Mida tassin jahil kaasas

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Vasta
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas Karmo »

jyri kirjutas:Bakterite kohta sõna ei võta,pole pädev.Aga nugadest,võite naerda palju tahate,kannan kolm tükki kaasas.Üks on puss(kahelt poolt terav,pikk) koerte eest põrsa torkamiseks(kõri juurest lükkan piki selgroogu taha kuni südameni),teine taskunuga peene,nagu fileerimiseks,teraga pärasoole "ümberlõikamiseks" ja kolmas,BUCK,konksuga,nahkamiseks.See sama BUCK sai hakkama 3(!) põdra üksinda nülgimisega enne lisateritamise vajadust.Kuna käed ei kasva kust just vaja,enam nii õiget teritust ei ole saavutanud,kuid 1 põdra ainult ühe selle noaga ilma lisaterituseta saab "riidest lahti" küll.

Samurai mõõk võiks ka olla, hää suitsuvorsti tükeldada :VS
Mul jahil kaasas ainult püss ja taskulamp(nuga jääb autosse) :D
Vot ei saa aru neist meestest, kellel kogu arsenal kaasas tolkneb.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas andrus »

Ja kui vaja magu maha lasta või miskit muud teha siis oled üks nendest kes laiutab käsi,ahh mul pole nuga ,sul on,tee ise. :?:
Nagu ma Jyrist aru olen saanud siis ta selline üksi uitaja tüüpi mees.Ja miks mitte loom puusse rippu tõmmata ja toimingud ära teha seda aega kuni transport või abivägi saabub.

Täitsa jama küll aga mul on isegi 3m nöör taskus.Ja vaja läheb seda ikka väga tihti.
jahismurf
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: Jahinuga

Postitus Postitas Karmo »

andrus kirjutas:Ja kui vaja magu maha lasta või miskit muud teha siis oled üks nendest kes laiutab käsi,ahh mul pole nuga ,sul on,tee ise. :?:
Nagu ma Jyrist aru olen saanud siis ta selline üksi uitaja tüüpi mees.Ja miks mitte loom puusse rippu tõmmata ja toimingud ära teha seda aega kuni transport või abivägi saabub.

Kui vaja siis toon autost ära kuigi tavaliselt tuuakse loom metsast koos sisuga ära.
Nagu ma aru saan on Jyri ja siin foorumis neid veelgi, kes isegi seenel käies kannavad kolme nuga ja revolvereid kaasas(need mehepojad on metsaskäimist rohkem discovery kanalilt näinud ja arvavad, et nii on ka Eesti looduses).
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas andrus »

Vat ei ole mina näinud veel põdrajahti kus põder koos maoga kaasa tassitakse.See mao laskmine juba pigem seltskonna üritus,ühed õpetavad,ühed teevad ja ühed kaovad üldse eemale,et ei peaks käsi mustaks tegema.Ja üldiselt on ju päris tore tallata kuskilt kaugelt auto juurde noa järgi.
Minu arust on uskumatult tore tegevus hommikul vara minna sokku,kitse vaatama ja peale õnnestunud käiku loom ka seal samas kohe ära teha.Miks ma pean tassima seda sisikonda edasi, tagasi?Samuti teed selle looma tükkideks ja tood ta ära seljakotis ka sealt kuhu transport ligi ei pääse.Selleks ju ongi meestel kaasas noad nöörid ja muud abivahendid.Ikka oma elu kergemaks tegemiseks.
Samuti on veel küll ja küll jahtkondi kus tehaksegi kõik loomad metsas auto tulede valgel ära.
jahismurf
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas kakuke »

Nii ta on, et seni, kui minnakse näiteks põdra puhul kõie järgi, on teistel juba magu maha lastud ja seda ikka noaga tehtud, mis taskus olnud, mitte autos. Mul endal veel oksasaag ka kaasas lisaks noale ja taskulambile ja aegajalt ka kaugusemõõtja. Need kõik asjad, mis elu ise paika pannud, et vaja kaasas vedada.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas aivar00 »

