Päikese tõus ja päikese loojang????

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
jorsik
Postitusi: 25
Liitunud: L Aug 29, 2009 8:45 am

Päikese tõus ja päikese loojang????

Postitus Postitas jorsik »

Arutaks siis sellist teemat,et jahti tohib pidada päikese tõusust päikese loojanguni.Seega on tegu nagu liikuva pühaga ju?Talvel tõuseb hiljem ja loojub varem ju.Suvel aga varem tõuseb ja loojub hiljem.Seega,jahiajad teised.Või olen ma valesti aru saanud?
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Päikese tõus ja päikese loojang????

Postitus Postitas rajaleidja »

Mis kuradi liikuv püha??? Ma ei mäleta, et mõni jahiaeg oleks määratletud kellaajaliselt. jahieeskiri määratleb jahi pidamise perioodid ikka kuupäevaliselt, mitte kellaajaliselt. Nii et mis jahiajad sul siis teisiti on?

Ja kas jahiseaduses selle päikesetõusu ja -loojangu punkti juures ei ole mitte klauslit ...kui ei ole kokku lepitud teisiti?
jorsik
Postitusi: 25
Liitunud: L Aug 29, 2009 8:45 am

Re: Päikese tõus ja päikese loojang????

Postitus Postitas jorsik »

Oot oot.Mida sa räuskad siis kohe siin.Mina saan sellest aru sedasi ja vajangi vähe selgitust sellel teemal.Läksid vähe rajalt kõrvale ja ei leia õiget rada enam üles we,et nii tõre oled?
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Päikese tõus ja päikese loojang????

Postitus Postitas rajaleidja »

Ei räuska midagi ää, naine ja lapsed ärkaksid ülesse.
Aga mis mõttes on jahiaeg seoses päikesetõusuga liikuv püha? Kui jänesejaht on lubatud 1. oktoobrist 28. veebruarini, siis mis moel see päikesetõus selle jahiaja liikuvaks pühaks muudab :roll:
jorsik
Postitusi: 25
Liitunud: L Aug 29, 2009 8:45 am

Re: Päikese tõus ja päikese loojang????

Postitus Postitas jorsik »

No sais siis vähe arusaamatu tekst.Ühesõnaga saan mina sellest aru nii,et suvel saan ma viibida metsas kauem kui talvel.Läheb pimetaks siis metsast välja ja kõik.
Teema algatasin sellepärast,kuna siin lappasin ja lugesin niisama tarkade juttu,siis jäi kuskil sala küttide teema all arusaamatuks see asi.Mainiti foto jahimehele,et ei tohi peale päikseloojangut üldse võõral maad viibida.Sellest selline küsimus tekkiski,et siis kust maalt algab (kellaajliselt) ja kust maalt lõppeb päikeseloojang.
Praegusel ajal on juba kuuest kott pime ju?Seega ei tohiks ka püssiga jahimees viibida metsas kella üheksapaiku näiteks.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Päikese tõus ja päikese loojang????

Postitus Postitas andrus »

Mul on laua peal kalender kus on iga päev kirjas mis kell tõuseb ja mis kell loojub.

Täna näiteks tõuseb 8.43 ja loojub 16.25....reedel juba 8.38 ja 16.30
Aga jahil ma pole nüüd küll kunagi selle kella järgi käinud. :lol: :lol:
jahismurf
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Päikese tõus ja päikese loojang????

Postitus Postitas aivar00 »

Eks neid "keeniuseid" ikka aegajalt lagedale tuleb, kes asja ainult klappidega näeb.
Nagu aru sain, siis küsimuse esitaja jahimees ei ole ning tõenäoliselt nühib ka alles usinasti koolipinki :lol:
Katsun siis veidi lahti seletada.
Jahipidamiseks on olemas kindlad eeskirjad-seadused, kus on fikseeritud kuupäevad, millal millisele ulukile jahti pidada tohib. Mingeid kellaaegu kuskil fikseeritud ei ole.
Selleks, et aga pidada jahti pead sa kuuluma mõnda jahiseltsi millisele on antud kasutamiseks nn. jahipiirkond. Või siis ostad mõnelt jahipiirkonda omavalt seltsilt jahiõiguse loa ostmise näol.

Päikese tõusust loojanguni on lubatud viibida tavalisel inimesel (kelleks on ka juhtumisi "fotojahimees") eramaal, kui maaomanikuga ei ole tehtud eraldi kokkulepet.
Tavalistel mingisse jahiseltsi kuuluvatel jahimeestel selline kokkulepe (enamjaolt küll maaomaniku vaikival nõusolekul :lol: ) on aga olemas ja seetõttu viibivad eramaal ka peale päikese loojangut seaduslikult :lol:

"Salakütt" aga sellepärast ongi sellise nime omanik, et tema teeb kõike ebaseduslikult ning salaja. Tembeldada aga iga mees , kes peale päikeseloojangut relvaga metsas ringi jalutab automaatselt salakütiks- seda teha ei saa.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Päikese tõus ja päikese loojang????

