Abi oleks vaja!

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Vasta
Noor jahimees!
Postitusi: 92
Liitunud: K Aug 19, 2009 9:33 am

Abi oleks vaja!

Postitus Postitas Noor jahimees! »

Nimelt olen ma alles algaja jahimees, kellel on jahitunnistus käes aga veel oleks vaja politseis relvaluba teha. Probleem siis selles, et plaanis sügisel pukk ehitada puu otsa aga kõik räägivad, et elusa puu otsa ei tohi ehitada. Ma pidasin nõu metsa omanikuga ning ta lubas mulle teha ükskõik, mis puu otsa ma tahan seda pukki ehitada. Kui tõesti selline asi kusagil seadustes kirjas siis palun andge siia foorumisse teada!!! :roll:
Paremat kohta ei tea, kui Mets!!!:)
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Abi oleks vaja!

Postitus Postitas unt »

Ei ole sellist otsest sätet üheski seaduses kui tegemist eramaaga. Oluline on Sinu enda sisemine eetika - selleks, et ehitada pukk kasvava puu otsa ei ole ju vaja ilmtingimata puud märkimisväärselt kahjustada. Noh kui üldse saab mõne naela puusse löömist kahjustamiseks pidada. Kui omanik on Sinu plaaniga nõus, siis ehita rahumeelega. Ka Sinu jahiselts peaks sellisel juhul asjaga päri olema, sest kindlasti kavatsed oma puki alla ka mingi söödakoha rajada.
Riigimetsas on omad reeglid, aga ka seal ei keela keegi Sind puuotsa passima ronimast. Aga puid vigastada ilma loata küll ei tohi. Kui Sa seal kukud naelu puusse taguma, siis pärast saekaatri mehed võivad küll pahaseks saada.
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: Abi oleks vaja!

Postitus Postitas kaliiber »

Huvitav kes on "kõik"???
Noor jahimees!
Postitusi: 92
Liitunud: K Aug 19, 2009 9:33 am

Re: Abi oleks vaja!

Postitus Postitas Noor jahimees! »

kaliiber kirjutas:Huvitav kes on "kõik"???



Vanad jahimehed.
Paremat kohta ei tea, kui Mets!!!:)
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: Abi oleks vaja!

Postitus Postitas kaliiber »

Pakun et iga külahullu vanaks jahimeheks tituleerimine võib mõnele aju omavale vanema generatsiooni jahimehele solvav olla :wink:
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Abi oleks vaja!

Postitus Postitas Feen »

Oh neid vanasid ja seaduste tõlgendamist. Kui asi on neile vastukarva, siis on asi seadusega keelatud. Ma just kuulsin arvamusi, et suvine seajaht on väga ebamoraalne tegevus, samal ajal on vana aastaid (rohkem kui seadus lubanud on) koerte kitsejahti pidanud.

Nüüd siis kõrgistmetest ja elusatest puudest. Elusate puude najale annab paigutada redeleid ka puud kahjustamata (isegi naela puusse löömata), redeli ja puu vahele võib paigutada nt mingi riide, kui sellest parem tunne jääb. Lisaks saab valida sellised puud, mille oksetele saab konstrueerida plate. Ise näinud nt leppade otsa tehtud platvormi. Kolme puu vahele paigutatud kuusepuust plate, lauad peale ja ei ühtegi naela puu sees. Vaevalt, et mul ettevõtmist on, et erinevatest variantidest pilte teha, aga kui mahti, siis võtan ette.

Ps. äkki annab metsaomanik vaba voli sellist 5-20 cm läbimõõduga metsakuiva mändi maha võtta, saad korralikuma kantsli teha ja pole kellelgi prigisemist.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Noor jahimees!
Postitusi: 92
Liitunud: K Aug 19, 2009 9:33 am

Re: Abi oleks vaja!

