Püstol & revolver jahil

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Suletud
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas andrus »

:A :A :A :A
Mina nii karmilt numbritega ei esineks.Ma võin sulle rohkem mehi kui 2 siin foorumis näidata, kes on võimelised oma koertega võtma päevas rohkem sigu kui sina isaga see aasta kokku :lol:

Aga üldiselt ei olegi midagi nii targa ja näidete rohke jutu peale miskit kosta. :P

:lol: :lol: :lol:
jahismurf
vidrik
Postitusi: 122
Liitunud: T Jaan 12, 2010 12:48 am

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas vidrik »

andrus kirjutas::A :A :A :A
Mina nii karmilt numbritega ei esineks.Ma võin sulle rohkem mehi kui 2 siin foorumis näidata, kes on võimelised oma koertega võtma päevas rohkem sigu kui sina isaga see aasta kokku :lol:

Aga üldiselt ei olegi midagi nii targa ja näidete rohke jutu peale miskit kosta. :P

:lol: :lol: :lol:



see on ju kõik tore aga miks siis ikkagi ei kõlba püstol või revolver jahil kaasas kanda...kui saad rohkem sigu kätte siis ju (y) aga nagu ma mainisin koera ei ole.Peale lõõpimise pole sa ühtegi arendamist väärivat mõttetera siin välja öelnud :wink:


http://www.handgunsmag.com/ballistics/

Lisan siia veel ühe huvitava lehekülje kus kohast saab näha enam vähem mis jõud erinevatest kaliibirites peidus on.Küsimus suurele ringile kumb on läheda maapealt suurem peataja 45/70,44mag või 45 Long colt.kaliibrid enam vähem samad aga laeng on väiksem käsirelval.Vahe nagu peaks olema kas kuul lendab läbi(püss või käsirelv) või jääb löök loomale sisse?Tead keegi sellele küsimusele vastust?
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas andrus »

Kahjuks ei ole ka minul koera kellega metsas mürada.Küll aga on vajadusel jahtkonnas koerad keda otsingule kaasata.Ja seda selleks,et mitte üksi metsas kangelast mängida ja kihv p.rses omale vastu rindu taguda. :wink:
Kui keegi tunneb end käsikahuriga metsas kindlamalt,palun väga.
jahismurf
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas rajaleidja »

Mnjaaa. Seenele ja marjule minnes pikk puss ja revolver vööl. kindlasti ei puudu ka kiiver, öövaatlus prillid ja kuulivest :lol: :lol: :lol: Loe nagu rambo filmi käsikirja :lol:
Mis moodi see revolver sul rohkem sigu aitab tabada??? nagu ma aru saan, siis revolvriga likvideerid lihtsalt oma praaki. ja kui sead puha aba pauguga, siis soovitus järgmine: sihi natuke taha poole.
Olen ka otsinud nii põrsaid, kesikuid kui kulte. Nii päeval kui öösel. Nii koertega kui ilma. Ja üldjuhul ikka kuskil kuusikus või võsas. Ei ole veel tekkinud tunnet, et oleks tarvis revolvrit.
Ja mis kuradi moodi on sileraudsega ohtlikum koerte eest lasta, kui revolvriga :?: :?: :?: Siinkohal tahaks öelda: ajukääbik, aga nii ei oleks ilus ja ei hakka ütlema. Omal kolm koera ja on tulnud nii haavatud, kui täis elujõus sigu koerte eest kontaktlasuga võtta. Ja tunduvalt turvalisem on sileraudsega teha kontaktlask, kui revolvriga vehkida. ja väga edukalt saab ühe käega selle lasu tehtud. Ei räägi siin 10-20m kaugusel olevast loomast, vaid ikka kontakt/lähilasust. Kui täis elujõus kesik koerte vahel kinni, siis mina küll oma kätt sinna sea hammaste vahele väga ei tahaks panna.
NB: selleks, et siga surmata, ei ole vaja poole meetrist pussi. Piisab tunduvalt lühemast terast. Ausalt, ma ühe korra proovisin.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas duv »

