Püstol & revolver jahil

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Suletud
vidrik
Postitusi: 122
Liitunud: T Jaan 12, 2010 12:48 am

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas vidrik »

Jube palju negatiivset juttu revolvrite ja püstolite kohta ...tore on kui siga kohe maha jääb aga kui ei jää kohe maha ja vererida järgi.Kell 2 öösel paks lumi maas ja sajab juurde.Kas siis jätate sea metsa piinlema või mis moodi ma ei kujuta ette kas hakkad pika püssiga kuuseoksi kergitama või mis?Minul näiteks ei ole veel jahikoera...kes sea paha tuju enda peale tõmbaks,kui kuuse alt kärss minu poole jooksma hakkab.Ma ei tea millised metsad teid ümbritsevad,aga meil on igast räga.2-3 siga see aasta sedasi jälitatud et maksimaalselt näed 4-5 meetrit enda ette sest lumi puude peal ja siga oli 4 korda kuuse all puhanud.Kuna aga ilm aina kehvemaks keeras ja lumesadu tihenes ei olnud teha midagi,pidin edasi ajama.Kui siga ikka maas ja pole veel hinge heitnud siis ei ole küll kahju talle üks kaela kihutada ja seda käsitulirelvast.Milleks rikkuda liha ja kui koer veel aktiivselt peaks seaga möllama siis ei kujuta küll ette et peaks jahirelvast laskma.Nii võib sõbrast ilma jääda.Käsirelv konkreetne ja sellega peab oskama ringi käija.150 padruni jutt on lollus...sellega ei tasu küll kelkida,et oskan lasta.Sellega saad ehk üheks kuuks tunnetuse kätte ja siis peaks uuesti 150 laskma.siis võib rääkida midagi relva tunnetamisest ja tabamisest 8)


http://www.youtube.com/watch?v=sKTeEmNUkjw
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Jube palju negatiivset juttu revolvrite ja püstolite kohta ...tore on kui siga kohe maha jääb aga kui ei jää kohe maha ja vererida järgi.Kell 2 öösel paks lumi maas ja sajab juurde.Kas siis jätate sea metsa piinlema või mis moodi ma ei kujuta ette kas hakkad pika püssiga kuuseoksi kergitama või mis?

Keegi ei ole revolvreid ega püstoleid maha teinud. Nad lihtsalt ei ole jahirelvad :lol:
Mul kohe küsimus- millega sa siis soovitad kuuseoksi tõsta- kas revolvri rauaga või :lol: :lol: :lol: . Koera saad endale võtta- kui ei ole seda võimalust, siis soovitan otsida mõni jahikaaslane, kellel koer olemas on.
Kokkuvõttes tekib minul küsimus- kell 2 öösel sea jälitamine paksus lumes :M saan aru, et selline siga on lastud pukist. Kui praeguse paksu lumega, kus loomad liiguvad vaevaliselt kindlat rada pidi sööda juurde, mitte ei jookse sööda ümber, siis ligidalt toelt lastes haavata seisvat looma- sellisel juhul ma jätaksin küll sõrme sirgeks ja läheksin hoopis tiiru :twisted: Valge lumega on ka väga kehva kvaliteediga optikast siga hästi nähtav- seda ka põhjenduseks tuua ei saa :twisted:
Aga eks noorjahimehena on "jahikire" allasurumine muidugi raske :lol: :lol: :lol: , kuid võimalik :twisted:
ikka lõbusalt
Kaarel
Postitusi: 98
Liitunud: R Mär 05, 2004 9:48 am

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas Kaarel »

Ma ei saa aru, kuidas püstol/revolver on haavatud sea surmamiseks koertele ohutum, kui tavalised jahirelvad?
Tark ei torma!
vidrik
Postitusi: 122
Liitunud: T Jaan 12, 2010 12:48 am

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas vidrik »

käsi on sul ju vaba et oksi eest ära liigutada.

