Relvaeksam

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Hellar
Postitusi: 10
Liitunud: E Okt 25, 2010 8:49 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas Hellar »

Ehk oskab keegi õelda Tartu politseiprefektuuris relvalubadega tegeleva inimese numbri?
Kristjan Piir
Postitusi: 59
Liitunud: K Okt 14, 2009 9:32 am

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas Kristjan Piir »

Hellar kirjutas:Ehk oskab keegi õelda Tartu politseiprefektuuris relvalubadega tegeleva inimese numbri?


Google aitab, peaaegu alati...
http://www.politsei.ee/et/teenused/relvaluba/lubadetalituste-vastuvotuajad/
Hellar
Postitusi: 10
Liitunud: E Okt 25, 2010 8:49 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas Hellar »

Suured tänud!
Ardi
Postitusi: 9
Liitunud: L Apr 10, 2010 1:36 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas Ardi »

Olen siin juba pikka aega uurinud ja otsinud infot, et endale relvaluba hakata taotlema ning nagu selgub, pole asi nii lihtne nagu see esmapilgul tundub. Seega küsiks siin spetsialistide käest paar küsimust.
Elukohaks on mul Võru, kuid õpin Tallinnas. Seega oleks esimene küsimus selline, et kas mul oleks võimalus relvaluba taodelda ka Tallinnas? Seaduse järgi pean seda taotlema elukohajärgsest politseiprefektuurist, kuid lugedes siit foorumist mõnda teist teemat, siis käivad inimesed mööda Eestit neid tegemas. Tekitab veidike segadust.
See selleks, oletame, et saan omale selle loa taodeldud. Teine probleem seisneks selles, et kui ma nüüd relva ostan, siis seaduse järgi pean seda hoidma oma elukohas, kuid kui ma veedan kuus ainult 4 päeva oma elukohas Võrus, siis millised on mu valikud, et saaksin Tallinnas edukalt jahil käia (plaan on minna Harjumaale jahiseltsi). See tundub natuke absurdsena, et tulen võtan 250km kauguselt relva, käin õhtul jahil ära ning toon kohe relva jälle Võrru).
Vabandan, kui küsimused natuke rumalad tunduvad, kuid see on etapp, mille peab iga jahimeheks pürgija läbi põdema. :)
Tänud vastaja(i)le.
jyri

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas jyri »

Pole küsimuses midagist rumalat.
Relva saab ametlikult hoida asukohalähedases litsenseeritud relvahoidlas.Tallinnas EJS majas,Kuristiku 7,on(või vähemasti oli) üks selliseid.On ka Haapsalus-kui kegi tuleb sanatooriumi ja tahab pühapäeval jahile,siis hoiab relva seal.
Täpsemat infot saab politseist,kus need hoidlad kõik ilusasti arvel.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas kakuke »

Mina saan küll nii asjast aru, et elukoht on ikka see koht, mida ise enda elukohaks pead. Kui ütled, et elad Tallinnas siis see ongi Sinu elukoht. Milleks nii lihtsat asja keeruliseks ajada. Nõuka ajal oli see sissekirjutuse jama, nüüd seda pole. Tingimused peavad vaid olema selleks vastavad. Päris ühikas vast jah ei hoia püssi. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas honkomees »

kakuke kirjutas:Mina saan küll nii asjast aru, et elukoht on ikka see koht, mida ise enda elukohaks pead. Kui ütled, et elad Tallinnas siis see ongi Sinu elukoht. ... Nõuka ajal oli see sissekirjutuse jama, nüüd seda pole. ...
On ju miljon põhjust, mis rahvasturegistri andmetel pidada elukohaks ühte ja tegelikult elada teises kohas, nt eraldi leibkonnad ja riigi toetused, pärandi vastuvõtmine teoga (seeselamisega) jpm Mõnikord on kasulik "pidada" mõnda elukohta, et pärast poleks probleeme sinna uuesti elama asumisega.

Relvaloa taotlemise kohapealt ei oska öelda, aga relva hoidmiseks võid ju mõnele jahikaaslasele aktiga anda hoiule.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vasta