Relvaeksam

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
kaspars
Postitusi: 47
Liitunud: P Juun 20, 2010 8:49 pm

Relvaeksam

Postitus Postitas kaspars »

Tere!
On plaan teha relvaluba jahipüssile (sile ja võib-olla ka vint), olen uurinud eksamist pea kõike aga probleem selline, et saan alles oktoobris 18, olen kuulnud et kogu paberimajandus võtab aega, mis tõttu saaksin, relva alles põnevaima jahi lõpuks õlale...
Kas keegi oskab öelda kas saab relvaeksamit sooritata enne vanuse täis saamist? nt. kolm kuud enne?
PS:On oodatud ka head ja vead paraleelrelvaloast.
Tänud ette.
kormoran
Postitusi: 183
Liitunud: E Dets 11, 2006 10:01 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas kormoran »

Aga, kas ei oleks kindlam helistada kohe politseisse ja küsida otse nende käest ?
http://www.politsei.ee/et/teenused/relvaluba/index.dot
Raud
Postitusi: 96
Liitunud: E Sept 15, 2008 12:36 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas Raud »

Usun et kõige kompetensteima vastuse saad saad sa Politseist. Näed siin on vastuvõtuajad ja tel. numbrid. http://www.politsei.ee/et/teenused/relv ... uvotuajad/
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas Olgerd »

Saab küll relvaeksamit sooritada ennem täisealiseks saamist, eksamitulemus kehtib 1 aasta.
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas mihkelson »

Et siis saaks teha selle juba 17aastselt ära. (y) Ja siis jahitunnistus kah juba käes ja sealt kah midagi relvade kohta meeles. :lol: :lol:
Gute Jagd
ürgmees
Postitusi: 69
Liitunud: R Juul 24, 2009 7:26 am

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas ürgmees »

"Jaht on hobi kus padrunitega ei koonerdata ja vangi ei panda:P"
Sellisel mehel soovitaks jahi asemel õnne proovida Kaitseväes, kuigi ka sellesse poleks mõtet trügida. Läänlased millises seltskonnas meil sellised arusaamad kehtivad?
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas mihkelson »

ürgmees kirjutas:"Jaht on hobi kus padrunitega ei koonerdata ja vangi ei panda:P"
Sellisel mehel soovitaks jahi asemel õnne proovida Kaitseväes, kuigi ka sellesse poleks mõtet trügida. Läänlased millises seltskonnas meil sellised arusaamad kehtivad?



Ütlus on niisama naljaga pooleks :lol: (y).Ja ütlus tõepoolest leitud kaitseväelaste anektoodidest (y)
Gute Jagd
RAIN R.
Postitusi: 37
Liitunud: K Aug 04, 2010 12:47 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas RAIN R. »

Tervitus
On mõni mees ka järsku sooritanud vastutavaisiku relvaeksami.? Omal seisab see tegu esmaspäeval eest ja täpsemalt siis Raplas. Järsku kellegil kogemusi sellega ja viitsib ka neid jagada, et kuidas Rpalas eksam toimub, kuidas komisjon on eelnevalt olnud ning mille peale Rapla tegelased enamus rõhu tavaliselt panevad. Tänud.
Kasutaja avatar
MaOlenTiit
Postitusi: 6
Liitunud: E Sept 13, 2010 4:28 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas MaOlenTiit »

Tervist!
Mul siis selline küsimus , et kas Pärnus on testi vormis , ehk valikvastustega eksam või peab enda sõnadega kirjutama ? Äkki keegi on see aasta seal tegemas käinud ?
metsmees
Postitusi: 2
Liitunud: P Dets 03, 2006 5:54 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas metsmees »

Peaks olema 3 valikvastusega küsimust ja seitsmele vastad oma sõnadega.
Noor jahimees!
Postitusi: 92
Liitunud: K Aug 19, 2009 9:33 am

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas Noor jahimees! »

MaOlenTiit kirjutas:Tervist!
Mul siis selline küsimus , et kas Pärnus on testi vormis , ehk valikvastustega eksam või peab enda sõnadega kirjutama ? Äkki keegi on see aasta seal tegemas käinud ?


Ma ei soovita sulle kohe kindlasti minnna Pärnusse eksamit tegema :| , kuna ühed tuttavad käisid ja ütlesid, et seal on võimatu läbi saada :M . Nad tegid kaks korda ning siis läksid ära Tallinnasse tegema, kus nad tegid esimese korraga läbi :)
Paremat kohta ei tea, kui Mets!!!:)
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas rajaleidja »

Noor jahimees! kirjutas:
MaOlenTiit kirjutas:Tervist!
Mul siis selline küsimus , et kas Pärnus on testi vormis , ehk valikvastustega eksam või peab enda sõnadega kirjutama ? Äkki keegi on see aasta seal tegemas käinud ?


Ma ei soovita sulle kohe kindlasti minnna Pärnusse eksamit tegema :| , kuna ühed tuttavad käisid ja ütlesid, et seal on võimatu läbi saada :M . Nad tegid kaks korda ning siis läksid ära Tallinnasse tegema, kus nad tegid esimese korraga läbi :)

Võibolla oli asi selles, et kolmandaks korraks oli lihtsalt asi selgeks tehtud enda jaoks :wink:
Raud
Postitusi: 96
Liitunud: E Sept 15, 2008 12:36 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas Raud »

Ei tahaks ka uskuda, et kõik Pärnumaa relvaomanikud käisid Tallinnas eksamit tegemas :D
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas mihkelson »

Kus kohas siis teie meelest kõige lihtsam on ja samas kah veidi odavam. :M
Gute Jagd
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Relvaeksam

Postitus Postitas aivar00 »

Riigilõiv on igal pool üks ning lihtsam on nii, et teed asjad endale selgeks ja kogu lugu :lol:
ikka lõbusalt
Vasta