Lõhn

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
jahipyss
Postitusi: 97
Liitunud: T Mai 13, 2008 1:37 pm

Lõhn

Postitus Postitas jahipyss »

:lol:
Viimati muutis jahipyss, E Veebr 10, 2014 12:24 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Lõhn

Postitus Postitas TiitR »

jahipyss kirjutas:Loomad ju tunnevad inimese lõhna väga hästi. Kas ainuke võimalus ongi lihtsalt tuule suunda jälgida ja eeldatavast loomade suunast allatuult olla (ka kohapeal varitsemisel) või kasutatakse ka mingeid muid nippe, et takistada enda lõhna loomadeni jõudmist?
Mainin ka ära, et ma ei ole jahimees, soov on metsloomi pildistada.
Kuidas ja millal võiks õnnestuda koprale lähedale saada (on tamm ja on näha tegutsemise jälgi), praegusel aastaajal vist mitte eriti hästi?

Nimi on sul ka vastav, see oleks võinud vabalt ka "Fotoaparaat" olla :mrgreen: ..Aga üks lõhnablokaatoreid on kindlasti ka vastav riietus. Paljudel tänapäeva jahiriietel on kandja enda lõhna blokeerimise süsteem välja töötatud ja toimib hästi (y)
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Lõhn

Postitus Postitas aivar00 »

Loomulikult veel üks inimese "lõhnablokaator" oli väga hästi tehtud filmis "Jaht vene moodi". Et kulti mitte peletada tuli toda lahtistele kehaosadele (s.o. näole) peale määrida. (y)
Koostiseks olid vist kui õieti mäletan männi okkad ja metssea fekaalid :lol:
ikka lõbusalt
tiondrip

Re: Lõhn

Postitus Postitas tiondrip »

jahipyss kirjutas:Kuidas ja millal võiks õnnestuda koprale lähedale saada (on tamm ja on näha tegutsemise jälgi), praegusel aastaajal vist mitte eriti hästi?

arvan, et pead kevadet ootama ehk siis seda kui päevad pikemaks lähevad, sest minu arusaama järgi tuleb ta välja enne hämarat ja rohkem võimalusi talle fotokaga pihta saada on vast pesakuhila läheduses. Ise sain eelmine kevad esimese pildi aga hommikul, see oli vahetult pärast jahi lõppu seega ehk on see aeg orientiiriks kõige parem, kuid ilmselt oskab siin keegi vastuargumente tuua kuna mul suht lühike kogemus kobrastega. Seda olen täheldanud, et kellaaegadest peab ta küll kinni ( kui näed täna õhtul teda kella 17 paiku ja fotokat pole, siis võid üldjuhul minna järgmisel päeval samasse kohta samal ajal ja sa ei pea kahetsema (y) ). Vähemalt minul on olnud sellised tähelepanekud ja ei pretendeeri sellele et see muidugi aiuõige peaks olema.
jahipyss
Postitusi: 97
Liitunud: T Mai 13, 2008 1:37 pm

Re: Lõhn

Postitus Postitas jahipyss »

:lol:
Viimati muutis jahipyss, E Veebr 10, 2014 12:24 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Lõhn

Postitus Postitas Olgerd »

Kuhilat ei pruugi üldse olla, kui on kõrged kaldad. Kõrgete kallaste puhul elavad nad urgudes. Kobras suure külmaga ei liigu, kui aga natuke sooja teeb, siis on kohe värsket liikumist täheldada. Soovitan passida, kuskil toitumis radade juures või kuskil kalda lähedal, kus on näha, et on käidud ja jää sisse auk rammitud. Kobras on üsnagi ettevaatlik loom, kõige parem aeg passimiseks ongi vist kevadel, kui neil on jooksukas ja siis on nad rohkem aktiivsemad ning julgemad.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Lõhn

Postitus Postitas jorr »

Üks asi mida võid teha,kui tahad kobrast filmile saada on selline kerge pukk kuhugi koprauru või ka pesa juurte,kuigi minu tähelepaneku järgi on kopral kahte sorti kuhilaid.Üks muidugi pesakuhil ja teine toidukuhil,kus pesa all polegi vaid aint käik läheb maa ja vee alt ligi.Et olen ise laisavõitu koprapassija,siis tegin just koprapesakuhila juurte puu otsa väikse redeliste ja sealt ikka juba mitu koprast ära võtnud.Kuid siingi oma viga,suvel tuleb need ettekasvavad oksad ja pajuvõserik maha toksida ja hein alla lüüa,muidu ei näe looma liikumist.Tegemist muidugi kraavikaldal oleva pesaga kus puud ligidal(kased).
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Marekp
Postitusi: 172
Liitunud: L Sept 06, 2008 6:40 pm

Re: Lõhn

Postitus Postitas Marekp »

Siin väike valik inimlôhna peitmiseks môeldud "lôhnasid", seda rebase uriini olen ühes eesti jahipoes müügil näinud. Iseasi kuidas koprale see rebase uriini lôhn meeldib :lol: .
Lôhna vahvlid seepärast vast etemad, et lôhnavalik on laiem ja ei ole nii spetsiifiline.
jahipyss
Postitusi: 97
Liitunud: T Mai 13, 2008 1:37 pm

Re: Lõhn

Postitus Postitas jahipyss »