Postitus Postitas Noor jahimees! »

Ega jah muud valikut ei jää, kui peab postide otsa ehitama see on kindlam ning vähem virisemist on kama arvan!!
Paremat kohta ei tea, kui Mets!!!:)
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Abi oleks vaja!

Postitus Postitas aivar00 »

Selle kasvava puu külge ehitamisega see mure, et puud on erineva kasvikiirusga. Mitme puu kasutamisel läheb aastatega pukk kreeni. Ka tuulte käes kõikumine on ebamugav. Kokkuvõttes ikkagi eetika küsimus.
ikka lõbusalt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Abi oleks vaja!

Postitus Postitas kakuke »

Täpselt eetika küsimus. Kasvava puu sees naela alati vaadata hingel väga valus.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Aihn
Postitusi: 70
Liitunud: L Mär 22, 2008 2:24 pm

Re: Abi oleks vaja!

Postitus Postitas Aihn »

aivar00 kirjutas:Selle kasvava puu külge ehitamisega see mure, et puud on erineva kasvikiirusga. Mitme puu kasutamisel läheb aastatega pukk kreeni. Ka tuulte käes kõikumine on ebamugav. Kokkuvõttes ikkagi eetika küsimus.

hmm mix pukk viltu kisub?? minu arust egas puu nagu juuksed pole et juurtest pikkust juurde viskab... vaid pikkus tuleb juurde ladvakasvu arvelt...
kutsikas
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Abi oleks vaja!

Postitus Postitas TiitR »

Noor jahimees! kirjutas:Ega jah muud valikut ei jää, kui peab postide otsa ehitama see on kindlam ning vähem virisemist on kama arvan!!

Eelnevalt pea kindlasti uuesti selle metsaomanikuga nõu, kuna sel juhul (eeldan muidugi, et pukk sinna samasse metsaserva ehitad) pead sealsamast metsast oma 6..7 puud maha võtma, et korralik pukk ehitada - ja vaata kuidas suhtub sellesse metsaomanik nüüd? Iseasi, kui viid materjali muidgi kodust, siis räägid läbi maaomanikuga ja asi tahe. Kasvava puu otsa ise ei soovitaks (kõigub omajagu seal 5..6m. kõrgusel ja neljajalgne maapealne pukk palju kindlam). Head varitsusjahti!
Kasutaja avatar
KeegiVeel
Postitusi: 120
Liitunud: T Okt 04, 2005 11:09 am

Re: Abi oleks vaja!

Postitus Postitas KeegiVeel »

See puude kasvukiiruse jutt on ikka naljakas jah! :lol: Huvitav, kui noore puu külge lint siduda, kas see siis paarikümneaasta pärast oleks 10-15 m kõrgusel? Mis pukitegemisse puutub, siis probleemseks pigem see, et Kasvavad puud mängivad tuulise ilmapuhul ning igasugused väänded-painded nõrgestavad konstruktsioone ning kinnitusi samas tekkib ka igasugune kigin ja vigin tuulega. Postidepeale ehitatud pukk on sessuhtes stabiilsem. Muidugi on ka võimalus (ainult maaomaniku nõusolekul) lõigata puude ladvad maha, aga jah... lihtsam oleks ikka postidele ehitada. Samas võib ka passimiskoha teha maapeale, ise kasutan käruraamile tehtud teisaltatavat kantslit. Kõrguseks on ca 1m ja lõhnaprobleemi saab lahendada korraliku ventialtsiooniga. Aga kõik oleneb vaateväljast ja maastikust!
Austage ka teisi jahimehi!
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Abi oleks vaja!

Postitus Postitas kahro »

Puu otsa midagi jäävat teha ei ole mõtet .Sai kunagi poisi põlves koos sõpradega onn tehtud ,nelja puu vahele ca3m kõrgusele. Ilus ja vägev sai , aga 3-4a -ga oli onn läinud ,ainult järel oli laua hunnik puude all.
Paari laua puu otsa panek(mugavamaks istumiseks ei näe ma mingit viga ,loodusele).
Vasta