Mida tassin jahil kaasas

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas kakuke »

Mul ka kompassi metsas kaasas pole. :M
Mul käib sõrm suurt läbi ja sellega vaadanud tuult. Sageli saab juba põllus selliselt aru, kui keerad näo suunda, kust tuul puhub. Enamasti tajutav.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas Ats »

aivar00 kirjutas:tsiteerin: Muide meil üks mees tassib sokujahil naist kaasas.Miks,ei ole aru saanud. :lol: :M

No see ju täitsa tore värk :lol:
Ma olen tähele pannud, et ühisjahipäevad, millistest meie naisukesed osa võtavad kipuvad "saagikad" olema :lol:
Omal selline kogemus- "õiget" sokku otsisin mitu nädalat. Ühel õhtul tahtis naine kaasa- ja käes ta oligi :lol:
Sama lugu olnud pukis siga passides :lol:



Ja kui looma pole siis ajaviiteks hea naist näppida :mrgreen: , ei tule vähemalt uni peale :lol:
Pole looma, pole probleemi!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas hundikütt »

Aivar00 kirjutas:Ma olen tähele pannud, et ühisjahipäevad, millistest meie naisukesed osa võtavad kipuvad "saagikad" olema
Omal selline kogemus- "õiget" sokku otsisin mitu nädalat. Ühel õhtul tahtis naine kaasa- ja käes ta oligi
Sama lugu olnud pukis siga passides

Aga miks vanasti jahile minnes ots kodupoole tagasi pöörati,kui esimene vastutulija naisterahvas juhtus olema.Eks ikka halba õnne tähendas.Paistab .et tänapäeval siis asi hoopis vastupidi,kui käiakse pukis koos naistega.Või on hoopis muu põhjus. :M :lol:
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas gunnar »

jyri kirjutas:
kakuke kirjutas:Milleks tikud/tulemasin mõnel kaasas?

Mina pole suitsumees,aga kasutan tulemasina leeki tuule suuna määramiseks,eriti just sigade hiilimisel põllus. (y)
Kui tead paremat meetodit,võtan tänuga :D


Võta miski pisike plastpudel kus kork peal, tee korgile peene naelaga auk sisse. Pudelisse pane talki või tärklist. Kui siis pudelit pigistad ilusti kerge pilv üleval. Töötab ideaalselt.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas duma »

gunnar kirjutas:
jyri kirjutas:
kakuke kirjutas:Milleks tikud/tulemasin mõnel kaasas?

Mina pole suitsumees,aga kasutan tulemasina leeki tuule suuna määramiseks,eriti just sigade hiilimisel põllus. (y)
Kui tead paremat meetodit,võtan tänuga :D


Võta miski pisike plastpudel kus kork peal, tee korgile peene naelaga auk sisse. Pudelisse pane talki või tärklist. Kui siis pudelit pigistad ilusti kerge pilv üleval. Töötab ideaalselt.

See pudel ju kindlasti väiksem kui tulemasin v tikud kaasas kanda :lol:
duo on parem
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas Feen »

Ma ise pole ka suitsumees, aga tikud ikka jahikotis. Imelik on see, et need kuluvad ikka ära, polegi aru saanud kuhu, aga ju mõnele suitsumehele saavad. Vahepeal on aga vaja lõket teha, miskit sulatada, õngekorgi valmistamiseks kasutada jms. Tuli võib alati abiks asi olla. Seega, tikud ja välgumihkel võiks ikka jahil ja kalal kaasas olla. Tuli selleks puhuks kui nt mõni härra, ehk Kakukenegi, tuleb sigarit pahvima, aga süüdet vaja, välgumihkel aga selleks kui ilm on tuulisem või vihmasem ning väheke külm on ja nt Kakukene tuleb plotskile tuld küsima. Ps. Kakukene ei suitseta.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas hundikütt »

Gunnar kirjutas:Võta miski pisike plastpudel kus kork peal, tee korgile peene naelaga auk sisse. Pudelisse pane talki või tärklist. Kui siis pudelit pigistad ilusti kerge pilv üleval. Töötab ideaalselt.

See ju mõttetu ,siis võta parem tulemasin või tikud kaasa, saad mitmel otstarbel kasutada.Ei lähe ju metsa selleks, et saaks võimalikult palju asju kaasas vedada.Mida vähem,seda kergem omal liikuda.Võtad kaasa ikka hädavajaliku kraami.
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas vollifedja »

Vollifedjal on koerte puur statsionaarselt autos,(mul ongi koerte auto, lisaks käin ka pikki otsi Euroopas näitustel ja jahikatsetel) rohkem sõiduohutuse huvides-iial ei tea, mil mingi jobu tagant või eest sisse kütab. Ja koerad on mul kallim varandus, kui auto-selle saab uue ikka !Pealegi peab ka kedagi meestest peale võtma, kui liinile minna...või sõidavad teil metsas iga mees oma autoga?(meil igaga ei saagi liigelda-ikka peab midagi tugevamat, jeebilaadset olema.)Minu autodes on norm-krantsid taga "kuudis".Pealegi olen jube kehv auto koristaja jah kah veel.Võõrastes autodes(jahis tuleb ette) istuvad jah põrandal ja kuulavad küll sõna, pole probleemi,aga siis pole püssidel kohta ,kus toetuda.
Asso
Postitusi: 29
Liitunud: K Veebr 27, 2008 3:24 pm

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas Asso »

jyri kirjutas:Sul,Asso,kuluks ära mõned jahid üksi käia.Et poleks kedagi,keda kustuda (y) Siis hakkad hoolikamalt valima,kas ja keda lasta/torgata ja mis on otstarbekam,kas tikud taskus või nt.selja/õlakott,kuhu tükeldatult kesik vabalt mahub + kompass/GPS ja peamine-kas tasub loota kellegi teise peale? :D Aga seda muidugi juhul,kui tõesti on kavas üksikjahti pidada :M.Mul kogu mainitud krempel ka kollektiivjahtidel kaasas ja alati midagi läheb vaja,sest teistel pole kellegil(näit nöör,kilekotid maksa/südame jaoks jne.)


Meeldiv võimalus teatada, et käingi tihti üksi ja appi kutsutavana pidasin silmas ennast, või kedagi kellel see (mõningate arvamuste põhjal) ebavajalik nööri/köiejupp kaasas on.
Seljakott on suurepärane, oman sellist millel on ka taburett küljes, kuid hiilimisjahil seda kindlasti ei vaja ja sama käib ka ajujahi kohta- minu puhul.
Vasta