Ei räägi ma ju sellest et ma jahin revolvri või püstoliga.Ei oota ma seda siga seal pukis,revolver käes.Vaid jutt käib sellest kui hakkad sea jälge mööda minema.Viimane kord jooksid veel mitmed värsked seajäljed üle haavatud sea jälgede ja korra suutsin võsas keerutades ka vale jälje peale minna(alguses oli verd vähe).Oluliselt lihtsam on enda tervist silmaspidades ühes käes taskulamp teises käsirelv ümbrust kammida.Vaadata kuuse alla jne.Tee lihtne test...võta püss kätte ja lase ennast sellili või kõhuli maha kukkuda.Vaata kui lihtne on lasta või kui kiiresti sa oled uuesti jalgade peal.Pane tähele et ma ei räägi et ma käsirelvaga jahti pean aga asendamatu abimees on ta kitsastes oludes ja oluliselt kiirem reageerida ohule.5+ lasku ja järjest ka siis kui siga sul juba säärest kinni on.Siia kõrvale võib tuua poltluku jahirelval,tore saad seal pihta jääb maha,aga kui teisiti läheb et ei saa pihta?10 meetrit seal sinuni on nohu...ja siis pika püssiga oled sa juba kaotajate poolel.Leian et kui vähegi võimalik võiks igal jahimehel olla käsirelv.Oled sa jahil,sööta vedamas või seenel palju lihtsam on ennast kaitsta.Relv kabuuris...mitte karbis autos.

Minu varustus peal jahirelv on metsas revolver ja pikk jahipuss...pean silmas pikka millega saab reaalselt seale kahju teha mitte ainult nahaka võtta.Neid ei ole mul võib olla mitte kunagi metsas vaja kasutada...aga kui tekib vajadus olen ma selleks valmis.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas andrus »

Oluliselt tervislikum on haavatud looma jälitamisel kaasata koera.Ja siis ei juhtu ka seda,et kaotad jälje.Ja mis kõige tähtsam......haavatud ulukile EI järgneta ÜKSI :!:
Nagu vähe on neid näiteid elust enesest kus mehed tänu oma lollusele saavad rappida.
Ja kelle eest ma ennast seal sööta vedades või seenel kaitsen?Ennem võid sa tänaval viga saada kui seenel või sööta viies. :lol: :lol: :lol:
Viimati muutis andrus, T Veebr 23, 2010 12:50 pm, muudetud 1 kord kokku.
jahismurf
jyri

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas jyri »

Huvitaval kombel olen Vidriku kirjeldusega nõus,vaatamata üle 40aastasele staazile ehk mitte noore ja rohelise statuudile.Omalgi oli hiljuti vajadus mööda verejälge minna(pukist lastus kult,oh üllatus, ei kukkunudki kohe maha).Autoni,kus koerad,oli ca.500m,vindipauk oli kindel,seepärast arvasin,et kohe kohe leian.Kell oli kuskil 10 õhtul,kuuvalge.Ja nii ma liikusingi,käes REVOLVER,mille kasutamist antud juhul pidasin otstarbekamaks kui püssi,nagu Vidrik kirjeldas.Kui kult oleks mind rünnanud,poleks pika püssiga tõesti suurt midagi teha.Kuskil 2,5km pärast jõudsin teele,kuhu ka "takso" tellisin,sest leppisin teadmisega,et mainitud staazi jooksul oli see vist kõigest 4 siga,kes minult verega ära läks.Sealt edasi jälitada koertega ei pidanud paljude asjaolude tõttu otstarbekaks.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas andrus »

Jyri...kas sa läksid kuldile järgi selle 22mag-ga?? :lol: :lol:
jahismurf
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas duv »

vidrik kirjutas:käsi on sul ju vaba et oksi eest ära liigutada.

