Küsimus rebase kohta

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Raud
Postitusi: 96
Liitunud: E Sept 15, 2008 12:36 pm

Küsimus rebase kohta

Postitus Postitas Raud »

Kui kõrgele maapinnast rebane näeb? Otsisin otsingust ka sellist teemat, aga ei leidnud. Kas ta mingist teatud kõrgusest enam mu lõhna ka ei tunne?
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Küsimus rebase kohta

Postitus Postitas smtasku »

Eks iga nägija näeb nii kõrgele kui vaatab. Rebane kiikab ikka puu otsa ka vahest :D. Lõhnaga on lugu selline, et määrav on rohkem tuule suund ja kuidas ta keerutab. Sel ei ole suurt vahet kas oled maapinnal või 2-3 meetrit kõrgemal. Kui jutt käib juba 10m ligi, siis võib olla juba tsipa muretum.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Küsimus rebase kohta

Postitus Postitas jorr »

Arvan ka sama,et rebane näeb just nii kõrgele kui vaatab.Üldiselt metsloom silmi eriti ei usu,loomal on nina ja kõrvad tähtsamad.Linnud näevad paremini,näiteks hanel on väga hea nägemine.
noorus on ilus aeg
Raud
Postitusi: 96
Liitunud: E Sept 15, 2008 12:36 pm

Re: Küsimus rebase kohta

Postitus Postitas Raud »

Nii et, kui ma panen puki ta urust 7 m eemale ja tuul on mulle soodne siis ta ei tohiks plehku panna?
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Küsimus rebase kohta

Postitus Postitas duv »

Kui sa tõesti uru juures toimetama tahad hakata, siis kardan, et rebane seda urgu enam eriti kasutada ei saa. Ta ju toidu ja pesa juures eriti ettevaatlik ja seal tõest ivahib iga väiksema kahtluse peale kohe ringi. See 7 meetrit on küll nii lähedal, et vaevalt sa seal jõuad tundide viisi hinge kinni pidada. Nägemise poolest võid küll ka paari meetri peale sattuda, aga seda ikka siis, kui loom niisama ringi longib, toidu või pesa juurde tulles ringitab ja kuulatab ta, aga kaua ja põhjalikult, siis ei tohi ühtki liigutust teha ja täiesti liigutamata kaua ei istu.
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Küsimus rebase kohta

Postitus Postitas Sarvik »

Raud kirjutas:Nii et, kui ma panen puki ta urust 7 m eemale ja tuul on mulle soodne siis ta ei tohiks plehku panna?

milleks sa seda pukki sinna 7 m peale tahad sättida? pildistamine?
kärbes kirbule!
Raud
Postitusi: 96
Liitunud: E Sept 15, 2008 12:36 pm

Re: Küsimus rebase kohta

Postitus Postitas Raud »

Lasta tahan, mitte pildistada.
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Küsimus rebase kohta

Postitus Postitas Sarvik »

Raud kirjutas:Lasta tahan, mitte pildistada.


siis juhin tähelepanu asjaolule et sileraudse efektiivne laskeraadius on kuni 40 m ja vintrelval 100 m ( tegelikult vindil 3..6 x rohkem aga .....inimfaktor :) )
kärbes kirbule!
Raud
Postitusi: 96
Liitunud: E Sept 15, 2008 12:36 pm

Re: Küsimus rebase kohta

Postitus Postitas Raud »

Mul vinti pole..aint silekas. Ehk siis soovitad mul minna 30-40 m peale ootama minna?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Küsimus rebase kohta

Postitus Postitas baddmann »

Mina küll soovitaks. Kas nüüd just 35-40, aga no...20-25-30 m ikka. Täiesti efektiivne lask tänapäevase siledaraudse ja tänapäevase haavlipadruniga ja tõenäoliselt oluliselt kindlam jahisaak võrreldes rebase nina all istumisega (7 m).

BM
mõtus
Postitusi: 79
Liitunud: L Nov 12, 2005 5:38 pm

Re: Küsimus rebase kohta

Postitus Postitas mõtus »

Niimoodi rebast ei kytita kulla Raud.Rebase jahiks on olemas palju efektiivsemaid meetodeid.Teiseks rebast lase ikka siis kui rebasejahi õige aeg on ,jaht kyll aastaringne kuid minu käsi kyll ei tõuse loomadele kel praegu pojad pesas,seda ebainimlikum on minuarust lasta praegu urgude juures poegadele süüa toovat looma :( :VS Talved ja sygised on piisavalt pikad ,et neid väikeulukeid vaoshoida (y)
Raud
Postitusi: 96
Liitunud: E Sept 15, 2008 12:36 pm

Re: Küsimus rebase kohta

Postitus Postitas Raud »

Asi selles, et see rebane käib naabrite ja minu aedades sees ja käib seal nagu oma peremees. Koer on aedikus ja rebane kõnnib koera aediku kõrval ja irvitab ning murrab kasse. Naabril on 2 tükki ära söönd/murdnud. Ei tea kas ta sööb ka neid kasse.
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Küsimus rebase kohta

Postitus Postitas annaliisa »

oota siis hoovis kuskil ja kui tuleb, lase maha...
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Küsimus rebase kohta

Postitus Postitas peepk »

Vaata sihukene wärk et kui oma aia rebane,siis ju ilus vaadata ja mina suisa naudiks seda pilti kui ta seal toimetab,vaatad ja õpid rohkem teda tundma.Ja tast kasu kah kui näituseks õue mügrisi täis ja juurikad nahka pannakse.Olen ka vaadand kui kõuts ise rebasele kallale kargab ja uskuge,rebane lidub elu eest.See oli üldse suvenaabrite päälinna kõuts kes suveks maale toodi ja maha ta murdis kõik alates maipõrnikatest ja konnadest ning lõpetades nastikute ja lindudega.Aga võõrad rebased kodust eemal,see teine asi.Kunagi neid omi rebaseid lausa mitu olnud ja nemad käisid mul ploomiraksus,kui ploomid otsas siis arooniad ja isegi õunad kõlbasid ja uskuge need 3 nii õelda oma rebast tegid aiamaale kindlatesse kohtadesse sellised pirakad sitahunnikud nagu oleks kõik lähikonna rebased seal asjal käind ja seal ju menüü heasti näha.
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: Küsimus rebase kohta

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

7 m :) :) :)
Ole kui leebe tuul...
Vasta