Relvaeksam

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
hadas
Postitusi: 6
Liitunud: T Mär 24, 2009 12:07 pm

Relvaeksam

Postitus Postitas hadas »

Väga vabanda,et selle teema siin jälle uuesti püstitasin,aga vaatasin,et need teised teemad kõik väga vanad! Seega mure mul selline,et tulemas on mul relvaeksam ja seda informatsiooni mida annab riigiteataja ja vajan relva 5 on palju,siis äkki keegi on värskelt teinud just eksami ja oskab anda mõningaid näpunäiteid millistele asjadele suuremat rõhku panna. Ja äkki kellegil veel meeleski mida seal küsiti! Endal plaan Pärnu eksamit tegema minna!

Ette tänades
hädaline
kalamees :)
Postitusi: 191
Liitunud: K Juun 21, 2006 11:26 am

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas kalamees :) »

Kindlasti esmaabi, tsiviilkäibes keelatud/lubatud relvad, kui palju/mida ja kuidas võib kodus hoida (laskemoon, relvad, muud vidinad), hädakaitse ja hädaseisund tee ka endale kindlasti selgeks... ja kindlasti loe värske relvaseadus mitu korda läbi! Vajan relva 5´st saad ainult esmaabi asju - seadus seal aegunud ning osad numbrid seal valed.
Edu
julged teha, julge ka vastutada...
Kasutaja avatar
zavi
Postitusi: 46
Liitunud: N Okt 02, 2008 5:19 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas zavi »

Sai ka hiljuti käidud. Tartus vähemalt oli välja jäetud hädakaitse ja -seisundi teema. Varematest aegadest kuulnud , et see üks põhilisi komistuskive.Kuna pileteid üle ühe siis ega täpsemaid komentaare ei oska jagada. Kui relvaseaduse need osad mis käivad tsiviilrelvade kohta selgeks teha siis peaks läbi saama.Relvatundmisel tasuks selgeks teha kaliibrid . Aga eks piirkonniti ole need eksamid erinevad.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas TiitR »

Lisaksin zavi jutule veel, et lisaks kaliibrite selgeks tegemisele, tuleks üle vaadata jahipüssi olulisemad osad (ja ned ka ära tunda), samuti ntx. kuidas toimub ilma kukkedeta püssil vinnastamine :D (minul olid sellised uuringud). Lisaks jahipüssile tegin mina relvatundmise ka veel Makarov püstolile (pidavat kuskile kirja minema ja kui kunagi püstoli omamise soov, siis seda osa enam teha ei tule).
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas duma »

Minu meelest oli väga hea küsimus kukkedega relva tundmisel, et kus asub kaitseriiv? Igal relval peab olema kaitseriiv :lol: Aga see oli 3a tagasi. tuttavalt oli kysitud veel jah kaliibrite kohta, et mis näitab sileraudsel kaliibreid 12,16 jne.
Edu
duo on parem
hadas
Postitusi: 6
Liitunud: T Mär 24, 2009 12:07 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas hadas »

Suured tänud teile info eest,ega mul siin muud üle jää kui tuupida tuupida ja tuupida :) Kooliaegu meelde tuletama,aga see tundub isegi hullem veel olema,aga ega relvaeksam peagi naljaasi olema!
Kasutaja avatar
zavi
Postitusi: 46
Liitunud: N Okt 02, 2008 5:19 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas zavi »

Et asi lihtsam oleks ja mitte tervet relvaseadust pähe ajada siis võib vabalt joone peale tõmmata kolektsioneerimise ja juuridilise isiku teemadele. Tähtis on ka karistuste osa. Meil loeti küll õigeks kui vastasid , et mingi teo eest võid aresti või trahvi saada ja ei maininud kui palju täpselt.
Viimati muutis zavi, K Mär 25, 2009 11:15 am, muudetud 1 kord kokku.
hadas
Postitusi: 6
Liitunud: T Mär 24, 2009 12:07 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas hadas »

