relva veel toodetakse K98 ?
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Mauser K98

Postitus Postitas peepk »

Jah tehakse ja nii pika kui lühikese rauaga ja täis originaalid,pista või tääk külge,olen saksas poes neid näppinud.Aga seda lukusüsteemi kasutavad paljud relvatootjad kui ühte parimat mis iial loodud.Auriga keskuse uues püssipoes küsi Frankonia kataloogi lapata,seal pildid ja hinnad ja toovad ära kah kui huvi,ise arvan et neilt kunagi uue raua tellin kui rikkamaks saan.
Vasta