kaliiber 223rem

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
pano
Postitusi: 150
Liitunud: E Veebr 01, 2010 9:43 pm

kaliiber 223rem

Postitus Postitas pano »

küsimus siis selline et müüja soovitas sellist kaliibrit ,et pidi olema parem kui 308win või 30-06spr.
aga hetkel pole sellele kaliibrile üle 4g moona kuskil näinud. nii et kas sellele kaliibrile on ültse moona millega võiks ikka siga ja põtra lasta või on mõeldud vaid kerge moona ja väike ulukite laskmiseks?
Koertega on jaht!!!
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: kaliiber 223rem

Postitus Postitas duma »

pano kirjutas:küsimus siis selline et müüja soovitas sellist kaliibrit ,et pidi olema parem kui 308win või 30-06spr.
aga hetkel pole sellele kaliibrile üle 4g moona kuskil näinud. nii et kas sellele kaliibrile on ültse moona millega võiks ikka siga ja põtra lasta või on mõeldud vaid kerge moona ja väike ulukite laskmiseks?

korralik naljakoht :lol: jagdhof-is käisid v?
Kui seadust loed sis seal kirjas et miinimumkaliiber millega suurulukit lasta on 6,5, see ainult väikeloomadele mõeldud kaliiber. Ja parem kui 308 või 30-06- vbl kyll kui ei plaani suurulukit lasta
duo on parem
Kasutaja avatar
KeegiVeel
Postitusi: 120
Liitunud: T Okt 04, 2005 11:09 am

Re: kaliiber 223rem

Postitus Postitas KeegiVeel »

Seda tahaks teada jah, et kus poes see "selline" müüja oli... Aga teadmiseks sulle, et antud kaliibriga sa suurulukit lasta ei tohi.
Austage ka teisi jahimehi!
pano
Postitusi: 150
Liitunud: E Veebr 01, 2010 9:43 pm

Re: kaliiber 223rem

Postitus Postitas pano »

müüja oli jah jagdhofis. ja veel ta väitis et selle kaliibri energia pidi olema parem karu peatamiseks kui kaliiber 308win. ise tahsin algul poest 308wini saada aga ta seletas et see parem ja kindlam. hea et siis veel soetusluba poes kaasas polnud. :o
Koertega on jaht!!!
Kasutaja avatar
hagijas
Postitusi: 137
Liitunud: N Nov 25, 2004 10:24 pm

Re: kaliiber 223rem

Postitus Postitas hagijas »

millisest asutusest see soetusluba sul muretsetud on? :roll:
looma tuleb otsida jälgede lõpust
pano
Postitusi: 150
Liitunud: E Veebr 01, 2010 9:43 pm

Re: kaliiber 223rem

Postitus Postitas pano »

põhja politsei prefektuurist on luba omandatud
Koertega on jaht!!!
eros
Postitusi: 88
Liitunud: L Mär 29, 2008 8:58 am

Re: kaliiber 223rem

Postitus Postitas eros »

pano kirjutas:müüja oli jah jagdhofis. ja veel ta väitis et selle kaliibri energia pidi olema parem karu peatamiseks kui kaliiber 308win. ise tahsin algul poest 308wini saada aga ta seletas et see parem ja kindlam. hea et siis veel soetusluba poes kaasas polnud. :o
Kaua võib :VS :shock: (n) (n) (n)
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: kaliiber 223rem

Postitus Postitas smtasku »

Pane müüja kirjeldus kah, mõni lugeja siis ehk teab, kelle käest "võiks nõu küsida".
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: kaliiber 223rem

Postitus Postitas aivar00 »

See kuidas nende müüjatega lugu- on iseküsimus. Võib-olla peksa saamise hirmus on sinna mõni jahindusest kauge inimene tööle võetud :lol:
Mul aga selline küsimus- kas mees ise ei ole relvandusega üldsegi mingit kokkupuudet omanud (OK sõjaväest "kehva tervise" tõttu kõrvale jäänud ja ise ka nagu naa laisk et isegi internetist ei viitsi kaliibrite numbreid selgeks teha :evil: ) aga mismoodi jahipilet kätte saadi :M kui isegi suuruluki jahiks lubatavat minimaalset kaliibrit ei tea :M :M :M
ikka lõbusalt
pano
Postitusi: 150
Liitunud: E Veebr 01, 2010 9:43 pm

Re: kaliiber 223rem

Postitus Postitas pano »

aivar00 kirjutas:See kuidas nende müüjatega lugu- on iseküsimus. Võib-olla peksa saamise hirmus on sinna mõni jahindusest kauge inimene tööle võetud :lol:
Mul aga selline küsimus- kas mees ise ei ole relvandusega üldsegi mingit kokkupuudet omanud (OK sõjaväest "kehva tervise" tõttu kõrvale jäänud ja ise ka nagu naa laisk et isegi internetist ei viitsi kaliibrite numbreid selgeks teha :evil: ) aga mismoodi jahipilet kätte saadi :M kui isegi suuruluki jahiks lubatavat minimaalset kaliibrit ei tea :M :M :M

sõjaväes pole veel käinud kuna see veel ees. eks ma natuke neid kaliibreid tean ka. segadusse just ajaski müüa jutt. ma ise püütsin selgitada müüale et 223 ei tohiks nagu suurulikele sobiv kaliiber olla aga ta raiius vastu et mine või karu laskma :D
Koertega on jaht!!!
pano
Postitusi: 150
Liitunud: E Veebr 01, 2010 9:43 pm

Re: kaliiber 223rem

Postitus Postitas pano »

smtasku kirjutas:Pane müüja kirjeldus kah, mõni lugeja siis ehk teab, kelle käest "võiks nõu küsida".

seal vist kaks meest on vähemalt mina näinud. üks vene mees ja teine eestlane see eestlane oma"tarkusi" jagaski
Koertega on jaht!!!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: kaliiber 223rem

Postitus Postitas tony »

To Pano:
Egas midagi,kordamine on tarkuse ema.Suurulukit Eestis (v.a. ilves,hunt ja m.kits ) võib lasta vintraudsest relvast poolmantel kuuliga alates 6,5mm ja kuuli min. kaal 9g.Vähe sogane sai aga peaks arusaadav olema.
eros
Postitusi: 88
Liitunud: L Mär 29, 2008 8:58 am

Re: kaliiber 223rem

Postitus Postitas eros »

pano kirjutas:
smtasku kirjutas:Pane müüja kirjeldus kah, mõni lugeja siis ehk teab, kelle käest "võiks nõu küsida".

seal vist kaks meest on vähemalt mina näinud. üks vene mees ja teine eestlane see eestlane oma"tarkusi" jagaski
Palun kirjutage natuke selgemalt,väga raske on sellisest lalinast aru saada.
tolerantne
Postitusi: 25
Liitunud: E Aug 03, 2009 4:57 pm

Re: kaliiber 223rem

Postitus Postitas tolerantne »

Tõesti pano ole meheks ja kirjelda seda Eesti meest kes Sulle küll sellist juttu ajas.Lähen ja küsin ka sealt tarkust-kuigi ühe müüja järgi ei saa tervet poodi hukka mõista-vist :M
pano
Postitusi: 150
Liitunud: E Veebr 01, 2010 9:43 pm

Re: kaliiber 223rem

Postitus Postitas pano »

siuke nooremmapoolne mingi 30-35 vahel ma arvan. suht pikk mina 186cm. minust ikka pikem heleda peaga. rohkem ei oska nagu öeldagi.
Koertega on jaht!!!
Suletud