Mul oleks üks selline küsimus veel,et kas teist keegi on enne relvaeksamit teinud RELVEX ´i relvakoolituse kah läbi??? On see asjalik? Kuna ta maksab ikka üsna hea raha,siis ei teagi mida teha!
Kasutaja avatar
zavi
Postitusi: 46
Liitunud: N Okt 02, 2008 5:19 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas zavi »

No oleneb palju on hea raha. Kuna relvaeksam maksab 200eek siis selle raha eest võid vabalt minna käia proovida. Saad ettekujutuse mis küsimused on. Järgmisel korral oled juba targem.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas TiitR »

zavi kirjutas:Et asi lihtsam oleks ja mitte tervet relvaseadust pähe ajada siis võib vabalt joone peale tõmmata kolektsioneerimise ja juuridilise isiku teemadele. Tähtis on ka karistuste osa. Meil loeti küll õigeks kui vastasid , et mingi teo eest võid aresti või trahvi saada ja ei maininud kui palju täpselt.

Minu eksami soorituse ajal seevastu (Tartus) kukutati just üks eksamist läbi sellega, kui oli segi ajanud aresti ja/või trahvi. Kuna hiljem eksami läbiviia kommenteeris veel vastust, et on vägagi oluline, kas teatud rikkumiste eest saab ainul trahviga VÕI arestiga karistada või trahviga JA arestiga!
Kasutaja avatar
zavi
Postitusi: 46
Liitunud: N Okt 02, 2008 5:19 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas zavi »

Sõnastasin vist natuke kehvasti. Pidasin silmas, et pole vaja pähe tuupida trahvide suurusi.
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas annaliisa »

mina ka mäletan, et tartus noriti väga ja taheti söna-sönalt enamus vastuseid... ja kui vastusevariante oli raamatus ütleme 6 siis 4st ei piisanud :?
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas TiitR »

annaliisa kirjutas:mina ka mäletan, et tartus noriti väga ja taheti söna-sönalt enamus vastuseid... ja kui vastusevariante oli raamatus ütleme 6 siis 4st ei piisanud :?

Täpselt samad sõnad. Kui ikka oli loetellu ettenähtud 6 vastust, siis 6 pidi ka kirjas olema, kui oli 5, siis see punkt loeti automaatselt valeks!
hadas
Postitusi: 6
Liitunud: T Mär 24, 2009 12:07 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas hadas »

zavi kirjutas:No oleneb palju on hea raha. Kuna relvaeksam maksab 200eek siis selle raha eest võid vabalt minna käia proovida. Saad ettekujutuse mis küsimused on. Järgmisel korral oled juba targem.

Hea raha on 2200.- + käive!
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas Anti »

hadas kirjutas:
zavi kirjutas:No oleneb palju on hea raha. Kuna relvaeksam maksab 200eek siis selle raha eest võid vabalt minna käia proovida. Saad ettekujutuse mis küsimused on. Järgmisel korral oled juba targem.

Hea raha on 2200.- + käive!


Selle rahaga tule mu juurde parem õppima!
Loen seda teemat ja siin paljud kirjutavad nagu see eksam oleks mingi õudukas. Tegelikult ei ole üldse nii!!
Ise sain kohalikult relvainspektorilt abiküsimused, neid on 35tk ja ausaltöeldes oleks võinudki ainult neid õppida ja oleks eksamist läbi saanud. Eksami tegin Tartus ja ei ole see mingi advokaadi kursuste eksam, et peaks sõna-sõnalt seadust tundma. Kirjutada võid oma sõnadega.
Nagu siin juba öeldi, õpi seadusest füüsilise isiku osa läbi hoolikalt ja esmaabi võta "vajan relva 5" (kandmisviisid erineva vigastusega) ja saad hakkama
http://beta.album.ee/antilaht
Vasta