Ei räägi ma ju sellest et ma jahin revolvri või püstoliga.Ei oota ma seda siga seal pukis,revolver käes.Vaid jutt käib sellest kui hakkad sea jälge mööda minema.Viimane kord jooksid veel mitmed värsked seajäljed üle haavatud sea jälgede ja korra suutsin võsas keerutades ka vale jälje peale minna(alguses oli verd vähe).Oluliselt lihtsam on enda tervist silmaspidades ühes käes taskulamp teises käsirelv ümbrust kammida.Vaadata kuuse alla jne.Tee lihtne test...võta püss kätte ja lase ennast sellili või kõhuli maha kukkuda.Vaata kui lihtne on lasta või kui kiiresti sa oled uuesti jalgade peal.Pane tähele et ma ei räägi et ma käsirelvaga jahti pean aga asendamatu abimees on ta kitsastes oludes ja oluliselt kiirem reageerida ohule.5+ lasku ja järjest ka siis kui siga sul juba säärest kinni on.Siia kõrvale võib tuua poltluku jahirelval,tore saad seal pihta jääb maha,aga kui teisiti läheb et ei saa pihta?10 meetrit seal sinuni on nohu...ja siis pika püssiga oled sa juba kaotajate poolel.Leian et kui vähegi võimalik võiks igal jahimehel olla käsirelv.Oled sa jahil,sööta vedamas või seenel palju lihtsam on ennast kaitsta.Relv kabuuris...mitte karbis autos.

Minu varustus peal jahirelv on metsas revolver ja pikk jahipuss...pean silmas pikka millega saab reaalselt seale kahju teha mitte ainult nahaka võtta.Neid ei ole mul võib olla mitte kunagi metsas vaja kasutada...aga kui tekib vajadus olen ma selleks valmis.

Oot- oot ma ei saa nüüd aru oled sa üldse täismees, oled üldse eesti metsas käinud, nagu eelmisest kirjutisest lugesin, siis mingi kord vist onudega seajahis ikka käisid. Aint see ülejäänud jutt kuidas pead seal pidevalt laetud relvaga elu eest valvel olema on küll TV ja netipõhine või siis midagi Westerni laadset, et 45 Peacemaker puusal ja valmis pidevalt haarama. Sul nagu jutu järgi võimalus 10m pealt vindiga seast vahel mööda lasta ja siis kui siga ründab rabad puusalt oma Coldi, millega võid lennult 5 sendist tabada ja peale kuue kuuli seale silmade vahele kihutamist lõpetad ta piinad oma poole meetri pikkuse teraga pussnoaga. Anna andeks kui pisut irooniliseks läksin, aga tegelikus jahis meie metsades need asjad nii ei toimi. Siinmail võib tavaline eesti mees metsa minna täiesti relvastamata kartmata ohtu oma elule. Üle 30 aasta on nii jahis kui ka niisama metsas käidud ja ka seal lausa ööbinud ainsaks terariistaks 10cm teraga puss okste lõikamiseks ja jahil ka looma tegemiseks. Rünnata on metsloom mind üritanud ainult täieliku põgenemisvõimaluse puudumisel, ka vastsündinud põdravasikas on mu pükse nuusutanud, kus lehm vaatas eemal võsas ega tulnud ligi. Ei väida ka vastu, et pole erandeid, kus loom inimest ründab. Sellel juhul on aega muidugi väga vähe ja kaitsta jõuab end käepärast oleva relvaga 1-2 lasuga. Kuni oma Colti vinnastad on siga sul juba jalgevahelt läbi jooksnud, pika noaga ei suuda sellel juhul enam midagi teha rünnak on lihtsalt nii kiire ja jõuline.
Mis puutub ohuolukorda, kas looma või kurjategija ründel, siis selleks puhuks olgu ikka niisugune relv, mida kinnisilmi käsitseda suudad, millega oled nö kokku kasvanud.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas aivar00 »

