millist vintrelva soetada?

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Kasutaja avatar
Tõnu
Postitusi: 132
Liitunud: E Veebr 02, 2004 2:32 pm

Postitus Postitas Tõnu »

ma olen külalisega igati nõus. relva puhul ei maksa rääkida ainult tapmisest ja tõttöelda selline definitsioon, et "tapab sama hästi" häirib mind pisut ning tundub omajagu ebaeetlisena - TAPMINE ei ole jahipidamisel see kõige olulisem.

võibolla tuleb minu suhtumine tõsiasjast, et pean end siiski eeskätt jahilaskuriks ja alles seejärel jahimeheks, mistõttu läheb mõne uluki TAPMISEKS minu poolt tehtavatest laskudest ainult kaduvväike osa, number on vist alla 1% :? aga teema jääb samaks: seni, kuni me räägime relva valiku puhul, et tapab kuradima hästi, seni ei suhtu me jahiulukitesse ja jahipidamisse ka mitte mingisuguse lugupidamisega.

õige on ka võrdlus autodega: mersu ja lada viivad tõesti mõlemad puntkist A punkti B, kuid kas selle vahemaa katmisel on ka erinevusi? kusagil on minu postitus IZH-27 sporting teemadel (misiganes ta tegelik nimetus ka ei ole). kasutusmugavus, ergonoomika, viimistlus, minu poolest kasvõi esteetiline elamus ilusast relvast, need on ka kõik midagi väärt. ma ei saa kuidagi nõustuda, et vene relvast kallim püss on m***ipikendus, tõttöelda tundub selline sõnavõtt mulle küüniline ja omajagu solvavgi :(
Kasutaja avatar
keits
Postitusi: 14
Liitunud: N Sept 23, 2004 11:33 pm

Postitus Postitas keits »

selle aasta kevadel sai enesele soetatud kah see vintrelv Tikka master LH. Minu relvavalikul oli üheks kriteeriumiks see, et vaja oli relva vasakukäelisele. Muidugi oli oluline relva maksumus ja kaliibri valikul arvestasin laskemoona maksumust ja selle kättesaadavust. Kaliibriks on 30-06. Siiamaani sellega veel suurt looma lastud ei ole, ainult sokku. Kui rääkida looma vigastustest ja raisku läinud lihast siis kõik oleneb sellest kuhu lasta ja kui kaugelt lasta. Kui lasta kusagil 50 m pealt siis on vigastused vagagi väikesed ja liha jääb alles(puhtalt enese kogemus) ja vastaspoolel ei ole seda kahuri kuuli auku. Muideks moonana kasutan norma plastik pointi.
Eks see vintrelva ja üldse relvade ost sõltub üldjuhul rahakoti paksusest. :roll:
Suur tükk ajab suu lõhki
jAHILASKUR:)

Postitus Postitas jAHILASKUR:) »

:lol: Mida te nende loomadega seal metsas siis teete kui ei tapa?Lasete mööda või?
Kasutaja avatar
4x4 Urukoer
Postitusi: 89
Liitunud: E Nov 24, 2003 7:19 pm

Postitus Postitas 4x4 Urukoer »

No parandage mind palun kui ma eksin aga jahirelv on ikka mõeldud looma tapmiseks,surmamiseks.Nimetage seda kuidas tahate.See autodega võrdlemine,no kuulge ühest äärmusest teise.Kas kalli relvaga on ka mugavam metsas jalutada ja kõik vaatavad järgi suud ammuli :o ?Milleks teha Vene relvi niimoodi maha?ma ei tahtnud väitagi,et Vene relvad on "paremad",lihtsalt teevad oma töö ära ja kõik.Lugesin oma eelmist postitust mitmeid kordi aga ikka ei lugenud sellist juttu välja nagu Vene relvast kallim relv on sellesamuse pikendus??Isiklikult tean selliseid jahimehi a`la 50000-ne relv aga looma pole lasknud,sest kardab metsas relva ära kriimustada.
Rebane

tapmine

Postitus Postitas Rebane »