Ära pahanda Vidrik, aga see lapsejutt, et oled sööta vedamas või seenel ja pead end püstoli või noaga kaitsema??? No, et kuidas nüüd tänapäeva inimene, end ikka noaga kuldi kihvade vastu kaitseb, see tekitas lihtsalt vale arusaama. Oma 30 aastaga pole küll nüüd mingit moodi ennast upitanud, aastad ikka rohkem koormaks kaasas, lihtsalt olen pikemat aega metsades ringi liikunud ja vahel ka kuuse all maganud ilma loomade poolt midagi halba kartmata. Et armastan rohkem üksindust, kui suurt seltskonda jahil, siis on tulnud ka haavatud sigadel üksi järgi käia ja noorjahimehe ajal veel meeste bohuismi tõttu(lõid käega) ilma relvata verejälge aetud. Et jahimaad kaugel ja sigade söödakohta õiget pole, siis lastud sigade arvuga ajaühikus ka võistlema ei kipu, sest jalgsi sigadega kohtumist otsides neid niitihti ei taba. Küll on teinekord pimedas tulnud siga alla 10 meetri ja sealt ka maha võetud täisa lollilt riskides, sest halva lasu korral oleks sellelt maalt ka samast relvast teine tabav lask välistatud, sest esimese leek pimestab kohe ära ja sombus ilmaga ka suits. Sellks olekski huvitav teada kuidas õnnestub pimedas metsas nüüd revolvriga millel toru otsale lisaks ka trumli vahelt tuld lööb kuute tabavat lasku paari sek. teha.
vidrik
Postitusi: 122
Liitunud: T Jaan 12, 2010 12:48 am

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas vidrik »

duv kirjutas:Ära pahanda Vidrik, aga see lapsejutt, et oled sööta vedamas või seenel ja pead end püstoli või noaga kaitsema??? No, et kuidas nüüd tänapäeva inimene, end ikka noaga kuldi kihvade vastu kaitseb, see tekitas lihtsalt vale arusaama. Oma 30 aastaga pole küll nüüd mingit moodi ennast upitanud, aastad ikka rohkem koormaks kaasas, lihtsalt olen pikemat aega metsades ringi liikunud ja vahel ka kuuse all maganud ilma loomade poolt midagi halba kartmata. Et armastan rohkem üksindust, kui suurt seltskonda jahil, siis on tulnud ka haavatud sigadel üksi järgi käia ja noorjahimehe ajal veel meeste bohuismi tõttu(lõid käega) ilma relvata verejälge aetud. Et jahimaad kaugel ja sigade söödakohta õiget pole, siis lastud sigade arvuga ajaühikus ka võistlema ei kipu, sest jalgsi sigadega kohtumist otsides neid niitihti ei taba. Küll on teinekord pimedas tulnud siga alla 10 meetri ja sealt ka maha võetud täisa lollilt riskides, sest halva lasu korral oleks sellelt maalt ka samast relvast teine tabav lask välistatud, sest esimese leek pimestab kohe ära ja sombus ilmaga ka suits. Sellks olekski huvitav teada kuidas õnnestub pimedas metsas nüüd revolvriga millel toru otsale lisaks ka trumli vahelt tuld lööb kuute tabavat lasku paari sek. teha.


aga kui ma räägin jahijuttu et karuema koos oma päntajalaga sööda peal tahakäppadele tõusis,või kuidas karu nina kraavist paarikümne meetri pealt kraavist püstitõusis mis siis ütled, mida selle maa pealt teed püssiga mille peal optika?See 3 märgi tabamine ikka tiiru teema ja ma mainisin et püstolist,mitte revolvrist.Jahil revolver kaasas.





andrus kirjutas:Kahjuks ei ole ka minul koera kellega metsas mürada.Küll aga on vajadusel jahtkonnas koerad keda otsingule kaasata.Ja seda selleks,et mitte üksi metsas kangelast mängida ja kihv p.rses omale vastu rindu taguda. :wink:
Kui keegi tunneb end käsikahuriga metsas kindlamalt,palun väga.



see on tore kui kõik mehed võrdselt metsas tegutsevad ja liiguvad ühte sammu...kahjuks ei ole alati meest koeraga võtta.Nii nadid on need lood meil neljajalgsete jahisõpradega on.Kedagi nädala sees peale südaööd telefonitsi üles ajada ja ajada nad 60 km kaugusele sõitma,nagu ei ole südant ja arvan et enamus mehi saadaks sellise kõne peale...


Ütlen siis veel kord revolver enesekaitseks metsas kui peaks tekkima vajadus.Ei ole nii et käin niisama tukk käes mööd metsa ja otsin kus saaks oma kauboi kirge rahuldada.

Ei tea paljud seda vene jahimeeste kanalit vaatab aga seal rääkis üks vana jahimees sedasi et oli siga lasknud.See oli kusagilt järsakust alla kukunud,oli järgi läinud ja ise samassse auku pudenenud ja kes seal ees ootas oli päris kuri siga.püssi tal enam käes ei olnud ja ainuke asi millega siga eemale türjuda oli nuga,selline keskmist sorti.37 torget kui ma nüüd aru sain tegi seale.Pääses tänu sellele et teised mehed viskasid oma koerad auku järgi ja siis saadi seast jagu.Mehe õla rebis korralikult lõhki...kuna jaht oli kusagil siberi kandis siis kohalik loomatohter lappis ta kokku.Mees ise ütles et oleks näost siga kihvad sisse löönud oleks olnud kõik :M


Mees ise oli siledaraudse paadunud fänn,kuigi vint kah olemas...


