Relvaeksam

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas TiitR »

Olgerd kirjutas:Minu mäletamist mõõda oli ikka oma sõnadega vastamine mitte valikvastustega.

Mina kirjutasin ka eksamil A4 paberi mõlemat poolt pea täis...testist polnud lõhnagi 8) Tartus siis.
Taniel
Postitusi: 18
Liitunud: N Sept 14, 2006 10:30 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas Taniel »

Mina tegin siis Hiiumaal eksami ära eelmise aasta lõpus ja meile õeldi kohe,et kirjutage nii palju kui te teate. Ja isegi õeldi,et võite oma sõnadega ka kirjutatada,et midagi sellest pole. Aga mis soovitan endale ikka üsna selgeks teha on hädakaitse ja Hädaseisund, mul oli 4 küsimust vähemalt nende 2 asja kohta. Edu Õppimisel!
Kasutaja avatar
-Ivar-
Postitusi: 204
Liitunud: L Aug 16, 2008 9:10 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas -Ivar- »

Tallinas oli testivormis seaduse tundmine ja oma sõnadega esmaabi. Test on sama tüüpi nagu ARK eksam, üks vastus on kindlalt õige aga võivad ka kõik õiged olla. Kui mäletan õieti võis kaks viga olla, kuid meile öeldi et kui mingi punktis eksid väga räigelt ohutustehnika vastu siis komisjon võib ka ühe veaga lugeda eksami mitte sooritatuks.
Näiteks Kui küsimus on . Kuhu suunata püss lasketiirus kontroll lasuks laskmist lõpetades
a) instruktori poole
b) ettenähtud liivakasti või ohutus suunas
c) lakke.
Kui vastad, et instruktori poole , siis pole enam midagi teha oled läbi kukkuniud ka ühe vale vastusega.

Kui komisjon kontrollib teooria ära ja otsus on positiivne siis lähed lasketiiru. Esmalt antakse sulle kaheraudne pihku ja vaadatakse kuidas käitud. (Et toru inimesele ei suuna ja kuida sa kontrollid et relv on laetud või ei). Siis paar suvalist küsimust üldise ohutustehnika kohta ja kui seal ka puusse ei pane saad laskma. Väikse kaliibrilisega kolm lasku kui ma ei eksi siis oli 30 m peale. Pead lasud saama ainult lehte ellest piisab.
pano
Postitusi: 150
Liitunud: E Veebr 01, 2010 9:43 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas pano »

ma ei tea mulle küll kaherautset kätte ei antud. selle sama spordika peal näitasid ümberkäimise ära ja kõik. ja 25m pealt lastakse. vähemalt tallinnas.
Koertega on jaht!!!
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas duma »

Mäletan, et meile pisteti kukkedega kaheraudne pihku ja kysiti kus kaitseriiv on
duo on parem
Kasutaja avatar
-Ivar-
Postitusi: 204
Liitunud: L Aug 16, 2008 9:10 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas -Ivar- »

pano kirjutas:ma ei tea mulle küll kaherautset kätte ei antud. selle sama spordika peal näitasid ümberkäimise ära ja kõik. ja 25m pealt lastakse. vähemalt tallinnas.

Meil oli kukkedeta kaheraudne ja minu üllatus oli suur kui öeldi et laskma pean hoopis spordikaga sest ma olin ainult siledaraudsega oma elaus lasknud. Kui ma ütlesin härradele et ma pole varem sellise püssiga lasknud näitasid nad viisakalt ette kuida riiv ja lukk töötab, meeles veel et isegi hoiatasid et päästik on üli kerge.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas TiitR »

Mina sain oma lasud teha spordikast politsei maja alla asuvas tiirus ja hiljem oli relvatundmine - siis suruti pihku sileraudne ja küsiti nimetada relva tähtsamad osad ja kuidas toimub vinnastamine, samuti pidin tähtsamaid osi seletama PM-i peal ja küsimus, et kuiad väljutatakse peale lasku padruni kest ja mis osa relvast selle siis konkreetselt väljutab 8)
P.S ma polnud samuti elus Makarovit pihus hoidnud ja instruktor seletas lahkelt, et kus-mis ja millal :D
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas annaliisa »

minul tartus lasti sileraudne lahti võtta ja siis küsiti igasugu küsimusi ja rääkis ka ise juurde. läbi kukutada tal plaan polnud, pigem tahtis, et asi selge oleks lõpuks. :D
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
Noor jahimees!
Postitusi: 92
Liitunud: K Aug 19, 2009 9:33 am

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas Noor jahimees! »

Tervist härrased! Mul oleks vaja natuke teie abi saada :P. Et siis küsimus sellinne, et kui palju tohib olla ühe käsirelva kohta padruneid? Teiseks küsimuseks oleks siis, et kust saab netis nende relvaeksami küsimustele vastata, kui saab ültse :P
Paremat kohta ei tea, kui Mets!!!:)
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas raindrenkhan »

Relvaseadus abiks. Netis riigiteataja.ee
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
Vasta