Jahinuga

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Vasta
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas peepk »

Nüüd võtaks selle läikiva teraga millel naha konks seljal
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas honkomees »

Tundmata kumbagi nuga, julgen siiski anda ühe soovituse - kui ikka on nülgimise jne tõsisemad tööd, siis vali mitte käänispeaga nuga, vaid tavline puss, oluline on käepideme mugavus, et poleks kandiliste servadega ja püsiks hästi käes ka külmaga. Noa kuju peaks olema kergelt kaares, sissepoole, ja noaots ei tohiks olla väljapoole painutatud terav konks, viimane tükib soolikatesse ronima ja siis on pahandust kui palju. Sobiva kujuga nuga oleks nt selline Pilt
sellised kummalise kujuga ja nn rambo noad pole mitte jahi tarbeks või siis väga spetsiifiliste operatsioonide jaoks.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas smtasku »

Kui valid nende kahe noa vahel, pead arvestama ka sellega, et teise noa kõrvale pead muretsema veel ühe noa, kuna selle tera on liiga spetsiifiline. Katsu sa näiteks sellega pe**t puurida või miskit muud kitsamat kohta päästa.
Seepärast langeks minu valik esimesele, kuna sellega saad teha ära kõik tööd.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas peepk »

Smtaskul loogika õige,iga kütil keskeltläbi paar 3 relva ja arvan et tavaline puss olemas igal kütil, seepärast võtakski just konksuga noa sest see suure algustähega just Jahinuga mitte universaal majapidamise nuga.Kuskilt ei loe ka et see teine roostevaba oleks mis tavaliselt ka tera nii hästi ei pea.Minu jaoks see roostevaba võlusõna küll pole kui ikka tööriista otsid.
Viimati muutis peepk, K Nov 04, 2009 11:14 am, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas unt »

Juba vanema jahimehena tahaksin Sulle ka soovitada, et kui Sa midagi endale jahivarustusena soetad, siis vali ikka midagi sellist klassikalist. Noa koha pealt on honkomehel jumala õigus - vali lihtne, klassikaline ja ilus nuga. Need konksud ja pudeliavajad jne pole ühe ilusa jahinoa puhul üldsegi vajalikud lisavidinad. Kui parasjagu rahakott pitsitab, osta lihtne 60-70 kroonine nuga sellise mõttega, et kui ära kaob, pole kahju jne. Kui rahakott paksem, osta klassika.
Miks ma seda soovitan? Aga sellepärast, et Sul 10ne ja 20ne aasta pärast oleks vööl nuga, millel on ajalugu ja kui sa siis seda nuga vaatad, siis tuleb palju ilusaid hetki meelde. Las need konksuga nahastusnoad jäävad köösneritele. :)

Nojah, seda kirjutades juba näen, et tuleb ka teisi soovitusi :D . Eks ta ole iga mehe enda valik ja arvamusi on seinast seinani.
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas Ahto Kattai »

smtasku kirjutas:Kui valid nende kahe noa vahel, pead arvestama ka sellega, et teise noa kõrvale pead muretsema veel ühe noa, kuna selle tera on liiga spetsiifiline. Katsu sa näiteks sellega pe**t puurida või miskit muud kitsamat kohta päästa.
Seepärast langeks minu valik esimesele, kuna sellega saad teha ära kõik tööd.

Just õige jutt! Kui tahad ikka metsas loomal sisikonda välja võtta (pärakut puurida)siis teise varjandiga oled kindlasti kimpus,samas esimese varjandiga on võimalik edukalt teha nii esmast töötlust ,kui ka nahka võtta.Olen hoogu võtnud endalegi see esimene varjant tellida jarsku kellegil olemas ja oskab öelda kuidas tera peab :?: Kaupmehe kiidulaul on muidugist kõva,aga kas ka õigustatud :M
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: Jahinuga

Postitus Postitas Karmo »

Pilt
Ma valiks midagi sellist hoopis (y)

Hetkel kasutan sellist.
Pilt
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas AndresR »

Ei tahaks teie teemat segada ,aga kas mitte pole nugadest väga pikalt juttu siin viewtopic.php?f=3&t=306 :D
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas honkomees »

Karmo kirjutas:Hetkel kasutan sellist.
Pilt

Ise kah kasutan Mora2000, paar muud nuga seisavad, kui vaja kähku võtta teritatud nuga nüri asemele, siis kasutan ...
Viimasel jahipäeval paar jahikaaslast kirusid neid kalleid soome pusse, ei pea tera vastu ja ei saa aru mille eest nii kallis hind, üks mees oligi juba selle koju jätnud ja tegutses edasi Moraga
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Jahinuga

Postitus Postitas plaaster »

http://www.marttiini.fi/puukot/shop/eng ... ContID=364

kasutusel ca 5 aastat ja väga rahul- hea, mugav ja turvaline käepide koos näpukaitsega, esmapilgul häiris suur noa tupp aga praktikas on ennast õigustanud (nuga ei kao mingi valemiga ära).
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas vollifedja »

Karmo nugadel pole "spoprit" enne tera-kui ikka äkiliseks tsuskamiseks läheb, on jama. Ma kui algaja soetasin(ok, mees ostis mulle) klassiku.plaastri oma "sugulase"On väga hää väits.
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas smtasku »

Omal kah kasutusel sama nuga nagu Karmol ja honkomehel.
Maksab umbes 200 eeku, siiani parim nuga odavama otsa omadest, mida kasutanud olen. Ainult et tupe tegin ise nahast, kuna see plastik kolksus liialt.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas honkomees »

vollifedja kirjutas:Karmo nugadel pole "spoprit" enne tera-kui ikka äkiliseks tsuskamiseks läheb, on jama. Ma kui algaja soetasin(ok, mees ostis mulle) klassiku.plaastri oma "sugulase"On väga hää väits.
stopperiga noaga võib olla hää inimest tappa, aga jahimehel nahastamiseks, konditustamiseks ja liha lõikumiseks ikka ebamugav. Ka need mõned korrad, mis "tsusata" on vaja olnud on saand nende ilma stopperita kummist käepidemega nugadega ära tehtud.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas karupoeg »

Mis ma nugade puhul olen täheldanud, et väga paljud mehed kasutavad lühema teraga nuge, mis on kohati väga mugavad, kuid samas võivad osutuda väga ebaefektiivseteks toimingute juures, mis nõuavad näiteks raiumist.

Ise kasutan käsitööna tehtud nuga (tera umbes 15cm) ja tuppe ja peab mainima, et ei teki kunagi segadust, kelle noaga võiks tegemist olla.

Seetõttu julgeksin soovitada osta hea tera, lasta teha korralik käepide (näiteks põdra sarvest) ning sadulsepal lasta valmistada korralik suletav (näiteks trukiga) tupp. Võimalusel tupele ja käepidemele midagi peale lasta graveerida/põletada.
Vasta