Kui kult läks peale tabamust 2,5 km ja veel rohkemgi, siis oli tõesti tabamus kahjuks kehv. Nagu öeldakse- tegijal ikka juhtub. Hea, et kõik õnnelikult lõppes. Siit aga mõlgutan mina kohe mõtteid- kas veidi jämedam kaliiber vintraudsel koosluses raskema kuuliga ei oleks asja paremini lahendanud. Ja minna sumpama haavatud kuldi järgi kui enda koerad on ainult 500 m kaugusel autos :M Mina küll ei oleks riskinud.
Sellesse püstoli-revolvri kiiresse kasutamisse seda enam kui siga sind piltlikult öeldes jalast juba järab- jutuga oleme muidugi kõik kõvad mehed. Kuidas reaalselt asi välja näeks- :M tõesti ei tea. Ja parem kui ka teada ei saa. Õnneks ei ole pidanud lähivõitluses tulirelvadega osalema, kuid ca 18 aastat tagasi kahjuks seda olen küll eemalt juhtunud nägema, kuidas mees, kellel oli laetud püstol käes sattus ootamatult vastamisi laetud jahipüssi käes hoidva "ära pööranud" mehega - seisis nagu halvatult. Tulemuseks oli jahipüssi kuul peas. Imekombel pääses eluga ja nüüd on invaliid.
ikka lõbusalt
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas andrus »

Minge tiiru õppige laskma ja ärge reklaamige,et mulle meeldivad täpsed lasud.Pole vaja valetada endale ja teistele,et ma olen nii hea laskja küll,et võin lasta pähe ning kaela.Laske ikka kere pauke ja siis andestab ka emake loodus teile selle eksimuse.Kere paugu puhul on sul ju eksimuse lubatud ala tunduvalt suurem.Ja ärge tormake loomale kohe järgi.Andke aega.
Siis pole tarvis omale soetada igasugu Desert Egle-id ega muid TT-granaadiheitjaid ja samuti pole tarvis ajada 2,5km verd pimedas taga.
Mul ei ole küll seda jahimehe elu olnud aasta kümneid aga siiani pole ei minu ega kellegi teise siga läinud kuigi kaugele kere lasuga.Küll aga on saanud otsida ja otsime siiani neid igasugu pea ja kaela laske.Ja siis on üks sort veel selliseid laske.......kuhugi keresse. :P
Ise lasen vana jäägri kuldsete õpetuste järgi.....mööda esikäppa ülesse keskohta ja valmis.Liha läheb jah rohkem kaduma aga ta on maas kas kohe või suhteliselt ligidal.Ja olgem ausad, liha on ikka väga verine peale seda pealasku kui kohe pole verd välja lastud.
Viimati muutis andrus, T Veebr 23, 2010 1:59 pm, muudetud 1 kord kokku.
jahismurf
jyri

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas jyri »

andrus kirjutas:Jyri...kas sa läksid kuldile järgi selle 22mag-ga??

Sul hea mälu minu relvadest-läksin tõesti 22MAG-iga.poolmantel kuul 3,6g või midagi sellist ja üle 600m/s kiirus(ehk siis u.650 jouli).Sellega paljudele ulukitele "armu" teinud.Aga miks edasi ei läinud koertega-üks põhjusi oli just lasu pildi taastamine mälus-kus oli "täpp" ja kuidas siga parasjagu seisis.Kuna 2,5 km peale polnud kult kordagi peatunud ja ka veri jäljel oli juba otsa korral,pidin tunnistama enda halba lasku.Kahjuks juhtub sedagi.
Tõsisemat kaliibrit vindile kui minu 6,5 ei näe vajadust,sest 10,1g Mega 796m/s on praktiliselt samaväärne .308 enamuse moonale.Palun nüüd sõnadest materdamiseks mitte hoogu võtta.Nagu mainisin,olen SUBJEKTIIVSETE arusaamade järgi kergemate kaliibrite pooldaja ja objektiivsetel,kogemuste põhjal, kaheraudsete pooldaja-2 x vint,2 x sile ja kombi minu jahiarsenal .Nagu ka eelnevates sõnavõttudes mainisin,loobusin ka erinevate kuulide kasutamisest erinevatele ulukitele-kõiki lasen sama kuuliga,kuigi varem oli lausa eri relv eri saakloomale/linnule.
jyri