Ma pole ikka aru saanud miks seda revolrit või püstolit peljatakse siin foorumis.Kas asi on selles et suhtutakse mingi eelarvamuse või ollakse minigites stampides kinni.Natuke ajalugu ntx 45 acp kaliiber colt 1911 püstol mõeldi selleks välja et ratsavägi saaks oma vigaseid ratsusi hukata.Soomes lubatakse tappa 44magnumiga kodusiga(kui ei eksi).Öelge üks põhjus misk revolver või püstol on jahis üleliigne?
Viimati muutis vidrik, T Veebr 23, 2010 9:29 pm, muudetud 1 kord kokku.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas rajaleidja »

vidrik kirjutas:aga kui ma räägin jahijuttu et karuema koos oma päntajalaga sööda peal tahakäppadele tõusis,või kuidas karu nina kraavist paarikümne meetri pealt kraavist püstitõusis mis siis ütled, mida selle maa pealt teed püssiga mille peal optika?

Ma ei julgeks küll mingit erilist jõhkrat kaliibrit omamata revolvriga karu kõditama minna :lol:
Vallo võib sulle rääkida, mida siis teha, kui karu kraavist sellise maa pealt püsti tõuseb. Ja kui püssil optika peal, siis keerad suurenduse miinimumi peale.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas andrus »

Vaata Vidrik selle karu jutu peale ütlen ma sulle üht.Ma olen selle elukaga ikka väga palju kohtunud,küll ligidalt ja väga ligidalt.Üks kord isegi noore päntaga nii ligidalt,et püksid liikusid jalas kui ta läbi vaarika võsa ajust tagasi tormas.Tookord nägin ma vaid suurt molli enda poole tulemas.Jõudsin vaid püssi seljast võtta kui möödas ta oligi.Õhtuti söödale minnes on saanud korduvalt karuga kohtuda.Vana tõuseb vaid jalgadele selleks,et sind paremini näha.Teed rahulikult häält ja läheb vana torisedes oma teed.Põllus on saanud teist kah korduvalt näha.Üks hommik,eelneval õhtul lastud lastud siga otsima minnes(lamp ununes koju) avastasin end ootamatult karu külmkapist.Taat leidis enne meid kärsa.Samuti torises ja läks oma teed.
Ja paarikümne meetri pealt karta seda,et karu sind ründab ja selleks pead sa omama püstolit või revolvrit.Anna andeks,pole tarvidust.See,et kui nüüd vana taga jalgadel siis kohe ründab,kisub rohkem sinna muinasjutu poole.Ja kui tunned ,et asi kisub jamaks.Räägi rahulikul häälel ja tagane vaikselt.Hea on rääkida ja õpetada kui olen isegi kaaslasega pimedas paugutades taeva poole ja kisades karu eest taganenud. :D Tookord ei meeldinud taadile,et me ühte ja sama siga söödal luurasime.
Nõrga närvikavaga kipuvadki juhtuma need enesekaitse karud.
JA ei eita ma seda kohe üldse,et igal kohtumisel on suht kõhe tunne sees.Aga tuleb säilitada lihtsalt külma närvi.
See paarikümne meetripealane karu on sulle ainult vaatamiseks.Mitte enesekaitseks revolvrist laskmiseks.Ja nüüd üks küsimus sulle........Kuidas sa oma laskekatse ära tegid kui ei suuda optikaga relvaga selle maa pealt hakkama saada?
Viimati muutis andrus, T Veebr 23, 2010 9:30 pm, muudetud 1 kord kokku.
jahismurf
jyri

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas jyri »

andrus kirjutas:Kui keegi tunneb end käsikahuriga metsas kindlamalt,palun väga.

Vot sellega olen väga nõus,nagu ka Rajaleidja jutud "kontaktlasust".Kui nõukaajal polnud ei vinte ega käsirelvi tavajahimehel,siis kontaktlask oli koerte eest väga tavaline.Nüüd on vähemalt minul tavaliselt revolver 22 mag kaasas,kus trumlis ka mõned 22LR padrunid.Ja mitte enesekaitseks, vaid halastuspaukudeks-kährad,kitsed 22LR,põdrale sigadele 22mag.Vahest ka koerte poolt hoitavat kesikut.arvan et ohutum kui "kontaktlask" ja kõik.Vaikne pauk ei häiri loomi ega ärrita kütiliini.kui olemas. Jahiseaduse kohaselt haavatud uluki surmamist jahiks ei peeta,seega kõik OK.Kes tahab kasutab sileraudset.kes tahab-käsirelva.Milles probleem?
vidrik
Postitusi: 122
Liitunud: T Jaan 12, 2010 12:48 am

