kas keegi on proovinud.....

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
poisike
Postitusi: 31
Liitunud: T Juul 21, 2009 6:38 pm

kas keegi on proovinud.....

Postitus Postitas poisike »

asi siis järgmine et kas keegi on proovinud ilvest jänese hädakisaga(nagu need viled meil poes müügil on) ka jahtida :M ! kas see asi toimib ka ja kas sellega oleks mõtet jännata... :M ?
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: kas keegi on proovinud.....

Postitus Postitas Mart »

Asi toimib ja on mõtet jännata. :)
JahtCVL
Postitusi: 7
Liitunud: T Dets 15, 2009 3:45 pm

Re: kas keegi on proovinud.....

Postitus Postitas JahtCVL »

Tere kas hunti ka saab selle vilega
Raud
Postitusi: 96
Liitunud: E Sept 15, 2008 12:36 pm

Re: kas keegi on proovinud.....

Postitus Postitas Raud »

kui siin selline teema juba on siis küsiks ka. Kumb paremini rebast meelitab kas jänese hädakisa või hiirepiiks?
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: kas keegi on proovinud.....

Postitus Postitas Mart »

Jänese hädakisa kauge maa tagant peibutamiseks. Noor rebs ei pruugi aga tulla, kuna kardab seda jänese murdjat. :) Hiirepiiks hea juba nähtava rebase jaoks.
Kas hunt reageerib, ei tea, aga hundile vast parem vasika hädakisa, vähemalt see pani karu küll liikuma. :M Hundiga ausalt öeldes kogemus puudub, aga võib ju niisama proovida, nüüd ju hunt haruldus pole ja peaks saama katsetada.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: kas keegi on proovinud.....

Postitus Postitas Feen »

Ja kui juba selle vilega metsa lärmama minna, siis peab tegelikult teadma kuidas seda vilet kasutada. Ma alguses käisin selle jänese hädakisaga üsna mitu kuuma rebasekohta läbi, mõnes istusin mitu tundi, aga arvatavasti teab rebane väga hästi kuidas jänes kisab ning välja ei ilmunud, hunt ja ilves teavad ka. Kõikse paremini on töötanud rebase peibutamisel Allaku sokuviled (mis oleks nagu natuke liiga peenikese tooniga, aga rebasele istub hästi).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
poisike
Postitusi: 31
Liitunud: T Juul 21, 2009 6:38 pm

Re: kas keegi on proovinud.....

Postitus Postitas poisike »

aga kas saaks siis kogenud meestelt soovitusi kuidas seda vilet kasutada just ilvese jahiks ja ka muud soovitused ja nõuanded tere tulnud :)
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: kas keegi on proovinud.....

Postitus Postitas Joosep Käba »

Jänese hädakisa toimib rebasele väga hästi. Hiirepiuksuga võrrelda ei saa.
Puhuma peab nii nagu jänes kisaks. :wink: Mul on kogemus küülikute praeks ettevalmistamisega ja kuuld seda palju. Isegi vastu hakkas see lõpuks.
Maailmalaiusesvõrgus leiab loomahääli piisavalt. Üks isegi eesti sait oli mida kahjuks peast ei mäleta.
Vaata siin linkide teemat kus Norra mehe Kristoffersoni jahifilmide link oli. Temal päris mitu väga head filmilõiku juutuubis kuidas see vile peab uikama ja kuidas mees käituma.
Nigu õpikus võiks öelda.
Mul looduspiltnikus naisterahvas kasutab ja väga tihti tuleb kuni 5 meetri peale. Ilm ka võiks selline olla kui rebus väljas kondab. On asi tulemuslikum.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: kas keegi on proovinud.....

Postitus Postitas Joosep Käba »

No näe üks vilm siin.
Suht olulin ikka valitud koht. Tuule suund ja kaitsevärvus. Rebusk pidavat kõikse paremini tähele panema asju, mis kuni 1 m maapinnast.

http://www.youtube.com/user/kristofferc ... MLhA1_aPSs
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: kas keegi on proovinud.....

Postitus Postitas Ain Aavik »

Pisut õppematerjali jänese hädakisaga :M http://two.xthost.info/jaljekytt/janesekisa/
Pikema harjutamisega tuleb välja ka ilves uudistama, hundist-rebasest rääkimata :D
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: kas keegi on proovinud.....

Postitus Postitas sooviku »

:D See on küll õige hääl.Mul koer läks arvuti juures ikka päris äksi täis.
Naine võib olla,koer peab olema!
oks
Postitusi: 72
Liitunud: E Mär 12, 2007 6:48 pm

Re: kas keegi on proovinud.....

Postitus Postitas oks »

Millisel ajal päevast oleks ilvest selle kisaga mõtet meelitada-hommikul, päeval, õhtul? Rebane reageerib vist keset päeva ka, aga ilves?
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: kas keegi on proovinud.....

Postitus Postitas Olgerd »

Kuuvalgel õhtul äkki või öösel?
karvane
Postitusi: 90
Liitunud: N Juul 28, 2005 2:59 pm

Re: kas keegi on proovinud.....

Postitus Postitas karvane »

Jooksuka ajal anna ilvesele palderjani siis kae mis toimuma hakkab.
Jaht on kunst kus padrunitega ei koonerdata ja vange ei võeta.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: kas keegi on proovinud.....

Postitus Postitas honkomees »

karvane kirjutas:Jooksuka ajal anna ilvesele palderjani siis kae mis toimuma hakkab.
jah, lugesin mõni aeg tagasi ühte vana raamatut, seal jahindusteadlased 1930. aastatel Siberis loomade loenduseks tegid ämbritäie lahjendatud palderjaniveega tilguti abil rajad kuni loendusplatsini ja ilvesed ronisid kohale nagu kõutsid ikka
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vasta