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas jyri »

Andrusega nõus kerelasu suhtes,pea-ja kaela lasud vähemalt mulle kauge minevik-ise üritan südame piirkonda lasta.Kujuta ette,sihid aba taha,aga seda,et siga nats viltu(pea lähemal kui tagumik) seisab,ei märka.Nii lähebki kuul diagonaalis kuskil vaheliha lähedal kas rindkeres(riivamata kopse/südant) või kõhus(riivamata maksa) läbi.Ja ongi "kerge haav".Sõltumata kaliibrist,onju? :D .Aga 2,5 kilti kokku sellepärast,et teadsin seal sõidetavat metsateed olema,kuu järgi hea suunda hoida.Kuskile pidin ju välja minema.Kas oli tookord siis tegu kõige targema või mitte teoga-ei taha kommenteerida.Lihtsalt jahijuhtum,millest kogemuste lisa saada. :lol:
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas Ahto Kattai »

See revolvri/püstoli jutt meenutab kangesti järgmst: "Oleks mul nahk kindad olnud,oleks tal näo üless löönud" :D
Pistoli austajad,kel iganes õnnestub RÜNDAV uluk oma tukiga surmata (surmavalt pihta saada) antke kindlasti ka siin teada :!:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas kakuke »

Ma olen ka haavatud seal sellises kuusikus mööda verejälge järgi roomanud (püsti ei saanud lihtsalt käia), kuhu peale hüpates jääks vist peale hõljuma. Ikka juhtub. Sellises kontekstis isegi saaks aru, miks võimas revolver abiks võiks olla. Paljud muidugi sinna ei roniks. ;) Mul oli siis sile kaasas.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
vidrik
Postitusi: 122
Liitunud: T Jaan 12, 2010 12:48 am

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas vidrik »

Minu varustus peal jahirelv on metsas revolver ja pikk jahipuss...pean silmas pikka millega saab reaalselt seale kahju teha mitte ainult nahaka võtta.Neid ei ole mul võib olla mitte kunagi metsas vaja kasutada...aga kui tekib vajadus olen ma selleks valmis.[/quote]
Oot- oot ma ei saa nüüd aru oled sa üldse täismees, oled üldse eesti metsas käinud, nagu eelmisest kirjutisest lugesin, siis mingi kord vist onudega seajahis ikka käisid. Aint see ülejäänud jutt kuidas pead seal pidevalt laetud relvaga elu eest valvel olema on küll TV ja netipõhine või siis midagi Westerni laadset, et 45 Peacemaker puusal ja valmis pidevalt haarama. Sul nagu jutu järgi võimalus 10m pealt vindiga seast vahel mööda lasta ja siis kui siga ründab rabad puusalt oma Coldi, millega võid lennult 5 sendist tabada ja peale kuue kuuli seale silmade vahele kihutamist lõpetad ta piinad oma poole meetri pikkuse teraga pussnoaga. Anna andeks kui pisut irooniliseks läksin, aga tegelikus jahis meie metsades need asjad nii ei toimi. Siinmail võib tavaline eesti mees metsa minna täiesti relvastamata kartmata ohtu oma elule. Üle 30 aasta on nii jahis kui ka niisama metsas käidud ja ka seal lausa ööbinud ainsaks terariistaks 10cm teraga puss okste lõikamiseks ja jahil ka looma tegemiseks. Rünnata on metsloom mind üritanud ainult täieliku põgenemisvõimaluse puudumisel, ka vastsündinud põdravasikas on mu pükse nuusutanud, kus lehm vaatas eemal võsas ega tulnud ligi. Ei väida ka vastu, et pole erandeid, kus loom inimest ründab. Sellel juhul on aega muidugi väga vähe ja kaitsta jõuab end käepärast oleva relvaga 1-2 lasuga. Kuni oma Colti vinnastad on siga sul juba jalgevahelt läbi jooksnud, pika noaga ei suuda sellel juhul enam midagi teha rünnak on lihtsalt nii kiire ja jõuline.
Mis puutub ohuolukorda, kas looma või kurjategija ründel, siis selleks puhuks olgu ikka niisugune relv, mida kinnisilmi käsitseda suudad, millega oled nö kokku kasvanud.[/quote]