Jahilaskur see väide et mida te siis teete peale tapmise või lasete mööda on vale.Ma arvan et enne kui sa siin hakkad teisi jahimehi alla tegema õpi tegema vahet tapmisel ja jahi pidamisel.On olemas isegi ütlus "ära tapa pea jahti" ja ma olen sellega vägagi nõus.Ma arvan et sa tegid ennast präägu lolliks oma lolli väitega "mida te teete siis peale tapmise",sest jahipidamisel ja tapmisel on paraku väga suur vahe.See teine asi et kas te lasete siis mööda või? vastaks sellele nii et ma ei tea veel jahimeest kes poleks mööda lasknud....keegi meist pole täiuslik....mulle on õpetatud et loomal peab ka alati võimalus olema ja olen ka jätnud lihtsalt looma laskmata.Niiet pole mõtet sul siin alandada teisi kui sa ise oled loll.[/list]
Kasutaja avatar
Troll
Postitusi: 158
Liitunud: E Mai 05, 2003 3:41 pm

Postitus Postitas Troll »

Tõnu kirjutas:teate, mind on õpetatud, et sääske kahuriga ei tapeta (Confucius).

Lihtsalt repliigi korras: ajal ,mil Confucius elas (551-479 enne Kristust), polnud keegi kahurist või püssirohust kuulnudki. :D
kaaren
Postitusi: 16
Liitunud: T Nov 02, 2004 11:38 am

Postitus Postitas kaaren »

kui universaalsest rääkida, siis ise piilusin rootsi mauserit 6,5x55. norras jahimehed lasevad ka kõige suuremaid põdramürakaid sellega. ja samas oli ilus piltidega artikkel, taas norras, kus tudras mees sellega lumepüüsid jahtis. artikkel seejuures mitte eksteemsest relvavalikust, vaid kui tore on mägedes talvel jahti pidada.
ise oman vaesemehe universaalrelva - 12kal pump. kuulist rajahaavlini, iga pikkusega padrunit sööb ka. linnujahil olen 4 lindu jutti kotti saanud.
õigesse kohta teipi pannes on vaikne nagu pukk.
kuuliga jääb lühikeseks ainult. ega terve mõistusega 100m peale lase.
kaidojaht
Postitusi: 141
Liitunud: R Okt 29, 2004 8:46 pm

Postitus Postitas kaidojaht »

Mehed kes sõjaväes on käinud peaksid võrdlema sõjarelvaga, siis on aru saada kas poolautomaat, vint või sileraudne. Ise lasen poolautomaadiga 7,62x39 algul ei saanud pihta ja süüdistasin relva, aga nüüd on põdergi lastud ja pole probleemi olnud. Kõik relvad tapavad kui õigesse kohta lasta. Alguses lasin kitse esijala taha enamus loomi liikus umbes 100m. Otsimise peale kulus maksimaalselt kaks tundi, nüüd lasen ainult pähe või kaela siiani pole ükski loom üle 30 meetri läinud. Moon on ka odav iselaetud pauk umbes 4 krooni.
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Teemaks: millist vintrelva soetada? Juttu kõvasti kaliibritest ja et A ja O on see, et millist looma tahetakse küttida. Aga huvituks veel sellest, et mida vaadata kasutatud vindi soetamisel? Jahiraamatus juttu siledaraudse kontrollimisest (lööknõelte tervis ja võimalikud loksumised jne). Väga hea ja tark jutt seal, aga siiski mida vaadata vindraudse jahirelva soetamisel? Edu!
Mine metsa!! ;)
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

kaidojaht kirjutas: nüüd lasen ainult pähe või kaela siiani pole ükski loom üle 30 meetri läinud. .

:shock: Vaat sellest jutust ma nüüd küll aru ei saa :) Kivi kotti!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

väike põrsas kirjutas:Aga huvituks veel sellest, et mida vaadata kasutatud vindi soetamisel?


