Jahinuga

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas kakuke »

vidrik kirjutas:Joosep Käba naera naera,aga kahjuks vaatavad palju suurema jahitraditsioonidega riigi nagu ntx saksamaa jahimehed meid nagu ürginimesi...käivad kartulikoorimisnugadega jahil. :D

Eks see jälle meile naljakas ole, kui hirmul nad meie mõistes oma taksi suuruste sigadega on ja veel parkmetsades pealegi. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
vidrik
Postitusi: 122
Liitunud: T Jaan 12, 2010 12:48 am

Re: Jahinuga

Postitus Postitas vidrik »

tjah egas oska öelda ameeriklastel kah sead suht pisikesed...viimasel ajal on mingi kala neil seal nende notsudega et kipuvad suureks minema.Ei tea kas asi DNA maisis või mis aga pidid kohati nagu traktorid olema.Kes otsida viitsib võib vaadata dok filmi vist oli History channeli pealt Pig Bomb.Nad ei suuda nii palju maha neid kärssasi võtta kui vaja.Nimetavad seda lausa epideemiaks.
Aga aitab off topicus 8)


Mina sain aru et jahinugadest räägitakse aga siin ikka nülgimis noad mängus...neid on alates paberinoast,buckist,soome seppade valmistud kuni veneaegsete tapamaja nugadeni välja(vaata et viimane üks parimaid).Aga midagi väga fantastilist mis ise notsul naha seljast ära viskaks pole veel näinud :M Keegi targem võiks rääkida kuidas veneajal tapamajas nahka vintisga võeti
arvejomm
Postitusi: 14
Liitunud: T Jaan 13, 2009 9:32 am

Re: Jahinuga

Postitus Postitas arvejomm »

Tapamajas võetakse paraku nahka vintsiga ainult veistel ja seda kuni tänase päevani välja.
Krupooni võetakse sigadel endiselt ikka ketasnoaga ja uskuge parimat nahavõtjat annab otsida kui töö käpas ja suruõhk käepärast. veiste nahavõtmine iseenesest lihtne, tagajalad piimakaev ja riinnak ning esijalad "avatakse" käsitsi siis tagajala nahkadele kettsilmused peale, vintts liigub ülalt alla ja kärtsti nahk maas kuni kukla põndani, kus on tehtud eelnevalt sisselõige. see mis hijem juhtub ilmselt tava inimest ei huvita kuni hetkeni kui ta poest omale kingad ostab:)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas kakuke »

vidrik kirjutas: ...
Mina sain aru et jahinugadest räägitakse aga siin ikka nülgimis noad mängus...neid on alates paberinoast,buckist,soome seppade valmistud kuni veneaegsete tapamaja nugadeni välja(vaata et viimane üks parimaid).
...

Mul näiteks ongi üks nuga kõigiks asjadeks. Nülin sellega looma, vajadusel torkan ka ja kui vaja ka vorsti lõigata, teen seda ka sellega. Tea, kas peaks seda kõike eri kolme noaga tegama?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas jorr »

Ikka kolmega,hügeen ju,umbes nagu restos,et iga roa jaoks ise taldrik ja kahvel.
noorus on ilus aeg
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas Pauli »

kakuke kirjutas:Mul näiteks ongi üks nuga kõigiks asjadeks.

Mul ka. Ja tarvitan teist ka igapäevaselt muudeks töödeks. Ainult ühte asja ma oma universaaljahinoaga ei tee - leiba ei lõika. Aga seda puhtpraktilistel kaalutlustel: see Mora terasemark läheb peale leivaga kokkupuutumist peaaegu minutitega rooste.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas jorr »

Arvan Mosse,et viga puhastamises,peale leivalõikust tõmba mora vastu püksitagumikku puhtaks,siis kohe rooste ei kipu.Leib ju happeline ja pükstele eriti ei mõjugi.
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas kakuke »

jorr kirjutas:Arvan Mosse,et viga puhastamises,peale leivalõikust tõmba mora vastu püksitagumikku puhtaks,siis kohe rooste ei kipu.Leib ju happeline ja pükstele eriti ei mõjugi.

Jah Mosse, ja kui enda püksitagumiku määrida ei taha, siis Sul seal jahtkonnas jahikaaslased, Feen, Olgerd ja Baddmann, kelledel ka püksid jalas. :lol:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
achtung
Postitusi: 102
Liitunud: E Okt 19, 2009 7:31 am

Re: Jahinuga

Postitus Postitas achtung »

Mora nugadel noapevärvide järgi eristad kas nuga vee või tulekindel jne.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas tony »

achtung kirjutas:Mora nugadel noapevärvide järgi eristad kas nuga vee või tulekindel jne.


Ja mida roheline pea tähendab?
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas smtasku »

Eks roheline on "lollikindel" :D
Ma oma Mora 2000-ga lõikan kõike söödavat. Lõikab hästi ja rooste ei kipu.
Viimati muutis smtasku, P Mär 07, 2010 11:25 pm, muudetud 1 kord kokku.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
achtung
Postitusi: 102
Liitunud: E Okt 19, 2009 7:31 am

Re: Jahinuga

Postitus Postitas achtung »

Punane kardab vett ja niiskust, sinine niiskuskindel, roheline peaks happekindel olema.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas Pauli »

Jutt õige - punane on "tavaline" ja sinine roostevaba. Aga aja jooksul on neil sulamid ka veidi muutunud - praegused punase nupuga kardavad vähem roostet ja on kaledama teraga kui minu tosina aasta vanune eksemplar.
Puhtaks pühkimine ei aita muide kõigevähematki - proovitud - peab pesema või neutraliseerima (veri töötab väga hästi, aga badmannile nuga ***** tsurgata ei tahaks, endale veel vähem :D ). Kõige kenama efekti annab vaarikamahl - suvel vihtade tegemise järel on tera alati ilus elektrisinine.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas kakuke »

Kas veri sama moodi happeline pole? Mul ka üks mora oli punase peaga, st tavaline mitte roostevaba ja selle kui jätsin ööks veriseks siis järgmine päev raudselt roostes.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas Pauli »

Hm, veriseks jätmist pole proovinud, küll aga tõmbab peale veriseks tegemist ja ära pesemist varasemad roosteplekid siniseks.
Neutraliseerimine on tegelikult valesti öeldud, seal mingi roostemuundamise protsess toimub (püssirauda "mustatakse" ju ka happega).
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Vasta