Postitus Postitas Beretta »

Ilmselt mõtles Jorsik Jahiseaduse §44. Jahi korraldamise nõuded
(2) Eraõigusliku isiku piiramata või tähistamata kinnisasjal, kus omanik ei ole jahipidamist keelanud, tohib jahti pidada päikesetõusust päikeseloojanguni, kui jahipiirkonna kasutaja ja kinnisasja omanik ei ole kokku leppinud teisiti.
Ehk poolte kokkuleppe korral ei pea koos päikeseloojanguga koju minema.
Kuni ma seadust lugesin, oli Aivar juba asja ära vastanud.
Grumpy old man
castro
Postitusi: 47
Liitunud: K Mai 13, 2009 8:11 am

Re: Päikese tõus ja päikese loojang????

Postitus Postitas castro »

sisulist infot ka jutu sekka -

kuu tõusmine ja loojumine: http://www.astronoomia.ee/tabelid/vaatlus/kuu/tallinn/
päikese tõusmine ja loojumine: http://www.astronoomia.ee/tabelid/vaatlus/paike/tallinn/

kõik tabelid: http://www.astronoomia.ee/tabelid/
Nurga tagant lasksin ja raputasin püssi.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Päikese tõus ja päikese loojang????

Postitus Postitas honkomees »

castro kirjutas:sisulist infot ka jutu sekka -

kuu tõusmine ja loojumine: http://www.astronoomia.ee/tabelid/vaatlus/kuu/tallinn/
päikese tõusmine ja loojumine: http://www.astronoomia.ee/tabelid/vaatlus/paike/tallinn/

kõik tabelid: http://www.astronoomia.ee/tabelid/
vaata hommikul mõnele netilehele, kus ilmaennustus sulle lähema paiga järgi ja saadki teada kodukoha päikese tõusu ja loojumise, meil Tallinnaga oma pooletunnine vahe, kalendris toodu on ei tea mis koha oma? Tõravere?
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Päikese tõus ja päikese loojang????

Postitus Postitas Beretta »

Keskemalt Eestist päikese ja kuu tõusud ja loojangud + ilm reaalajas
http://marec.mine.nu/ilm/
Grumpy old man
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Päikese tõus ja päikese loojang????

Postitus Postitas kakuke »

Ma ise vaatan siit. http://www.aai.ee/?page=oopaev
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jorsik
Postitusi: 25
Liitunud: L Aug 29, 2009 8:45 am

Re: Päikese tõus ja päikese loojang????

Postitus Postitas jorsik »

Vaatan jah,et siin neid keenjuseid ikka järiest rohkem lagedale tuleb,oma neti lehtede saatmistega.Aivar sai pointile pihta jah.Kui oled jahimees,võid püssiga metsas tuiata 24h aga fotokaga mitte.Pole jah mingi suurematsorti jahimees,aga käin küll ühes seltsis koeratamas.Ja neid salakütte kardetakse jah ikka niivõrd palju,et lasa koomiline.Kokkusaades arutatakse,et kus millal ja mis kell kuskil pauke kuuldi.Mõni võtab omaks,et tema lasi seal seda ja toda.Aga kui mõni pauk jääb nagu õhku rippuma,siis kohe tegemist salaküttidega.Kui seltsis on näiteks 30 meest ja tol päeval kohal 15 meest,siis võis ju järelolevatest 15 mehest keegi selletaga olla.Ja võin julgelt väita,et 80 prossa salaküttimistest teostatakse jahimeeste endi poolt.Enamus on ikka ausad ja korralikud jahimehed.Aga mees kes on läbinud koolituse,teinud eksamid,saanud relvaloa ja soetanud relva,on kah ju jahimees.On palju ju selliseid mehi.Seda võid teha ju millal soovid ja jahiseltsi liikmeks olematta.Vint kodus.Jahile ei võeta ja tehaksegi vaikselt omaette.Tean juba ette seda kriitikat,mis siit tulema hakab(jahitunnistuse omamine ei tee veel sinust jahimeest).Aga paber on ja seda ta ju ka näitab.
Tahtsingi seda teada,et ka kuuvalgel ööl,võin rahulikult siga passida.Maaomanikest juriste ennegi nähtud,kes võivad tulla ja seadusi murdma hakata.
Edu edasi tänitamisel.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Päikese tõus ja päikese loojang????

Postitus Postitas andrus »

Tore kirjake sul aga mulle ei jõudnud point kohale. :M
jahismurf
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Päikese tõus ja päikese loojang????

Postitus Postitas kakuke »

Tea, kas midagi juhtus või saigi mõne maaomanikust juristi käest nahutada?
Isegi nii hullusti, et geenius muutus keenjuseks ja olemata olemattaks. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta