Küsimus rebase kohta

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Küsimus rebase kohta

Postitus Postitas jorr »

Eks rebane taha ka süüa ja kuna pregu veel pojad väiksed,siis kassiliha sobib küll.Pukki,mis pole just väga lihtne(redel puu otsa),annab ikka teha ja seda aint ühe rebase pärast küll ei maksa üles panna,lased selle repsi ära ja mis edasi?Muidugi,kui rebane käib kodus kiusamas,siis (kui elu sul pole just asulas) aitab ka mingi siledapauk tema lähedale(praegu mitte pihta,võib emane olla) lastes,kas või linnuhaavlitega.Edaspidi ta enam nii julge siis pole ja isegi õhku lastes,kui reps seal,ajab loomale ikka hirmu nahka.Mai lõpul või juuni algul viib reps kutsikad metsa laiali ja siis paras ka vana ära võtta,kui muu ei mõju.
noorus on ilus aeg
Raud
Postitusi: 96
Liitunud: E Sept 15, 2008 12:36 pm

Re: Küsimus rebase kohta

Postitus Postitas Raud »

Eks ma proovin algul siis hirmutada. Ei tahaks küll, et kutsikad emata jääksid. Muidu meil on kokkupandav ja teisaldatav metall pukk. Pukiga poleks probleemi olnud.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Küsimus rebase kohta

Postitus Postitas duv »

Õige kütt ei lsae loomale peentega p..se, omal aias käiva metslooma võtaks igatahes kohe maha, mul küll kass vabapidamisel pole, et temaga metsloomi sööta. Pole vaja midagi noort jahimeest õpetada kuidas looma hirmutada. Krt. sõber laskis kord kuldi, kellel kõik külg oli mingeid nr.2-3 haavleid täis oli lausa mõlemast rauast pandud nö hirmutamiseks.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Küsimus rebase kohta

Postitus Postitas Feen »

Mõnel meeldib vahepeal oma kassi ka silitada, rebase vaatamise asemel. Rebane liigub pesast eemale ka, tihti kindlad rajad alguses. Päris pesa juurde ma ise ei istuks, nii, et pesa näha, aga natukene eemale, kõrgust sätiks ka mingi 4-5 m (kui sedagi), tuult tuleks arvestada. Sama nagu kopraga, kui liiga vara ja liiga pesa ligidale istuda, on suur oht, et tuul keerutab jms ning loom tunneb su ära. Las ta ronib välja, sätib ennast jalutuskäigule ja siis põmm.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Küsimus rebase kohta

Postitus Postitas duv »

Juhul, kui pojad pesas tuleks see pesa juures luusimine ja varitsemine hoopis kõrvale jätta. Nimelt, kui juhtumisi vana peaks avastama inimese sellise tegevuse, siis aidaa see pesa ja koos poegadega uude kohta. Nagu enne kirjutasin, siis kõige lihtsam on passida rebast rajal, kus ta suhteliselt hooletum, ka ei pruugi see pauguga hirmutamine teda ära peletada, vaid lihtsalt ettevaatlikuks muuta, nii, et külaskäigud pimedale ajale lükkuvad. Minu arust oleks mõistlik see pukk juba varakult panna raja äärdemõne tihedama puu kõrvale, et puu veidi varju annaks ja omal hea nähtavus looma varakult märgata. Rebast tulemas märgates hoiduda absoluutselt liigutamisest, relv vaikselt tõsta ja tulistada alles möödumisel 10-15 m peale. Olukord nimelt niisugune, et isegi puki otsas märkab loom igat liigutust kergesti ka väga kauge maa taha, sellest ka vajadus kaitsta seljatagust tiheda puu võraga, sest inimesel päris raske tunde absoluutselt paigal püsida. Kui tegemist väga algaja kütiga kes laskekaugusi veel täpselt ei erista võib vahemaade paremaks arvestamiseks tähistada vahemaad näiteks mingi oksakese või kasvõi tühjade pudelitega, mis loomulikult pärast töö tegemist ära korjata.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Küsimus rebase kohta

Postitus Postitas jorr »

Arvan,et see tuule suuna arvestamine pukki üles seades,on sama mis tuul ise.Iga kell võib õhuliikumine muutuda ja tuulesuunt samuti,tavaliselt õhtu saabudes tuul vaikib hoopiski.Muide,unun,et paljud siin kirjutanud pole ise uru juures passinud ja emarebase tulekut,kellel pojad urus, näinud.Vähemagi kahtluse korral(inimlõhna olemasolul) toimub see tulek äärmiselt ettevaaatlikult, ning enne kui jõuad püssi tõstagi,on reps juba urust väljas ja kadunud.Hea,kui näed teda vaid lahkuva varjuna,ehk vilksamisi.Ja nagu Duv mainis,hiljem(pimedas tavaliselt),tassib siis emarebane tihti pojad sealt urust ka minema.
noorus on ilus aeg
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Küsimus rebase kohta

Postitus Postitas vollifedja »

ootaks ikka ära, kui pojad suuremad-hoia oma kassid pigem kinni,.Mul käib ka rebane maja taga hiiri püüdmas-väga kift pilt on, kass mis kass,köögiakast koertega vaatame ja pildistame.kuniks koerte kisa peletab reinu minema...
Vasta