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas vidrik »

seda ma ju olengi siin püüdnud välja selgitada milles probleem on?see täpselt see jutt et kellele ema kellele tütar.Mina tunnen ennast võsas ragistades ja jälge ajades end paremini revolvriga...aga "kohati" tunudb et see mõnele mehele nagu vastukarva pai.Mina saan söödale suht lähedale autoga 40-50 meetrit kui viljakoti selga võtan ei võta ju pikka püssi selga?Kui see vanamees ei peaks rahulikult taganema vaid otsustab rünnata vot ongi hetk kus ma saan rinna pealt haarata käsirelva.Seda miks ma paksus lumises metsas pika püssiga jälge ei aja ma juba rääkisin ees pool.Tolerantset suhtumist sooviks rohkem näha mulle meeldivad kõik relvad :D
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas andrus »

Kui juba jutt läks karudele ja hirmule nende ees siis.......
http://www.metsad.ee/aruanded/2006%20ka ... m_koht.pdf

päris huvitab ja õpetlik kirjutis
jahismurf
joosep
Postitusi: 80
Liitunud: K Jaan 12, 2005 9:48 am

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas joosep »

Seda võib võtta soovi korral kui komplimenti, aga mulle tundub, et meie foorumi liikmete hulgas on vähemalt üks kuulsa Eugene Tackleberry tuline austaja ning õpilane.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas Ahto Kattai »

vidrik kirjutas:seda ma ju olengi siin püüdnud välja selgitada milles probleem on?see täpselt see jutt et kellele ema kellele tütar.Mina tunnen ennast võsas ragistades ja jälge ajades end paremini revolvriga...aga "kohati" tunudb et see mõnele mehele nagu vastukarva pai.Mina saan söödale suht lähedale autoga 40-50 meetrit kui viljakoti selga võtan ei võta ju pikka püssi selga?Kui see vanamees ei peaks rahulikult taganema vaid otsustab rünnata vot ongi hetk kus ma saan rinna pealt haarata käsirelva.Seda miks ma paksus lumises metsas pika püssiga jälge ei aja ma juba rääkisin ees pool.Tolerantset suhtumist sooviks rohkem näha mulle meeldivad kõik relvad :D

:D Kohe päri ausalt ,täitsa lõbus lugemine :!: Usu mind mitte keegi pole sinu peale kade ja meil on sügavalt suva mitu revolvrit v pikka pussi kaasas kannad! Sa ju räägid ise enesele vastu ,väites ,et ükski loom peale lasku koheselt ei kuku.Sa võid ju isegi sind ründavat looma oma revolvrist tabada,aga enne surma jõuab ta sind enamasti nagu paberikoti ära lõhkuda.Kui sa aru ei saa,siis tea ,sulle püütakse selgeks teha ,et lähivõitlusest ohutum on sellest lihtsalt loobuda ja lasta loomal oma teed minna.Meetri v paari pealt looma oma revolvriga tulistades võtad ju sa talt põgenemise võimaluse ,mis tal siis veel ikka peale sinu ründamise teha jääb.Jah püssiga on vajadusel lähivõitlust vast veidi ebamugavam teostada,aga pikemat asja (püssi )kahe käega suunates on minumeelest tabamise võimalused suuremad,kui seda mingi lühikese rauajupiga tehes.Proovi tiirius järgi kas saad paberitükile ka siis pihta ,kui sind sihtimise ajal sõber ründab :M
P.s. Ämbri täis kihvasid,hea rinnalt revolver haarata,kui vana söödalt ei kavatse taganeda jne.Sellise praaliva kõneviisiga sa küll endast mingit head muljet ei kujunda ,pigem näitad ennast kogenematu poisikesena!
Soovides sulle edu ja tagasihoidlikust!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
pigem näitad ennast kogenematu poisikesena!
Seda ta jutu järgi ju on. Kõik räägivad aiast-teine ikka raiub aiaaugust. Selle sigade laskmise kohta tahaks öelda, et noorhärra viibis veel isa "kellades" kui paljud siinsed mehed olid juba oma XXX siga ära lasknud :lol: Aga olgu pääle ma teen tänase pidupäeva puhul väikse (b) - soovitan seda ka teistele.
Nüüd saan kohe rahulikult magada teades, et meil Eesti riigis on üks noorsand, kes käsitleb kõikvõimalikke relvi paremini kui Rambo- isegi metsas seeni korjates :lol: :lol: :lol: .
Vähemalt on Eesti Vabariik kindlalt kaitstud :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas Joosep Käba »

rajaleidja kirjutas:Ausalt, ma ühe korra proovisin.


Jah rajaleidja tahtis öelda korra jahipäeva kohta. :D
Suletud