Selliseid 30 aastat jahil käinud ilmaparandajaid on kahjuks meie Eesti metsad täis.See et sa lasta ei mõista kiirelt on küll üksi sinu viga.Mina suudan teha 6 lasku küll püstolist 3 märklaudu umbes täpselt 3 sekundiga.Kuldi kihavasid on mul väiksemat sorti plekkämber täis ja jahil ei käi mitte üksi.Ka jälge ei aja üksi,relvasid on kapis rohkem kui enamus lasketiirudes.Alates õhrelvades kuni 45/70ni välja.Kas jahipere siin foorumis tahab väita et kellegil ei ole siga peale külge saamist 30m + kuhugi poole liikunud või.Olen jah noor jahimees 7-8 aastat aga metsas võib olla 2 meest kes võivad minuga rinda pista sigade küttimises.


Toon siis veel ühe näite...siga saab pihta ja asud jälitama oled.Lugematuid kordi olen läbi pugenud pajuvõsast mis on sellise paraja kõrgusega et kaugele ei näe ja püss jääb naks naks okste külge kinni.Püss paju võpsikus okste taga kinni aga pead alla ei saa panna sest oksad torkavad silma peast välja. Kuidas toimid seaduse järgi,lampi ju olla ei tohi püssi küljes???või oled nii kõva mees duv et lased ühe käega??? Tee järgmine liigutus võta toas püss kätte ja mine astu teise tuppa läbi ukse ja nüüd kujuta ette mida sa teha saad kui siga on teises toas ukse kõrval suht keeruline,kas pole? Vaata mina ei tunne sind ja sina mind nii et enne kui sa oma 30 aasta staazi siin hakkad esile upitama tasuks ikka kindel olla et mees ei ole üle xxx sea lasknud.Seda hoolimatta ilmast kohast või riiklikest pühadest.

See aasta on meil isaga 2 peale juba 6 kulti ja ainult 1 kohe paigale.Kõik sead lastud abaluu lasuga.Peaks ju maas olema...ei pea ega enamus ajast ei olegi.Ühe sõralisega oli nii et oli lastud leitsime üles ja samal ajala lendas teine kult meile peale.Õnneks oli käsi kiirem kui sõrg.30 mintsaga 2 kulti mõlemad korralikud loomad.Korralikud kilbid peal...mõlemal ihu kiskumise jälgi täis ja ühel munad paistes ja kärnas taga.



Ja sellest sea laskmisest siis ei ole sitt püss ei ole sitt optika ja moon on kah kallis.laskja olen samuti hea.See mees kes räägib et siga jääb kindlalt ühe matsuga maha :D see mees ei ole rohkem kui 2-3 siga oma elu jooksul lasknud.10nest seast 4 jääb hea juhul esimese matsuga maha ülejäänud pead ikka metsast üles otsima..Ülejäänud kõik liigutavad end 20meetrist kuni paari kilomeetrini...kus kohast see jõud võetakse ei tea,ju on jumalast antud. Olen lahanud sigu millel pole südamest midagi peale vereklombi järgi.Olen lasknud siga klassikalise abaluu lasuga ja kuul on ***** välja tulnud.Ma ei lähe peale laskmist kunagi pukist alla ja ei aseta püssi puki kõrvale et see siga on maas.See viitab jälle võhikusele.Jaht on läbi kui sea lihakeha ripub....


P.S milleks revolver sest tahan ise oma jahiprobleeme lahedada mul ei ole vaja kellegi teise koera ega teist jahimeest keda ma oma eluga ei usalda.Küll näinud mehi kes peale laskmist ei julge mõeldagi pukist alla tulemisest.
Suletud