Vot see on küll koht,kus ilma proovilaskmiseta oleks nagu põrssa kotis ostmine.Kuda ta jookseb ei tee sa palja silmaga kuidagi selgeks.Kui relv on mujalt sisse toodud ei maksa uskuda juttu,et relv nagu polekski aastatelt vana ja ainult jahirelvana kasutatud.See nagu Eesti asi,et relvast vähe tulistatakse,mujal antakse tuld nii et vähe pole.
Ja kui kaupmees keeldub proovilaskmisest,siis on miskit mäda selle relvaga.
Vaata visuaalselt üle,kohe näha kuidas relvaga ümber käidud.Kui võimalik harutage laiali,tegevuse käigus hea klubijuttu ajada ja ehk kuuled nii mõndagi huvitavat.
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Ostsin unibversaalseks püssiks 308Win. Aga eks põdrale ja karule võiks ju võimasam olla ja rebasele-hanele võiks kaliiber väiksem olla. Ostsin juurde IZ-18MH, 223. Nüüd jälle mõtlen, et teine püss oleks ju siis parem 30-06 võinud olla või isegi veel võimsam. (8,2x57).
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Ärge mehed üksteist solvake, see pole hea, oleme siiski siin kõik jahimehed ja milleski sarnased.
Muuseas jahimeestel on väljendus küll: kuidas püss tapab. Kui näiteks siledaraudsetest rääkida, siis mõni püss tapab ,mõni mitte ja piltlikult selle püssiga hüppab iga vares ühel jalal minema. See ei sõltu laskeosavusest. Ja jahimehel on ikkagi kõige tähtsam, et püss tapaks, sest kes neid haavatuid tahab. Järgmiseks püssi lasketäpsus. Muud mugavused sinna juurde - hea kui nad on, pole raha, saab ka ilma hakkama.
Jahimehed pole kõik laskesportlased, kuigi trenn ei jookse kellelgi mööda külgi maha.
Ertai
Postitusi: 12
Liitunud: T Sept 13, 2005 2:22 pm

Postitus Postitas Ertai »

Tervist siis ka minu poolt:)

Kursustel olles kuulsin, et kui vähegi võimalik tuleks korralik relv osta "Osta odava, kallilt pead" see loogiline ka ju.
Soovitati
Los - 7 (ei tea õigekirja)
ja kallimat Sauer 202 te.
Kui suurulukiteks sobib .308, ja valikuks osutukski Sauer, siis mis sobiks väikeulukiteks, selle jaoks mõistagi raha poleks enam eriti kulutada, (parem siis juba kulutamata jätta? :) )

Sooviks siis veidi infot mõlema küsimuse kohta.

(foorumit läbi ja lõhki uurinud ja puurinud olen üsna põhjalikult, et aru ma saan, aga ise arvata ei oska:))
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Kui valik nende kahe vahel, siis osta ikkagi Sauer 308 Win, kiirjalgade, korraliku optikaga. Saad relva igaks jahiks igas olukorras. Padruni, õigemini kuuli oskuslik valik annab võimaluse lasta sama püssiga nii suurt kui väikest ulukit. Maksma see küll läheb oma 40tuh. või rohkemgi aga kui oled noor mees ja jahihuvi ikkagi tõsine, tasub see ennast ära. Sa ei pea edaspidi pettuma. Kui raha puudu jääb, osta püss, õpid lahtise sihikuga laskma. Ajujahil, eriti sügis-talvel on optika väga tülikas asi. Kosud veidike, ostad korralikud kiirjalad, korraliku optika ja ka varitsus-ja hiilimisjahti hea pidada. Kiirjalad võimaldavad hetkega vajadusel lahtisele sihikule üle minna. Ütlen ausalt, kahetsen, et ise nii ei talitanud. Need hetketuju odavad valikud on mulle palju meelehärmi ja oluliselt suuremat rahakulu tekitanud.
Viimati muutis puukoi, E Okt 17, 2005 10:11 am, muudetud 1 kord kokku.
Vasta