:lol:
Viimati muutis jahipyss, E Veebr 10, 2014 12:23 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Lõhn

Postitus Postitas raindrenkhan »

Kõige parem aeg kobrast näha ja pilti teha on märts. Kevadine soe päike paistmb ja siis tulevad valges ka välja. Praegu hea jää ja siis asjatavad seal jää peal. Siis saab kuhilikudele ka ligi minna. Kuhiliku või siis urgude äärde tekitavad augud kus välja käivad. Seal lähedal saab neid jälgida :M :D
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
jahipyss
Postitusi: 97
Liitunud: T Mai 13, 2008 1:37 pm

Re: Lõhn

Postitus Postitas jahipyss »

:lol:
Viimati muutis jahipyss, E Veebr 10, 2014 12:24 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Lõhn

Postitus Postitas raindrenkhan »

Need augud võivad olla varem väljas käimise aegu. Sula ajal näiteks. Aga ma usun küll et head kaadrid võid saada :D
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Lõhn

Postitus Postitas Anti »

jahipyss kirjutas:Auke on küll jah üsna palju. Tundub et mõned on juba vanad, mida enam ei kasuta vist, aga on ka natuke värskema olemisega auke.
Jätan siis meelde ja järgmisel kuul hakkan tihedamalt ja pikemalt passimas käima. Vähemalt ühe normaalse koprapildi tahaks küll kätte saada. :M


Mul sunik ujub päeval siin juba. Tahab jõe äärse pajupõõsa juurde saada, aga äär jääs ja kui üritas jääle saada, siis vajus koguaeg läbi. Nüüd seal sukeldub ja mässab, ilmselt üritab läbi jää auku saada. Eile nt terve päeva, kella 10st hommikul, kuni õhtuni välja. Endal pole viitsimist olnud teda sinna pildistama minna, olen piirdunud binoklist vaatamisega. Saarmad ka igapäevased külalised. Endal fotokas ka kehva suumiga, siis ei tule piltidest midagi erilist välja.

Kord pimedaga oli üks kobras väljas. Sulailm, istus kalda peal ja näris oma oksa. Mõtlesin,et lähen vaatan, kaugele ta laseb mind. Tuul oli kopra poolt üritasin siis omaarust vaikselt astuda,maad vast oma 20 meetrit minna, aga lumi tegi ikka päris kõva krõbinat iga sammuga. Kobras ikka rahulikult istub ja närib. Kui närimise pooleli jättis, siis ka mina seisin. Hakkas närima, astusin jälle edasi. Sain talle nõnda mingi 4-5m peale. Vaatasin natuke ja astusin sealt siis täiesti suvalt ära tulema ja kobras jäi ikka sinna, ei hirmutanud minu seal viibimine teda üldse. Tegemist oli siis noore kopraga.

Lisaks seda, et tegemist jõega, kus jahti neile ei käi keegi pidamas.
http://beta.album.ee/antilaht
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Lõhn

Postitus Postitas Feen »

Kopra parim liikumisaeg võib kõikuda. Aprilli esimene pool võib olla palju parem kui märtsi lõpp. Seda saab jooksvalt vaadata. Kui vesi sulab, jää kohati valla läheb, siis on teda lihtsam leida ka. Nt, Tartu-viljandi mnt, Ulila sild. Kevadel liigub seal (kui soodsad olud) kobrast peaegu 24 h-d. Igasuguseid tingimusi pildistamiseks... küll on keeruline saada sellist head pilti. Niisama ujuv loom ei anna hea pildi mõõtu välja. hetkel paras aeg otsida välja pesakohad, vaadata kohad kus kohast pääseb ligi ka sulaga (enamasti siiski ka pärast esimesi suuri sulasid maa külminud ja elupaikadele ligipääs ka parem). Tasub vaadata ka seda, kus kohast kobras välja võiks käia ning mis kohal oleks hea oodata ja kus kohast saaks koprast huvitavat pilti. Lõhna pärast ära suurt muretse, aga pesakuhja pealne pole just see koht, mille peal istumise kobras hea meelega välja tuleks (kuigi, juhtub nii mõnigi kord).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Lõhn

Postitus Postitas Sarvik »

lõhn on tegelikult huvitav teema....

kõik kiskjad püüavad instinktiivselt omaenda lõhna varjata püherdades raipes, sõnnikus või kusiganes...aafrika kiskjaliste parim odekolonn on elevandisõnnik....esiteks teda on palju ja teiseks elevant on enamusele saakloomade jaoks neutraalne elukas...
ka minu taksi püherdaks ....kui saaks/lastaks.... iga päev sisikonnajäätmetes....aegajalt ma ikka naise käest jälle kuulen kes ma olen...:)

ja tegelikult on huvitav et suurim kiskja ...inimene ...on oma lõhnapeitmises mitteusin....ju me oleme ülbeks ikka ka läinud....

siin meenub mulle üks vana jahikaaslane kes oma tolleaegselt ametilt oli suurfarmi brigadir/juhataja.....nimelt jahil käis ta alati oma suht kulunud/koledate/sõnnikuste laudariietega väites et see tema "õnnebuhvaika" on....tõesti suht sageli talle loom välja tuli ....mees oli muidugi ise ka vinge ja hingega jahimees.......aga eks see tema "õnn" ikka haises ka.....:) :) :)
kärbes kirbule!
Vasta