Minu arvates on kah see iga mehe oma asi mitut nuga ta kaasa tassib. Ise olen siiani 1-ga hakkama saanud. Autos on ka pika teraga Mora töönuga- sellega vajadusel lihtsam tagantpoolt lõikuda. Asjaolu, et põtra koos sisikonnaga välja lohistatakse- ei ole ka mina trehvanud metsas olles. 2 korda elus aga on seda tulnud teha- 1 kord kui haavatud põdravasikas jooksis läbi madala jõe ning jäi teiselpool kallast asuvate suvilate võrkaeda kinni. Seal oli ka armupaugu tegemine komplitseeritud (muttide sõimu saatel :oops: ) ja teine kord kui noor pulliköks oli järsust jõe kaldast jõkke vajunud(2 päeva enne 15 septembrit oli ennast okastraatides veidi vigastanud ja poolsurnud, KKI saadud korralduse alusel tuli hukata)- samuti teisel pool kallast kari uudishimulikke suvilainimesi vahtimas. Siis sikutasin pikkade köitega looma järsust kaldast ca 15 m kastikaga üles ja seejärel alles sisikond sai välja lastud.
Hakata aga rabast põtra sisikonnaga välja tirima- ei taha selle peale isegi mitte mõelda.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas Anti »

To Karmo:

Muarust taskulamp ajujahis päeval küll suhteliselt mõtetu asjandus koguaeg kaasa vedada- hommikul luurel pimedas jälge vaadata või õhtupoole saagi juures askeldada võib isegi asjalik olla. Nuga igaljuhul peab kaasas olema!
http://beta.album.ee/antilaht
jyri

Re: Jahinuga

Postitus Postitas jyri »

Karmole vastaks,et mul peale 3 noa veel mitu(!) nöörijuppi taskutes(kährade riputamiseks,kui endal vaja kiiresti edasi liikuda,sea tassimiseks või kitse riputamiseks mugavamaks töötlemiseks),taskulamp,GPS,mobla,kaks luisku(teemant ja keraamika),pisike binokkel 8x30,tagavara batakad GPS-le ja taskulambile,kilekotid maksale ja veel nii mõndagi.Vest Remington,17 taskut,kõik millegagi täidetud(kõik eraldi taskutes,et ei kõliseks,kui joosta vaja).Ja seda kõike oma suurest laiskusest,sest kui äkitselt midagi vaja läinud,pole viitsimist auto juurde minna,siis tagasi.Kui oma metsaskäimese kogemusi summarselt kasvõi minu 1 aasta omadega võrrelda suudad,saad aru,miks see nii on.Revolver,tunnistan,on rohkem niisama,saab ka ilma pea alati hakkama.Paistab,et ka taskulamp on sul autos,mitte taskus,ehk polegi iial metsa jäänud,kui pimedaks hakkab minema,seega Sinu foorumis "noored ja rohelised" peaks sa ikka rohkem küsija olema.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas andrus »

Äkki teeks nii,et ei lähe jälle tülli?Muidu tuleb onu BM ja paneb asjaliku teema lukku. :D :D
jahismurf
jyri

Re: Jahinuga

Postitus Postitas jyri »

Tänan,Andrus
See foorum "Noored ja rohelised",ehk kogemuste jagamine :VS .Kui keegi neid ei vaja,oma asi.Egas mistahes alal saa oma kogemusi teistele vägisi külge kleepida :D .Tüliks kah vaevalt läheb,sest samasse jahti mainitud kodanikuga ma vaevalt satun,kuna hoolikalt valin,kellega minna (y) ja kui miskit ei rahulda,sõidan minema kas teise jahti või sootuks koju.Sedagi juhtunud,kui kutsutakse külalisjahile,aga seal korralagedus vms-viimati pagesin ühest seajahist(kohalikud koerad olid juba läbi või siis lõigatud,nii mind kutsutigi)kus lubatud koerajahi asemel hakati pidama ajujahti koertega.Minu tegelinskid ei saa aru,mida nad peavad tegema kui metsas kisa käib ja ei tööta üldse sellises jahis.Esimene laika töötas küll.Aga eks see jällegi minu kogemus,mida küsija parasjagu ei vaja.
jyri

Re: Jahinuga

Postitus Postitas jyri »

Karmost veel-kui pidasin ainult pardijahti,siis õhtul passides tõesti peale püssi ja taskulambi peaaegu midagi polnud.Minul vähemasti olid ka padrunid kaasas. :D Kui läksin üle uluki jahile,eriti üksi või väikse kambaga,siis hakkas vajalike asjade nimistu kasvama.Aga faasanijahis pole isegi lampi vaja-kestab teine ainult mõne tunni,ja kui omal lampi pole,eks kellegil ikka on vajadusel.P.S.Faasanijahis osalesin ainult korra,rohkem ei käi-endisele kunagisele kaarraja laskjale tundus see rohkem tapatalguna,kui jahina,aga eks kellele kuidas.
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas smtasku »

Keegi võiks selle teema pooleks lüüa ja uue pealkirja panna "Mida tassin jahil kaasas"

Ise ka kipun sinna seltskonda, kellel kipub igas taskus miskit olema. Pidevalt siis ka kaasas püss+6 padrunit, nuga, väike kokkupandav saag, 5m peenikest kõit , mõned kaablisidemed, kompass, peegelkaamera. Kui ühisjaht, siis kindlasti ka raadiosaatja.Autos veel pimedaks ajaks tasku- ja pealamp.
Sageli tuleb ette seda, et lastakse loom, minnakse vaatama, siis küsitakse, et kellel kõit on ja minnakse seda otsima. Ja muidugi kõige levinum asi nagu andrus juba mainis, et "mul unus nuga maha" :lol:
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas rajaleidja »

Karmo kirjutas:Samurai mõõk võiks ka olla, hää suitsuvorsti tükeldada :VS
Mul jahil kaasas ainult püss ja taskulamp(nuga jääb autosse) :D
Vot ei saa aru neist meestest, kellel kogu arsenal kaasas tolkneb.

Vat kui hakkad ka oma käsi määrima ja ajus käima, siis saad aru, mida metsas vaja on. ja kui koertega hakkad käima, siis saad ka aru, miks võib kahte nuga vaja olla. Ise küll siiani ühega hakkama saanud. Kui ma ajus sea võtan, siis tunduvalt mõtekam on taskust võtta nöör(mul küll siiani koerte rihmadest abi olnud), kui kilomeetri jagu metsast välja jalutada, nöör võtta ja uuesti seale järgi minna. Ja kogu selle aja peab ülejäänud seltskond siis minu järgi ootama :?:
Lisaks noale on ka minul Kakukesega sarnaselt Fiskarsi saag taskus(kerge ja kompaktne), juhuks kui kaikaid vaja teha või põder vajab lahti saagimist.
Ja erinevalt sinust on mul lisaks püssile ka padrunid kaasas.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas hundikütt »

Aru ma ei saa neist meestest kes ilma noa ja nöörijupita metsa lähevad.Isegi kui koerad võtavad kähriku,no ei hakka ma seda lihakeha seljas koju tassima.10 min.tööd ja jaht läheb edasi.
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: Jahinuga

Postitus Postitas Karmo »

Mul sinust kahju kohe Jyri, et sellist lisaraskust kaasas pead vedama :D
Aga tõepoolest võiks selle teema pooleks teha, huvitav kohe teada, mis kama keegi metsas kaasas veab.
hundikütt kirjutas:Aru ma ei saa neist meestest kes ilma noa ja nöörijupita metsa lähevad.Isegi kui koerad võtavad kähriku,no ei hakka ma seda lihakeha seljas koju tassima.10 min.tööd ja jaht läheb edasi.

Ja pole ime siis, et keeritsuss mõllab.
Viimati muutis Karmo, N Veebr 25, 2010 7:49 pm, muudetud 1 kord kokku.
Vasta